ktoś się wziął za wynajem lokali w mieście

Ślązaczka
Szef
Miejscowość: Michałkowice

Re: ktoś się wziął za wynajem lokali w mieście

Post autor: Ślązaczka » 07:49, 16/maja/2017

Ja tę akcję ocenię dopiero po jej owocach, bo to, że "ktoś się wziął" nie świadczy o jego operatywności , a o beznadziejnej sytuacji na tym odcinku. A to daje mi dużo do myślenia. Mnie daje, bo nie jestem naiwna.
Akcja ta może przynieść odwrotny skutek, gdyż powszechnie wiadomo, że kokosami dzielą się urzędnicy między sobą, potem dalsza rodzina i znajomi rodziny, a na szarym końcu reszta.

Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Post autor: Laura M » 00:21, 17/maja/2017

Ślązaczka pisze:
07:49, 16/maja/2017
Ja tę akcję ocenię dopiero po jej owocach, bo to, że "ktoś się wziął" nie świadczy o jego operatywności , a o beznadziejnej sytuacji na tym odcinku. A to daje mi dużo do myślenia. Mnie daje, bo nie jestem naiwna.
Akcja ta może przynieść odwrotny skutek, gdyż powszechnie wiadomo, że kokosami dzielą się urzędnicy między sobą, potem dalsza rodzina i znajomi rodziny, a na szarym końcu reszta.
O to możesz jeszcze sporo czasu czekać, bo niestety rynek nieruchomości to bardzo skomplikowana i "czuła" materia. Oprócz tego, że "chcemy wynająć lokal" musi nam się jeszcze zgrać kilka innych elementów. Pomijając cenę i lokalizację, które są bardzo ważne, ale nie do końca kluczowe, musimy zadbać jeszcze o odpowiedni "klimat" dla rozwoju przedsiębiorczości, a na ten mają wpływ przede wszystkim podatki, szybkie i bezproblemowe załatwianie formalności w urzędach oraz status finansowy miasta a co za tym idzie zasobność portfeli mieszkańców, którzy będą generować popyt. Zakładamy oczywiście, że gospodarka nie jest w stanie recesji, bo ta w pierwszej kolejności uderza właśnie w rynek nieruchomości. Bez sprzężenia tych wszystkich czynników możemy chcieć, nawet bardzo, ale już niekoniecznie doczekać się efektów. Niemniej dobry zarządzający to połowa sukcesu i należy to doceniać, bo taki człowiek to skarb. Podjęte działania jak najbardziej świadczą o operatywności i z całą pewnością są w naszym mieście potrzebne.
verba volant, scripta manent...

Ślązaczka
Szef

Post autor: Ślązaczka » 07:36, 17/maja/2017

Podsunęłam pomysł zwolnienia mieszkania i przeniesienia się do typowego lokalu użytkowego, to otrzymałam odpowiedź, że to mieszkanie jest lokalem użytkowym.
Po transformacji ustrojowej, pierwsze lokale użytkowe znalazły się w rękach tych co to blisko, bądź przy samym korycie zasiadali. Panowie Kaczmarzyk, Kowalik i inni im podobni zakładali działalności gospodarcze, otwierali sklepy. Dziś lokale stoją puste.Trudno jest małemu konkurować z dużym, silnym i z ogromnym kapitałem początkowym. Dziś taki Lidl i Biedronka konkurują z sobą. Wydają miliony na reklamy.

Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Post autor: Laura M » 00:46, 18/maja/2017

Ślązaczka pisze:
07:36, 17/maja/2017
Podsunęłam pomysł zwolnienia mieszkania i przeniesienia się do typowego lokalu użytkowego, to otrzymałam odpowiedź, że to mieszkanie jest lokalem użytkowym.
Nie skreślaj ich po pierwszej próbie. Daj im szansę ;)
Ślązaczka pisze:
07:36, 17/maja/2017
Po transformacji ustrojowej, pierwsze lokale użytkowe znalazły się w rękach tych co to blisko, bądź przy samym korycie zasiadali. Panowie Kaczmarzyk, Kowalik i inni im podobni zakładali działalności gospodarcze, otwierali sklepy. Dziś lokale stoją puste.Trudno jest małemu konkurować z dużym, silnym i z ogromnym kapitałem początkowym. Dziś taki Lidl i Biedronka konkurują z sobą. Wydają miliony na reklamy.
Trudno się z tym nie zgodzić, ale transformacja miała miejsce blisko 30 lat temu, gdy p. Morel miała naście lat. Trudno więc jej przypisywać winę za polityczne rozgrywki tamtych lat, no chyba że założymy, że zaczynała karierę już od kołyski ;) Cieszmy się, że trafiła do naszego miasta i próbuje coś zdziałać. Cieszmy się, że trafił nam się fachowiec po gospodarce nieruchomościami i bankowości. Alleluja! Ludzi z kierunkowym wykształceniem można w naszym urzędzie policzyć chyba na palcach obu rąk. Tych z wieloletnim doświadczeniem już tylko na jednej. Nie zawsze ma to przełożenie ale w tym wypadku zdecydowanie działa na plus. Poczekajmy z rozliczeniem przynajmniej do końca roku, tymczasem dajemy zielone światło.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 12:20, 18/maja/2017

Rozmawiałem z Panią Anetą Morel i mam nadzieję, że to jest właściwa osoba na tym stanowisku. Będę ją obserwował i pomagał jesli zechce. Jedno mogę jej obiecać: będę szczery. Czasem aż do bólu.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Ślązaczka
Szef

Post autor: Ślązaczka » 14:11, 18/maja/2017

30 lat temu wystarczyło trochę ikry, by zbić majątek,by zostać milionerem - bogaczem. Każdy towar, nawet nic nie warty, znajdywał nabywcę. Pamiętam tych domokrążców, jak jeden po drugim pukał do drzwi. Mieszkania parterowe przeznaczano na sklepy. A dziś mamy GALERIE HANDLOWE I żaden mały sklepik ich nie wyprze z rynku. Też plajtują, ale zaraz ktoś inny duży, w to miejsce wchodzi.

Ślązaczka
Szef

Post autor: Ślązaczka » 11:52, 09/cze/2017

To wzięcie chyba na wzięciu się skończy. Na moim osiedlu piękny lokal, w którym widziałam administrację MPGKiM nadal świeci pustką.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 23:01, 12/cze/2017

Lokale należy jak najszybciej sprzedać najemcom. Gmina im mniej się bawi w dewelopera tym lepiej. Ludzie potrafią lepiej zarządzać majątkiem niż urzędnicy.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Post autor: Laura M » 22:42, 16/cze/2017

Nie byłoby to takie głupie. Byłby przynajmniej stały dochód z podatku.

Ślązaczka
Szef

Post autor: Ślązaczka » 18:09, 26/lip/2017

Efekty, tego kogoś z ikrą, na moim osiedlu są takie, że zamiast ogłoszeń ubywać to ich przybywa. " Kłos" zamkną swój sklep.

ODPOWIEDZ