Czy Gmina Siemianowice może pomóc mieszkańcom przejąć na własność ich mieszkania?

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Czy Gmina Siemianowice może pomóc mieszkańcom przejąć na własność ich mieszkania?

Post autor: Janusz Ławecki » 08:36, 18/kwie/2018

Złożyłem dziś do UM pismo w sprawie mieszkań będących pod przymusowym zarządem. W mojej ocenie skoro Gmina nie może lub nie stara się przejąć na własność tych mieszkań to może mogą to zrobić sami najemcy na mocy prawa o zasiedzeniu "w dobrej" lub "złej wierze"?
Oto treść pisma:
Szanowny Panie Prezydencie

Na podstawie Ustawy o Dostępie do Informacji Publicznej proszę o:
1 Proszę o podanie liczby budynków oraz mieszkań będących w przymusowym zarządzie Gminy Siemianowice Śląskie?
2. Proszę o podanie liczby najemców tych mieszkań, którzy zamieszkują je ponad 20 lat lub ponad 30 lat, biorąc pod uwagę także tych, którzy przejęli najem po swych krewnych?
3. Proszę o podanie informacji ile Gmina Siemianowice Śląskie złożyła wniosków do Sądu o przejęcie nieruchomości w przymusowym zarządzie na mocy "prawa o zasiedzeniu"?
4. Proszę o informację jakie były efekty tych działań i ewentualnie dlaczego Gmina nie potrafi przejąć tych nieruchomości?
5. Proszę o informację czy Gmina Siemianowice Śląskie może pomóc prawnie i merytorycznie, najemcom mieszkań będących w zasobach pod przymusowym zarządem, w uruchomieniu procedury przejęcia tych nieruchomości na podstawie prawa o zasiedzeniu w dobrej wierze po 20 latach władania mieszkaniem lub w złej wierze po 30 latach władania mieszkaniem?

Odpowiedź proszę drogą elektroniczną na mój adres e-mail.
Z wyrazami szacunku
Janusz Ławecki
Chcę aby prawnicy przeanalizowali tą sprawę i dali jasną odpowiedź czy jest taka możliwość, oraz czy Gmina pomoże mieszkańcom w uwłaszczeniu się na takich mieszkaniach? Co o tym myślicie?
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Re: Czy Gmina Siemianowice może pomóc mieszkańcom przejąć na własność ich mieszkania?

Post autor: Laura M » 01:33, 19/kwie/2018

Bardzo dobry pomysł. Z zastrzeżeniem budynków w najgorszych stanie technicznym jak już wcześniej pisałam.
verba volant, scripta manent...

ODPOWIEDZ