wygląda na to, że Prezydent poległ...

Dla wszystkich zarejestrowanych.
Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

wygląda na to, że Prezydent poległ...

Post autor: Laura M » 02:03, 28/lip/2017

Wygląda na to, że Prezydent poległ w rozmowach z Koleją, bo zamiast przejścia przez tory, przy targowisku miejskim pojawiły się dwie tablice informujące wielkimi czarnymi literami na rycząco żółtym tle, że "Przejście surowo wzbronione". Tablice wbito notabene w hałdy koksu usypanego pomyłkowo już jakiś czas temu z przejeżdżającego składu, co dodaje całej sprawie zabarwienia ironiczno-humorystycznego. Oczywiście mieszkańcy jak przechodzili tamtędy tak i przechodzą nadal, niewiele sobie robiąc z postawionego nowego zakazu, co najwyżej uśmiechając się pod nosem po przeczytaniu. Tabliczki niestety nie rozwiążą problemu ( nie wiem kiedy ta straszna prawda dotrze wreszcie do urzędników), aczkolwiek jestem niezmiernie ciekawa ile czasu tym razem się utrzymają. Poprzednie zniknęły zdaje się po 2 tygodniach. Może poobstawiamy? Daję miesiąc. ;)
verba volant, scripta manent...

Ślązaczka
Super użytkownik
Miejscowość: Michałkowice

Re: wygląda na to, że Prezydent poległ...

Post autor: Ślązaczka » 15:04, 28/lip/2017

A ja pochwalam Kolej.Nie wolno ulegać każdemu i zaspokajać każdego kaprysy i niezdrowe zachcianki. A może jeszcze szlabany i budkę dróżniczą tam postawić ? Jest wejście od strony plant na wiadukt i potem przed zabudowaniami są schodki w stronę targowiska. Szłam tamtędy niedawno. Szkopuł w tym, że ludzie nie chodzą po tych schodach, tylko jak krowy obok. Ja się rozchoruję patrząc na tę kulturę wieśniaczą. Tamto zejście w stronę targowiska można by było poprawić. Zrobić je szersze i wstawić poręcz. I niech ludzi wreszcie nauczą się kultury.

Ślązaczka
Super użytkownik

Post autor: Ślązaczka » 17:27, 28/lip/2017

Gdybym ja miała podjąć decyzję w tym temacie, to od strony plant postawiłabym płot dla bezpieczeństwa tych, którzy ten skrawek zieleni traktują spacerowo i którzy tam z dziećmi przychodzą, jak tych którym może pomylić się kierunek drogi w ciemności po wypitych procentach. Jest tam zejście z górki.

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 00:24, 31/lip/2017

Ślązaczka pisze:
15:04, 28/lip/2017
A ja pochwalam Kolej.Nie wolno ulegać każdemu i zaspokajać każdego kaprysy i niezdrowe zachcianki. A może jeszcze szlabany i budkę dróżniczą tam postawić ? Jest wejście od strony plant na wiadukt i potem przed zabudowaniami są schodki w stronę targowiska. Szkopuł w tym, że ludzie nie chodzą po tych schodach, tylko jak krowy obok. Ja się rozchoruję patrząc na tę kulturę wieśniaczą.
...bo tak się składa, że ludzie to zwykle zwierzątka myślące i nie lubią niepotrzebnie dodawać sobie pracy i...nadrabiać drogi ;) Widać Kolumb również wykazywał się kulturą wieśniaczą, bo umyślił sobie skrócić drogę do Indii. Fakt, że nie doszacował trochę wielkości naszego globu i skrótem jego drogi bym raczej nie nazwała, ale jakby nie patrzeć dzięki swojemu "lenistwu" odkrył przez przypadek Amerykę ;)

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 01:15, 20/sie/2017

Zapomniałabym...
Tabliczki zniknęły. Zapewne miejscowi podjęli działania sabotujące usilne starania władz miejskich i wrzucili je gdzieś w pobliskie krzaki :lol:

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 15:32, 20/sie/2017

Ślązaczka pisze:
17:27, 28/lip/2017
Gdybym ja miała podjąć decyzję w tym temacie, to od strony plant postawiłabym płot dla bezpieczeństwa tych, którzy ten skrawek zieleni traktują spacerowo i którzy tam z dziećmi przychodzą, jak tych którym może pomylić się kierunek drogi w ciemności po wypitych procentach. Jest tam zejście z górki.
Na tym polega komuna w głowach głupców: Zabronić wszystkiego i jeszcze im wmówić, że to dla ich bezpieczeństwa.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Ślązaczka
Super użytkownik

Post autor: Ślązaczka » 15:47, 20/sie/2017

Głupi to jesteś ty, BARANIE.
Ktoś powiedział : jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 22:51, 20/sie/2017

Tak się kończy brak argumentów.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 00:53, 22/sie/2017

rozumiem, że temat został wyczerpany ;)

ODPOWIEDZ