Kampanię wyborczą 2018 czas zacząć.

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Kampanię wyborczą 2018 czas zacząć.

Post autor: Janusz Ławecki » 20:39, 20/sie/2018

Oto kandydat PZPR-u dla zmylenia przeciwnika nazywanego SLD na Prezydenta Siemianowic Śląskich -
https://www.wolnesiemianowice.pl/znamy- ... akub-nowak
Czy ktoś ma jakieś ciekawe wieści na temat tego kandydata?
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Wyjadacz

Re: Kampanię wyborczą 2018 czas zacząć.

Post autor: Torres » 21:11, 20/sie/2018

Kandydat po byku ale to i tak jest ściema.Z drugiej strony zastanawia mnie jak widzi współpracę z obecnym :lol: menedżerem miasta?
Pewnie miała by papiery na blacie bo ideologia jego partii wyklucza taki deal.Z drugiej strony może załapał by się na fuchę jakiś Lienin czy któś?

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 21:24, 20/sie/2018

Tak naprawdę SLD jako takie w Siemcach to partia wręcz kanapowa.Nowak swego czasu łapał blask od takich gwiazd jak Hapeta,Pesel,Kopiec czy Cebula.
Wspólna "wizja zarządzania miasta" i podziały wewnętrzne w magistracie utorowały mu karierę /przez małe k/ i tyle.
To nie format wcześniej wymienionych.Po prostu Jakub Nowak i tyle :roll:

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 10:09, 23/sie/2018

A może to tylko przedstawienie dla mieszkańców, wyreżyserowane by dać wrażenie, że ma się wybór a tak naprawdę to zarówno, SMS, SLD, PIS i Wspólnie dla Siemianowic udają konkurencję a są jednym towarzystwem wzajemnej adoracji. Jakub Nowak nie ma wygrać tylko powiększyć poparcie dla tego towarzystwa

Ślązaczka
Wyjadacz
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 11:30, 23/sie/2018

Zastanawiam się, co PIS obiecał polskim katolikom, że oni jak ślepcy wszystko dla niego zrobią. Napewno jest to jakiś +. Oprócz 500+ dla nierobów, mieszkanie + i wiele innych +, co by to mógł być jeszcze za +? O niebie + nie słyszałam, ale o obsadzaniu stanowisk przez świętych juź tak.
Nigdzie na świecie nie jest tak, by rodziny wielodzietne miały się lepiej od tych mniej dzietnych. W Polsce nie trzeba pracować by mieć się dobrze, wystarczy rodzić dzieci. Ci pracujący będą te rodziny utrzymywać kosztem swojego statusu materialnego. Ci żerujący na tych pracujących to jest właśnie ten katolicki elektorat PIS-u. Dla nich właśnie te wszystkie PLUSY to manna z nieba.
Apostoł Rafał wie z kim należy zawrzeć sojusze, by na tym dobrze wyjść, tj z korzyścią dla siebie.

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 18:27, 23/sie/2018

Jak widać trudno oczekiwać jakiś przesileń ideowych,walki na programy czy determinacji w walce o elektorat.Jedni dążyć będą do realizacji powstania
dodatkowych grilli zaś inni za swój cel wyznaczą sobie przebudowę jezdni w swoim okręgu plus dwie huśtawki w okolicy.
Najgorsze jest to,że w czasie gdy Siemianowice obrodziły w place zabaw,tzw przestrzeń publiczną,pomniki i skwerki potencjalny elektorat jest w stanie "kupić" te wyborcze kiełbachy na miarę parówki z zawartością mięsa 23% :lol:
Siemianowiczanie tak bardzo nacieszyli oczy skwerkami,rondami i pomnikami,że sami w sobie zapomnieli jaki cel powinien przyświecać pracy radnym
i jak ten organizm powinien działać.
Sam fakt,że zarządzającym miastem jest w istocie Matka Boska powoduje duży dyskomfort u malkontentów i tych co by to chcieli zapytać lub rozliczyć.
No bo kogo niby rozliczać Matkę Boską i kilkunastu apostołów,którzy ją otoczyli i trzymają się kurczowo sukna?!
Tak więc oczekiwania na nowe rozdania,pomysły,innowacje są z góry zdane na porażkę.
Nikt nie garnie się do wyzwań bo chcąc być konsekwentnym w działaniu można samemu sobie strzelić w kolano więc lepiej interpelować w sprawie dziur
w jezdni,szczepionek czy przycinania krzewów i drzew.To działania szybkie i widoczne co satysfakcjonuje strony.No a jak krzewy odrosną to znowu
jeden z drugim apostoł wysmaruje interpelację i to nazywać się będzie konsekwencją w działaniu :lol:
Ze wszech miar Siemianowicom brakuje alternatywy w zarządzaniu.Nie mam broń Boże na zasadzie przeciwwagi Lucyfera na myśli!
Marzy mi się jakieś ugrupowanie,stowarzyszenie etc ludzi ambitnych,nie stłamszonych jeszcze władzą,mających inną wizję rozwoju miasta jaki i rozwiązania jego problemów,których wbrew pozorom jest dużo.
To dla wyborców byłaby alternatywa i możliwość postawienia na nowych.Swoisty dopływ świeżego powietrza do rady miasta może dać tylko pozytywny efekt bo to co dziś obserwujemy jest tak przewidywalne i czytelne,że aż pośladki zwiera i nie tylko.
Czas ucieka i warto się zastanowić czy nadchodzące wybory to czas beatyfikowania menadżera i apostołów czy zrobić trochę jazdy i dać szansę tym
co chcą,a nie tylko odwołują się do niebios zaś pieniądze siemianowiczan przeinaczają na niebiański budżet.Groteska i farsa .
Zasada,że ciemny lud to kupi może się okazać nie trafiona i złudna.
Tak więc Drodzy Państwo podziękujmy Leśnym Dziadkom i ludziom przypadkowym,a dajmy szansę świeżakom.Oczywiście nie można popadać w skrajność i generalizować tematu lecz czas się zagadnieniu przyjrzeć i wybrać jak trzeba.Alleluja i do przodu cytując klasyka! :lol:

