Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Ślązaczka
Wyjadacz
Miejscowość: Michałkowice

Re: Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Post autor: Ślązaczka » 14:03, 06/mar/2018

A ja widzę pewną zależność pomiędzy trucizną w powietrzu, a mieszkaniami w tym zatrutym klimacie. Tobie to jest może wsio rawno, ale mnie nie. Np. w Czarnobylu nie było problemu z mieszkaniami. Gdyby nasza Rada Miasta była ciut trochę myśląca, to problem mieszkania sam by się rozwiązał. :( :x :evil: :?

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 14:15, 06/mar/2018

W Czernobylu powiadasz :lol: :lol: :lol:
Jakoś nie korci mnie by Prezydentowi doradzić eksmisję części mieszkańców w okolice Czernobyla :roll: Faktem jest,że obecnie jest tak dużo pustostanów.Muszę sprawdzić na rynku mieszkaniowym...może coś tobie z dwoma tarasami i ogrodem by się znalazło.Pewnie byś
się ucieszyła co?

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 14:25, 06/mar/2018

Nie przeprowadzkę do Czarnobyla miałam na myśli, a porównanie z Czarnobylem, gdzie jego mieszkańcy przed zatruciem, to miasto opuścili.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 09:21, 07/mar/2018

Chyba napiszę pismo do Prezydenta w sprawie planów w zakresie budowy mieszkań komunalnych. Zapytam też o ilość wolnych mieszkań w aktualnych zasobach.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 10:11, 07/mar/2018

Ja uważam, że mieszkania na wynajem są najlepszym rozwiązaniem. Po co gnieździć się całe życie w czymś co kupiło się za młodu tanio, oby tylko mieć dach nad głową. Rodzina się rozrasta a tu trzeba mieszkać w budzie dla psa. Nigdzie na świecie nie buduje się mieszkań takich, w których ja całe życie muszę mieszkać. Nie stać mnie było na wybudowanie domu lub samodzielnego bliźniaka, bo tylko taką własność uznaję. Całe życie musiałam spotykać na klatce schodowej sąsiadów, których specjalnie nie znosiłam, omijać psie odchody na klatce i w obrębie domu. Gdyby w Polsce były warunki mieszkaniowe takie jak na zachodzi, to marzenie o lepszym lokum nie byłoby mrzonką. Marzył mi się duży stylowy salon, a w nim pianino :D i stojący w rogu duży zegar z wahadłem i pozytywką :D

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 10:18, 07/mar/2018

i stojący w rogu duży zegar z wahadłem i pozytywką
To jakaś przenośnia? :oops:

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 10:47, 07/mar/2018

Niech ci będzie przenośna. Taki zegar który chciałam mieć stał u dziadka w salonie, a potem był przeniesiony po kawałku, najpierw cały werk , a potem stopniowo obudowa do Londynu. Kiedy ostatnio byłam w Londynie i odwiedziłam moje wujostwo to stał tam sobie w ich salonie. A mają dom dwupoziomowy, nie typu bliźniaka, a wolnostojący, tuż obok Wimbledonu. Taki dom chciałabym mieć.

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 11:19, 07/mar/2018

@ Torres
Żeby cię już całkiem wyprowadzić z równowagi zdradzę tylko tobie, że ta pozytywka uruchomiała się przy każdej całej godzinie i dudniła na cały dom " hajli, hajlo, hajli hajno, ..... "

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 11:41, 07/mar/2018

Muszę pewne rzeczy sprostować, a mianowicie : zegar mojego dziadki nie miał pozytywki, a kukułkę. Pozytywka była w innym urządzeniu. W stojaku na choinkę. Choinka ta kręciła się wolno i można było posłuchać przeróżnych kolęd.

Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Post autor: Laura M » 01:29, 08/mar/2018

To musiała być piękna rzecz..
verba volant, scripta manent...

ODPOWIEDZ