Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Re: Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Post autor: Janusz Ławecki » 16:13, 23/kwie/2018

Moim zdaniem dobry do poziomu twojego rozumowania, bo trudno czegoś sensownego od takiej głowy wymagać.
Dlaczego interesujesz się i skupiasz na moim poziomie intelektualnym zamiast przedstawić punkt po punkcie słabości mojego pomysłu?
Udowodnij mi argumentami, że się mylę, że Ty masz rację, to z przyjemnością ci ją przyznam i będę jeszcze wdzięczny, bo zrozumiem swój błąd. Ale skoro nie podajesz merytorycznych argumentów to ja zapytam Ciebie. Dlaczego wykupiłaś swoje mieszkanie? Skoro wykupowanie jest złe i powinno być gminne, to dlaczego wykupiłaś swoje?
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Ślązaczka
Wyjadacz
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 17:10, 23/kwie/2018

Zawsze piszesz, że ja kiedykolwiek zabieram głos o mieszkaniach to bredzę, dlatego odwzajemniam się tym samym, żebyś poczuł jak to jest.

Dlaczego wykupiłam swoje mieszkanie, a dlatego, że miasto nalegało swoimi fortelami. Co jakiś czas ukazywała się w bloku informacja, że tylko jeszcze przez bieżący rok będzie można wykupić swoje mieszkanie po bardzo preferencyjnej cenie, bo już od przyszłego bonifikata będzie wynosiła 50 %. Ja swoje mieszkanie otrzymałam po wielkich bojach z moim zakładem pracy. Interweniowałam wszędzie gdzie się dało by je otrzymać. Musiałam uiścić 40-krotny czynsz w formie kaucji. Mieszkanie to najmowałam od sierpnia 1976 roku do mają 2010,czyli 34 lata, kiedy je przekształciłam. Przekształciłam, bo byłabym sama, która by tego nie zrobiła, i może z politowaniem by na mnie patrzono.

Torres
Super użytkownik

Post autor: Torres » 17:47, 23/kwie/2018

To,że wykupiłaś nie zmienia tego,że współlokatorzy patrzą na cię z politowaniem :lol:
Wymienione argumenty są chybione bo wynika z nich,że jedyna przesłanka to fakt,że inni by patrzyli zaś jeszcze inni zbałamucili.
Tak więc sprzedaj je i wynajmij coś o standardzie,który by zaspokoił twoje lokalowe ego.
W sumie zrealizujesz swoje marzenia o dwóch balkonach,pralni,suszarni i living roomie,a jak dobrze zainwestujesz to jeszcze zostanie na kolejny wypad
do Bułgarii :lol: Przemyśl to!

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 19:44, 23/kwie/2018

@ Torres

Wypad stąd !! Tu się ważą losy miasta, czy mają być haźle tylko w sieni, czy też w mieszkaniach, a ty tu pierdoły pociskasz.

Napiszę do wielmożnych tego miasta z pytaniem co zrobili z pieniędzmi ze sprzedaży mieszkań.

Torres
Super użytkownik

Post autor: Torres » 21:31, 23/kwie/2018

Od dawna już mam odczucie,że ty nie przynależysz do tego miasta zresztą jakie by ono nie było.
Dla mnie / i nie tylko/ jesteś persona non grata lokalnej społeczności i nie tylko.
Za pieniądze z wykupu mieszkań między innymi rondo w Michalkiwitzach ci przebudowali i postawili tam jakiegoś stworka
o ksywie Szkarbek.
Zamysł był taki by ów Szkarbek cię straszył lecz jak widać molowa aura stanowi skuteczną ochronę :lol:
a szkoda!

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 20:36, 24/kwie/2018

Dostałem dziś odpowiedź z UM Siemianowice Śląskie w sprawie egzekucji długów na mieszkaniach komunalnych.
Gdyby ktoś miał problem ze zrozumieniem pytań zawartych w odpowiedzi to przesyłam oryginalne pytania:
Szanowny Panie Prezydencie

Na podstawie Ustawy o Dostępie do Informacji Publicznej proszę o udzielenie informacji na temat:
1. Proszę podać nazwę Kancelarii Komorniczej zajmującej się windykacją należności od najemców zalegających z czynszem za mieszkanie.
2. Proszę o informację czy kontrolowano działania komornika w latach 2015 -2018 celem ustalenia czy należycie prowadzi windykację należności?
3. Proszę o wyniki takiej kontroli lub pisma wysyłane do Komornika i otrzymane odpowiedzi związane z windykacją wierzytelności z zaległych czynszów.
4. Proszę o informację po jakim czasie od wystąpienia zaległości, Gmina kierowała sprawę do Sądu o egzekucję należności. Proszę podać przykłady kiedy najszybciej po wystąpieniu zaległości Gmina składała do Sądu taki wniosek, oraz kiedy najpóźniej (po jakim czasie od wystąpienia zaległości)?
5. Czy sprawdzano Komornika pod kontem wykonywanych czynności egzekucyjnych, w ilu przypadkach Komornik odwiedził osobiście dłużnika w jego mieszkaniu? Ile było takich przypadków?
Wszystkie informacje obejmują okres od początku 2015r do 2018r. Proszę o wyszczególnienie każdego pytania w każdym roku z osobna. Odpowiedź proszę drogą elektroniczną na adres janusz-lawecki@wp.pl