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 20:25, 01/wrz/2018

https://www.wolnesiemianowice.pl/oswiad ... e-wyborami
Można powiedzieć "ruszyło się" :lol:
W mojej opinii kandydat Janusz już dawno jest przygotowany merytorycznie,a co najważniejsze mentalnie do startu w wyborach.
Jak kiedyś pisałem pewnie teraz zacznie się jazda na niego co w zasadzie powinno tylko utwierdzić go w tym,że dokonał właściwej decyzji zaś potencjalnych wyborców,że beton chce odstrzelić i zdyskredytować kandydata na radnego.

Oczywiście wszyscy powinni zadać sobie pytanie dlaczego tak się dzieje i myślę,że z uzyskaniem odpowiedzi nikt nie powinien mieć problemu :lol:
Mam jednak nadzieję,że do takiej sytuacji w ogóle nie dojdzie,a i wiodąca miastem Maryja ekskomunikuje potencjalnych oszczerców.
Programowe punkty kandydata są tymi,które są istotne w Siemianowicach bo przecież trudno bagatelizować środowisko,mieszkalnictwo czy też lokalny biznes.To dobry program choć wcale nie łatwy w realizacji.Tak czy inaczej jak wszyscy zauważyli Pan Janusz te tematy "męczy" już wiele lat.
Szkoda,że mimo oczywistej oczywistości tych problemów jego starania i "namolność" w drążeniu ich jest bagatelizowana zaś jego działanie niejednokrotnie ignorowane zaś On sam postrzegany jest za osobę non grata :roll: i to w zasadzie bez wsparcia obecnych radnych.
Mam nadzieję,że jego kandydatura zostanie wsparta przez jakieś lokalne ugrupowanie lub stowarzyszenie.Po prostu w ilości siła i jest szansa wyrwania
z marazmu apostołów co przełoży się tym,że dziurami w jezdni,latarniami lub drzewami zajmą się służby do tego powołane,a nie apostołowie poprzez swoje interpelacje.
Nie twierdzę,że nękanie służb nie przynosi efektu lecz nie o to chodzi w pracy radnego.Z drugiej zaś strony czy ktoś się zastanowił nad kompetencjami tych,którzy za ten bajzel i brak działania odpowiadają?To pytanie powinni sobie apostołowie zadać i tym kierunkiem podążać,a nie gryzmolić co rusz
zapytania i oczekiwać odpowiedzi...na piśmie :lol: Wszyscy wszystkim zawracają dooopę o pierdoły,które powinny być rozwiązywane w oparciu o kompetencje odpowiedzialnych służb.
Panie Januszu widzę Pana w gronie nowych radnych i jakoś nie umiem sobie wyobrazić by ktoś panu fiknął :lol: To ma sens zaś Pana zadania programowe
to problemy,które czekają na rozwiązanie.Całą resztą nie należy się przejmować bo łatanie dziur w asfalcie i inne pierdoły przemijają zgodnie z porami roku.
Alleluja i do przodu!

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 14:34, 02/wrz/2018

Bardzo dziękuję i rozumiem, że jeden głos w wyborach już mam. Myślę, że postawiłem sobie dość ambitne cele do zrealizowania ale pamiętajmy, że od realizowania konkretnych zadań w mieście jest Prezydent wraz ze swoim sztabem urzędników. Moim zadaniem będzie przekonać Prezydenta aby zajął się właśnie tymi problemami, bo w mojej ocenie są ważniejsze niż doniczki na ulicach czy dinozaury na Rzęsie. Kiedy już go do tego przekonam to będę pilnował aby to zrealizował. W zasadzie dokładnie to samo robię już od 10-ciu lat więc w zasadzie wejdę do Rady czy nie, mój plan działania się nie zmieni.

