Biblioebook

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Re: Biblioebook

Post autor: Laura M » 01:39, 08/mar/2018

Torres pisze:
13:41, 07/mar/2018
Widać Twoja uwaga o zepsutej drukarce spowodowała,że już zaczęła na powrót funkcjonować :roll:
Zdecydowanie przeceniasz moje moce sprawcze ;) ale cieszę, że sprzęt naprawiono, bo przez długi czas był z tym problem.
Torres pisze:
Dzieciaki pewnie będą mieć frajdę drukując słoniki.Zbliżają się komunie i co więcej zainteresowani może dostaną drukarkę w prezencie kto wie?
Nie śmiej się. Czasem taki prezent jest w stanie zdefiniować całe dalsze życie dziecka. Moje zdefiniowało kilka przypadkowych przedmiotów rozrzuconych na przestrzeni kolejnych lat – książeczka w przedszkolu, potłuczona butelka, poduszka, której zabrakło, kartka pocztowa, na której kupno wybłagałam pieniądze od mojej koleżanki w II klasie podstawówki, czerwony zeszyt gdy skończyłam 13 lat, miska z wodą, podręcznik do nauki języka łacińskiego, pasek, żeliwna fajka, zielona zapalniczka…
Torres pisze:
Ta została ufundowana przez miasto za 4.5 tys i choć koszt jest niebagatelny to nie jeden rodzic pewnie sięgnie do kieszeni.
http://siemianowiceslaskie.naszemiasto. ... id,tm.html
[quote]Drukarka 3D o wartości 4,5 tys. złotych została w całości sfinansowania przez Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich.
Wiem kto sfinansował i kto sprzedał drukarkę, a nawet czyim spośród dość wysoko postawionych urzędników jest znajomym i z czego wynikł problem z naprawą, ale skoro sprzęt uruchomiono, to nie ma sensu wywoływać tu burzy w szklance wody, zwłaszcza, że tak jak pisałam uważam, że zakup ten nie był całkiem pozbawiony sensu i w moim odczuciu nie były to akurat źle spożytkowane pieniądze publiczne. Możesz się oczywiście z tym nie zgodzić.
Torres pisze:
Masz rację...świat idzie naprzód i po co komu książka w bibliotece.Sam fakt,że na drukowanie słoników trzeba się zapisywać już sam w sobie mówi
jaki mamy trend.Trzeba się dostosować.
Jak rozumiem postanowiłeś się zapisać ;) Mam nadzieję, że kolejki nie są rodem z NFZ-u i załapałeś się jeszcze na ten rok ;) Proponowałabym jednak zapisać się na zajęcia indywidualne lub w swojej grupie wiekowej, żebyś wśród przedszkolaków nie zwątpił w swoją inteligencję tak jak ja, gdy po godzinie bezowocnego siedzenia nad 4 klockami podeszło do mnie 6-letnie dziecko i ułożyło je w kilka sekund. To było naprawdę frustrujące przeżycie. Trzeba wziąć poprawkę, że nasze mózgi pracują jednak jakby wolniej i chyba już na innej płaszczyźnie ;)

A swoją drogą skoro o książkach tu mowa:
Załączniki
kac książkowy.jpg
kac książkowy.jpg (150.8 KiB) Przejrzano 401 razy
verba volant, scripta manent...

Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Post autor: Laura M » 01:40, 08/mar/2018

Może polecisz coś dobrego?

Torres
Super użytkownik

Post autor: Torres » 10:46, 08/mar/2018

Cóż ja mogę Tobie polecić. :roll:
Poruszasz się w temacie literatury w we wszystkim co jest z nią związane jak ryba w wodzie więc wypada mi /i nie tylko/ brać przykład.
Póki co ...Wszystkiego Najlepszego z okazji dnia Kobiet :idea:

Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Post autor: Laura M » 02:02, 09/mar/2018

