Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Ślązaczka
Wyjadacz
Miejscowość: Michałkowice

Re: Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Post autor: Ślązaczka » 19:45, 08/cze/2018

Trzeba było jechać na wakacje wcześniej, czyli kiedy ja byłam. Kiedy jestem na wczasach nie zaglądam na to forum, tym bardziej coś pisząc tu. Delektuję się wtedy otoczeniem, a jest czym.

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 20:37, 08/cze/2018

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7, ... rects=true
Jak widać na budowę mieszkań u nas istny boom mieszkaniowy więc nie narzekajmy :lol:
autor: Ślązaczka
Kiedy jestem na wczasach nie zaglądam na to forum, tym bardziej coś pisząc tu
Mnie nie przeszkadza miejsce i czas by zerkać tu i tam.Trzeba być na bieżąco i to nie tylko z forum :roll:
Delektować mam się czym na co dzień i nie potrzebuję jęzora wywalać i gał wytrzeszczać w przeciwieńst
wie do ciebie :lol: Kontroluj ciśnienie futrzaku :lol: :lol: :lol:

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 23:08, 08/cze/2018

Nareszcie coś, pode mnie, się dzieje.
Cieszy mnie bardzo budowa tych mieszkań komunalnych. Może wreszcie problem z mieszkalnictwem, jak w nagłówki, się skończy.

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 08:18, 09/cze/2018

Fakt ten tym bardziej mnie cieszy, że przewiduje się wydać na ten cel kwotę równą otrzymanej ze sprzedaży. Ja rządząc tym miastem tak bym zrobiła, z taką różnicą, że sukcesywnie budowałam tyle mieszkań ile wynosiłyby wpływy ze sprzedaży. Nareszcie przyklasnę z całej siły, a przyznam, że rzadko mi się to zdarza.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 09:50, 09/cze/2018

Czy przyklaśniesz budowanie mieszkań przez Gminę jeśli koszt budowy będzie dużo wyższy niż gdyby budowali prywatni inwestorzy?
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 10:00, 09/cze/2018

A czemu miałby być wyższy ? Uważam że powinien być niższy, gdyż w koszcie nie byłoby zysku dewelopera. No, chyba że co niektórzy przy tej okazji wybudowaliby sobie wille, bowiem w polskiej kulturze jest to standardem.
Taka Szydło złodziejskie premie w budżecie umieściła. Dlatego dziś wszystko jest legalne. Dziś nikt z rządzących nic nie zawłaszcza, gdyż coś takiego przeobraziło się w słuszną należność. IM SIĘ TO NALEŻAŁO -trąbiła z mównicy sejmowej ta, co to ludzi słucha i do nich wychodzi-jak głosiła w kampanii.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 09:25, 10/cze/2018

Jak władza coś buduje, to zawsze jest to 3-4 razy droższe, niż gdyby to budował prywatny deweloper. Dla przykładu 1m2 mieszkania budowanego przez zwykłego Kowalskiego to około 1500zł. Deweloper wybuduje za 2500 zł. Gmina wybudowała budynek socjalny w obniżonym standardzie w najtańszej technologii za 4600 zł za 1m2. I taka jest rzeczywistość. To są fakty, więc Twoje życzenia by było taniej są nierealne.

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 10:28, 10/cze/2018

A kto sobie z włodarzy stawiał w tym samym czasie dom, trzeba by było się tym zainteresować. Jest to niemożliwe by była taka różnica, tym bardziej, że jakość siemianowickich - socjalnych mieszkań nie jest porównywalna z deweloperskimi.Jest gorsza.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 11:54, 10/cze/2018

No widzisz. Problemem nie są koszty materiałów i usług, same w sobie bo te się nie różnią aż tak bardzo. Problemem są rządzący. Zawsze tak będzie jeśli ktoś zarządza nie swoim majątkiem tylko cudzym. Zawsze będzie chciwość, złodziejstwo, korupcja i marnotrawstwo. Powód jest prosty: bo to nie moje tylko "państwowe" więc można kraść. Cała filozofia.

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 12:04, 10/cze/2018

Błędna teoria. Tu nic nie jest pańtwowe. To wszystko jest NASZE. I pod tym kątem mamy prawo ich rozliczać. Ukrywanie czegoś przed obywatelami, jak to teraz robi PIS, jest oczywistym ZŁODZIEJSTWEM. CZYSTYM ZŁODZIEJSTWEM. CHAMSKIM ZŁODZIEJSTWEM

ODPOWIEDZ