Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Re: Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Post autor: Janusz Ławecki » 10:12, 08/mar/2018

Jakże ważne są te informacje Urszulo w kwestii mieszkalnictwa. Jestem bardzo zbudowany Twoim zaangażowaniem w ten temat. Jak już zejdziesz na Ziemię to proszę napisz coś sensownego. Pozdrawiam
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 10:41, 08/mar/2018

Jestem bardzo zbudowany Twoim zaangażowaniem w ten temat. Jak już zejdziesz na Ziemię to proszę napisz coś sensownego.
Pewne sytuacje są nie o osiągnięcia.Wspomniany przez Ciebie przypadek to typowy przykład!

Ślązaczka
Wyjadacz
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 10:46, 08/mar/2018

Dla mnie temat mieszkań jest wyjątkowo ważny, bo całe życie MUSIAŁAM mieszkać w znienawidzonym lokalu mieszkalnym. Odwiedziłam na zachodzie kilka rodzin, i wiem jak powinno mieszkać się w cywilizowanym świecie. I to wam przekazuję. Nawet w okresie międzywojennym, dziadkowie moi zajmowali w Michałkowicach bardzo duże lokale. A potem i teraz to co ma miejsce, tylko przez was może być akceptowane.
Jeżeli by się zaczął tu , nie daj Boże, bum na mieszkania czynszowe- na zasadzie najmu, to możecie się pożegnać ze sprzedażą swoich lokat pieniężnych nabytych za 1 zł. ,lub trochę więcej. Nikt wam tego nie kupi.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 14:44, 08/mar/2018

Takie oto pismo wyprodukowałem do Pana Prezydenta.
Jeśli macie jakieś sugestie to mogę jeszcze dołożyć kilka pytań w kolejnym piśmie.
Szanowny Panie Prezydencie

Na podstawie Ustawy o Dostępie do Informacji Publicznej uprzejmie proszę o informację:
1. Jaki jest plan dotyczący budownictwa komunalnego w naszym mieście na ten rok oraz na lata 2019-2023?
2. Ile powstanie nowych mieszkań, ilu pokojowych, w jakiej lokalizacji?
3. Ile aktualnie mamy pustostanów w zasobach Gminy?
4. Jaki ma Pan plan na uporządkowanie sprawy zalegających z opłatami najemców?
5. Jaki jest aktualny stan zadłużenia w lokalach komunalnych?
6. Jaki jest najwyższy pojedynczy przypadek zadłużenia?
7. Ile przeprowadzono eksmisji w lokalach komunalnych osób z zadłużeniem?
8. Ile jest postępowań egzekucyjnych wszczętych w sprawie zadłużonych najemców?
9. Ile aktualnie jest mieszkań komunalnych?
10. Ile aktualnie jest zadłużonych mieszkań komunalnych?
Odpowiedź proszę na e-mail
Z wyrazami szacunku
Janusz Ławecki

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 10:17, 09/mar/2018

Wy z cywilizacją zachodnią nie macie nic wspólnego. Porozumienie się więc z kimś takim jest wręcz niemożliwe. Moim wzorcem jest kultura zachodnia, waszym diametralnie inna. Inna chociażby z tego względu, gdzie ja mam Wałęsę za bohatera, wy za zdrajcę.

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 12:41, 09/mar/2018

Wy z cywilizacją zachodnią nie macie nic wspólnego
Pojęcie cywilizacji zachodnie w twoim przypadku zaczyna się i kończy na linii Sieniawka,Gubin,Frankfurt nad Odrą i Cedyni.Swinioujścia nie wymieniam bo to miejscowość dla elit,a ty do nich nie należysz...ani teraz ani wtedy :roll:
Wypady do UK lub spacery /jak to napisałaś/najdłuższym deptakiem/w Hiszpanii niewiele wnoszą w twoje pojęcie cywilizacji
zachodu.
Oczywiście są jeszcze kursy busem do vaterlandu celem zakupów w niemieckim Lidlu by odciążyć syna ale to też jest bez znaczenia jeśli chodzi
o twoją świadomość cywilizacji zachodniej,a o kulturze nie wspomnę i to kulturze w szerokim pojęciu.
Znany profesor nauk politycznych w Swarthmore College nijaki James R. Kurth w jednym ze swoich artykułów napisał:
"Kiedy wspomina się o cywilizacji zachodniej w kręgach zachodnich elit, niemal zawsze staje się obiektem ich krytyki lub pogardy. Najżywotniejsza świadomość Zachodu zdaje się znajdować na Wschodzie. Natomiast na samym Zachodzie czasem zdaje się, że jego własna cywilizacja sprzed pięćdziesięciu lat jest dziś cywilizacją utraconą."
Zdaję sobie sprawę,że ty i tak nie umiesz się do tego odnieść gdyż twoje wartości w postaci dziadkowego
dyndadła,które o północy stawiało domowników na baczność bo kukułka /niemiecka-kuckuck/ darła japę Sieg Heil.W twoim
wyobrażeniu już samo brzmienie po niemiecku kukułki czyli kuckuck jest czymś zdecydowanie lepszym.
Kapelusz omy jak i capiące kulkami na mole futro z norek w twoim wyobrażeniu czyni cię szlachcianką :lol:
Jest jednak inaczej,a jeśli nie wierzysz to spójrz w lustro.Zdaję sobie sprawę,że możesz przeżyć szok no ale cóż.