Dziękuję :P

Literatura to dość rozległa dziedzina. Nie da się przeczytać wszystkiego a szkoda marnować czas na chłam. Z pewnością są jeszcze półki, pod które nie zbłądziłam, poza tym jesteś starszy więc już choćby z racji, że buszujesz dłużej, masz szersze horyzonty. Ja ostatnio odkryłam Dostojewskiego, ale od tej prywatnej strony. Tego akurat Ci nie polecam, bo to dobre raczej dla bab, ale jeśli nie boisz się prawdy o świecie polecam Ci "Czerwony rynek" Scotta Carneya. Uprzedzam tylko z góry, że po przeczytaniu świat przestaje być piękny.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/204306/c ... czy-dzieci

Torres
Super użytkownik

Post autor: Torres » 14:37, 15/mar/2018

http://nt.interia.pl/raporty/raport-int ... Id,2557357

Pomysł,który może wesprzeć problemy mieszkaniowe miasta :lol:

Torres
Super użytkownik

Post autor: Torres » 14:36, 22/mar/2018

http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/ ... row.11507/
Wygląda na to,że drukowanie stało się podstawową działalnością siemianowickiej biblioteki.Należy zrozumieć zasadę "Psy szczekają,a karawana idzie
dalej" jednak cotygodniowe obnoszenie się w internecie zakrawa na sarkazm.
Mnogoś uczestników prelekcji wynika pewnie z braku miejsca lecz będę się upierać,że kierunek jest chybiony :roll:
Nasi goście z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji o historii druku 3D, jego zastosowaniu w rożnych dziedzinach życia, czasami dość odległych od siebie jak medycyna, burleska i produkcja bron
Należy wierzyć,że seniorzy wiedzę wyniesioną z "Biblioteki" nie przełożą w czyn zwłaszcza w czasie rewaloryzacji emerytur :lol:
Skutek prezentacji w postaci irracjonalnych skojarzeń:
Uczestnicy spotkania z uwagą obserwowali proces powstawania nowych przedmiotów, dzieląc się celnymi uwagami oraz żartując na temat możliwości wydruku nowych modeli mężów lub żon

świadczy o głębokim zainteresowaniu uczestników jak i uzyskaniu wiedzy w tej nowatorskiej dziedzinie.
Jedyny pozytywny aspekt kontynuacja możliwości drukowania domów
Następnie obejrzeli krótki film przedstawiający powstanie domu wydrukowanego w tej technologii na Syberii,
Po zmianie planu zagospodarowania okolic ul.Watoły doświadczenie jak i wiedza jaką można uzyskać w Drukarni ma szansę procentować w postaci
inwestycji dla nabywców działek,które niebawem będzie można tam nabyć.
Tak więc póki co należy traktować prezentacje jako swoiste treningi przed syberyjsko-watołowymi inwestycjami.Super!
Kolejna edycja powinna odbyć się zdecydowanie w kooperacji z Jazzoleum dzięki czemu wszystko będzie miało swój specyficzny klimat.
http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/ ... eum.11469/
Ciekawostką była też prezentacja małego perkusyjnego instrumentu afrykańskiego kalimba pozwalającego na zagranie dowolnej melodii

Przy okazji w ramach ćwiczeń może by się udało wydrukować taką małą... kalimbę :lol:

PS.Powyższe historie miały miejsce w Miejskiej Bibliotece oraz w Muzeum Miejskim.To nie żart to fakt!

Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Post autor: Laura M » 01:35, 27/mar/2018

Torres pisze:
14:37, 15/mar/2018
http://nt.interia.pl/raporty/raport-int ... Id,2557357

Pomysł,który może wesprzeć problemy mieszkaniowe miasta :lol:
Wiesz, ja chyba jestem konserwatystką. Jakoś ten…bunkier – to chyba pierwsze określenie jakie przyszło mi do głowy – mnie nie przekonuje. Nie żebym była jakoś szczególnie wybredna, ale to mieszkanie kojarzy mi się dosłownie z grobowcem. Nie czułabym się w nim chyba za dobrze. Lubię światło. Dużo światła. A tu jest go jak na lekarstwo, choć niby dwa tarasy. Może ktoś po prostu zrobił tak kiepskie zdjęcia. W każdym bądź razie jeśli to przyszłość budownictwa, to ja raczej cofnę się niż pójdę z duchem czasu i zamieszkam w czymś takim ;)

https://dom.wp.pl/ekologiczny-dom-ktory ... 8867969g/4

ODPOWIEDZ