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 15:57, 03/wrz/2018

Przedwyborcze dni uciekają i /umownie/ kompania nabiera rumieńców i rozmachu. :lol:
Dziś przez przypadek dostałem sms o nazwie Fakty Siemianowic.
Czytadło jak inne z mega artykułem na czołówce mówiącym,że jest OK. z opcją,że przez kolejne lata będzie jeszcze lepiej.No i trzeba w to wierzyć bo
tak twierdzi główny kandydat na prezydenta czyli obecny prezydent.
Enigmatyczno-anielski wyraz twarzy na fotce powinien czytelnika czytadła utwierdzić,że ten wybór jest właściwy.No i w porządku :roll:
Kampania to taki czas,że co rusz będziemy dopychani wiadomościami mniej lub więcej sensownymi byle by tylko umieć się właściwie sprzedać.Dla mnie to jest jednak OK. bo na tym polega przedwyborcza gra zaś my albo damy się na to nabrać albo i nie.
Autentyczne zdziwienie wzbudził we mnie jednak fakt,gdy w przypływie „ciekawości” spojrzałem na stronę ostatnią,a tu ZONK!
Artykuł o mocnym tytule „Strach”,a pod nim kolumna rozmiarów tej panującego prezydenta gdzie na czerwonym tle czytamy:
„Robert Myrta licencjonowany pośrednik twój doradca od nieruchomośći 602 212 096” :roll: :roll: :roll:
Prawie jak kontrkandydat w walce o fotel prezydenta.Pytanie tylko kto to?
Okazuje się,że to nie nikt inny jak redaktor naczelny czytadła :lol:
Nawet zamieścił artykulik /bez polotu/ „A po sierpniu...wrzesień” gdzie dowiadujemy się,że w kolejnym wydaniu czytadła autor,redaktor naczelny vel licencjonowany pośrednik poruszy temat swojego kandydowania.Istny bal wszystkich świętych! :lol:
Rozumiem,że naczelny w czytadle gdzie jest redaktorem naczelnym przemyci swoje wyborcze och achy choć to to i tak jest banalne i próżne.
Nie rozumiem jednak co reklama Robi Myrta licencjonowany pośrednik jako mój i Wasz doradca robi w tym czytadle? CO ROBI ROBI?
Mniemam,że firmy wspierające SMS Fakty Siemianowic płacą za zamieszczenie swoich logo bo to zrozumiałe ale jakoś wierzyć mi się nie chce,że
naczelny idzie ich śladem.Tak czy inaczej chciałbym się mylić :lol:
Jeśli jest inaczej to jakoś trudno mi zrozumieć jego rolę w tym SMS zaś Himalajami żenady jest fakt,że agent 0018 jest również doradcą prezydenta ds. rozwoju,infrastruktury i mieszkalnictwa i nie wzrusza mnie,że tylko za 3/4 etatu bo fucha w radzie nadzorczej MPGKiM spokojnie rekompensuje mu ten finansowy uszczerbek.Na okrągło i tak wyjdzie ze 6 kafli i to tylko za doradzanie tu i tam.
http://www.mpgkim.com.pl/kierownictwo.html
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1, ... nikow.html
Tak więc Panie Prezydencie należałoby zapytać w jakiej mierze,stopniu i w czyim interesie ten agent pośrednik-doradca doradza Panu?
Styk prywatnego biznesu z lokalną polityką nawet tą w Siemianowicach budzi niesmak i domysły.
Wiadomym jest,że SMS to prezydencka macierz ale znalezienie się w jednym czytadle /choć na 1 stronie/ z pośrednikiem /licencjonowanym/ nieruchomości,a zarazem swoim doradcą powoduje,że dostaję gęsiej skórki! :roll:
Matko Bosko Ober Menadżerze Siemianowic widzisz i nie grzmisz???
SMS to równie dobrze w tej sytuacji mógłby być skrót odnoszący się do sprzedaży nieruchomości i po części tak jest bo pod czerwonym anonsem zamieszczone są ogłoszenia o możliwości kupna domów w Pszczynie jak i Ustroniu :lol: Oczywiście chętni niech dzwonią pod numer 602 212 096 czyli do Robiego.
Nakład to całe 20 0000 więc może chałupa w Ustroniu za prawie 500 000 czy w Pszczynie za 269 000 znajdzie jakiegoś nabywcę wśród tych co SMS Fakty Siemianowic mieli wątpliwą przyjemność czytać.

Niestety pewne tematy trzeba wyważyć,a nie wpadać w eufemizmy i truizmy.
To Obciach Obciachów na początku kampanii i proszę mi wierzyć,że zauważalny przez wielu.
Na koniec artykułu prezydent pozdrawia mieszkańców jak i czytelników SMS Fakty Siemianowic :lol: Myślę,że i potencjalnych klientów swojego doradcy.Naprawdę mega wsparcie PRowe dla Naczelnego.

Jeśli wierzyć zapowiedziom redaktora-agenta nieruchomości,że zamierza startować w wyborach mogę tylko powiedzieć „Strach”...powinien ogarnąć wyborców.
Niestety próżność i pycha prowadzi do takich koślawych sytuacji gdzie doradca prezydenta vel agent nieruchomości vel naczelny z
Naczelnych ogarnia temat śmiejąc się wyborcom w twarz.

ODPOWIEDZ