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 13:40, 09/mar/2018

Ale z ciebie prostak !! Tradycja to tożsamość, to coś co na trwale ugruntowało się w kulturze danego człowieka.
Jeżeli chodzi o mój ubiór to mam swój styl. Żadna celebrytka ze wsi niczego mi nie narzuci.Chociażby wszystkie kobiety chodziły w pikowanych kurtkach i spodniach, to ja będę ubierać się w jenoty, karakuły i norki,oraz spódniczkę. Do mojego ubioru czapka narciarka nie pasuje, a jedynie kapelusik. Zrozum wreszcie człowieku, że ja jestem inna.
Jesteś wredny, bezczelny i prymitywny typ.
Moją wizję gospodarki mieszkaniowej przedstawię już niebawem.

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 14:25, 09/mar/2018

Gdybym to ja miała decydować o rozwiązaniu sytuacji mieszkaniowej w tutejszym mieście, to na pewno szło by to do zbliżenia nas do cywilizacji zachodniej. Nie budowałabym mieszkań, jak to zrobił prezydent Guzy, socjalnych, a mieszkania o wysokim standardzie, z przeznaczeniem na wynajem dla tych zamożniejszych, którzy najmują lokale komunalne o niższym standardzie, a wręcz socjalne. Po co budować mieszkania socjalne skoro w Siemianowicach połowę mieszkań gminnych, można zaliczyć do najniższego standardu, czyli socjalnych. Tym sposobem, powoli, poziom mieszkań by się zmieniał na lepszy.

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 14:31, 09/mar/2018

:lol: :lol: :lol:
Nie pisałaś o tradycji tylko o CYWILIZACJI ZACHODNIEJ!
Jesteś wredny, bezczelny i prymitywny typ.
Epitety z twoich uuuust są dla mnie iście satysfakcją .

Czy firma Big Star otwierając swoją sieć skomplementowała cię wybierając takie logo, a nie inne?
Tak czy owak jesteś żałosna i pełna frustracji.Cechuje cię brak empatii i jeszcze kilku podstawowych cech.Trudno jednak wymagać od Endomondo takich przymiotów.
W procesie socjalizacji zwłaszcza w młodości coś widać poszło nie tak.Efekty mamy jak widać.Karakuły i norki na nic się nie zdadzą. :lol:

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 16:17, 09/mar/2018

Ślązaczka pisze:
14:25, 09/mar/2018
Gdybym to ja miała decydować o rozwiązaniu sytuacji mieszkaniowej w tutejszym mieście, to na pewno szło by to do zbliżenia nas do cywilizacji zachodniej. Nie budowałabym mieszkań, jak to zrobił prezydent Guzy, socjalnych, a mieszkania o wysokim standardzie, z przeznaczeniem na wynajem dla tych zamożniejszych, którzy najmują lokale komunalne o niższym standardzie, a wręcz socjalne. Po co budować mieszkania socjalne skoro w Siemianowicach połowę mieszkań gminnych, można zaliczyć do najniższego standardu, czyli socjalnych. Tym sposobem, powoli, poziom mieszkań by się zmieniał na lepszy.
Chociaż raz od długiego czasu odniosłaś się do meritum tematu. Wyobraź sobie, że idziemy w kierunku, który kreślisz. Guzy wybudował budynek socjalny w cenie 4.7 tyś zł za 1 m2 powierzchni użytkowej. Mieszkania miały standard "socjalne". Wyobraź sobie, w tym samym czasie naprzeciw poczty stał wielki bilbord na kołach z ofertą mieszkań o wysokim standardzie na osiedlu "basztowym" po 2.7 tyś zł.
Dzisiaj możesz kupić mieszkania na Przełajce od 3.8tyś zł za 1m2 (http://przelajka.com.pl/oferta-domow) Super dzielnica, świetna lokalizacja, bardzo wysoki standard. Czy myślisz, że Gmina jest w stanie zbudować mieszkania w wysokim standardzie za podobne pieniądze skoro na socjalne wydała po 4.7 tyś za 1 m2. ? wybacz ale nie ma takiej opcji. Pytanie jest czy Gmina powinna w ogóle cokolwiek wybudować oraz czy władze mają jakikolwiek sensowny sposób aby wesprzeć budownictwo mieszkaniowe w naszym mieście?

ODPOWIEDZ