Z poważaniem Janusz Ławecki
odp w sprawie postępowań komorniczych wobec dłużników mieszkaniowych.jpeg
odp w sprawie postępowań komorniczych wobec dłużników mieszkaniowych.jpeg (337.86 KiB) Przejrzano 411 razy
odp w sprawie postępowań komorniczych wobec dłużników mieszkaniowych str 2.jpeg
odp w sprawie postępowań komorniczych wobec dłużników mieszkaniowych str 2.jpeg (358.01 KiB) Przejrzano 411 razy
odp w sprawie postępowań komorniczych wobec dłużników mieszkaniowych str 3.jpeg
odp w sprawie postępowań komorniczych wobec dłużników mieszkaniowych str 3.jpeg (158.5 KiB) Przejrzano 411 razy
Nie dość, że nie odpowiedziano mi na pytanie 3 i 5 to jeszcze ktoś kto tę odpowiedź przygotował i zatwierdził nie potrafił zwyczajnie przepisać albo przekopiować moich pytań. Wysyłam pytania w wersji edytowalnej więc wystarczy zrobić dwa kliknięcia myszką, albo wybrać klawisze: ctrl+c i ctrl+v. Kogo w tym urzędzie zatrudniają. Żenada. Zadzwoniłem dziś do UM i rozmawiałem z Panią Kuklok, która jest wskazana na dole pisma jako odpowiedzialna za treść merytoryczną odpowiedzi i obiecała uzupełnić odpowiedź jak najszybciej.

Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Post autor: Laura M » 01:49, 26/kwie/2018

Ślązaczka pisze:
11:33, 20/kwie/2018
@ Laura
Szkoda kobieto, że nie masz rodziny na zachodzie. Cioć, wujków, kuzynostwa, dzieci, przyjaciół, koleżanek i kolegów do których mogłabyś pojechać i zobaczyć jak żyją.
Mam. Wiem jak żyją.
Ślązaczka pisze:
Piszesz o starodawnych dziejach, o jakiś reliktach komunistycznych, opiece pracodawców,
Usiłowałam wyjaśnić Ci genezę mieszkań gminnych i dlaczego nie da się tego reliktu przeszczepić na dzisiejszą rzeczywistość, ale zdaje się nic z tego nie zrozumiałaś. No cóż..widocznie brak mi polotu i talentu wykładowcy.
Ślązaczka pisze:
tymczasem ja piszę o mieszkaniach gminnych. Gały by Ci wyszły na zewnątrz, gdybyś zobaczyła mieszkania gminne w Niemczech. Jest ich tam tyle, że dla wszystkich potrzebujących wystarczą. Jak CI się wydaje, w jakich mieszkaniach mieszają tam uchodźcy ? Nie gminnych? Nie masz zielonego pojęcia o zachodzie. ZIELONEGO !!! Kiedy w latach 80-tych kuzynka z rodziną wyjechała do Niemiec, bo tu w Polsce nie potrafiono jej pomoc w chorobie, tam po wszystkich formalnościach we Friedlandzie otrzymała od gminy domek jednorodziny do zamieszkania, a po przebadaniu -rentę. W Polsce renty jej odmawiano.
Ja też piszę o mieszkaniach gminnych. Wydawało mi się jednak, że temat dotyczy Siemianowic, które leżą w Polsce. Stąd wysnułam prosty wniosek, że rozmowa dotyczy polskich mieszkań gminnych, ale widocznie nieświadomie zawęziłam temat. Niestety muszę się przyznać, że nawet mając rodzinę i znajomych w Niemczech, niewiele wiem o polityce naszych sąsiadów w zakresie gospodarki nieruchomościami. Nigdy się tym nie interesowałam, z bardzo prostej przyczyny - taka wiedza nie była mi do tej pory potrzebna. Jestem jednak otwarta na wiedzę innych, niemniej Twoja idylliczna wizja Niemiec trochę kłóci się z moimi wiadomościami z innych źródeł. Piszesz, że mieszkania gminne w Niemczech nie dość, że są w wysokim standardzie to jeszcze starcza ich dla wszystkich potrzebujących - toż to prawdziwy raj - jedźmy tam wszyscy. Martwi mnie jednak, że z jakichś bliżej niezrozumiałych przyczyn dla uchodźców chyba ten standard nie jest wystarczający, bo co rusz słychać o podpaleniach. Załóżmy jednak, że to nie oni, lecz rodowici Niemcy podpalają ośrodki dla uchodźców, ponieważ nie chcą ich na swoim terenie - to załatwia nam sprawę niewdzięcznych uchodźców, ale z kolei burzy wizję rajskiej idylli. No i jestem w kropce. Coś się tu ewidentnie nie zgadza, ale to kwestia na zupełnie inny temat. Wracając do kwestii mieszkań gminnych - czy wiadomo Ci w jaki to cudowny sposób Niemcy poradziły sobie z tak prozaicznym problemem jak brak czy też niedobór pieniędzy w gospodarce nieruchomościami?
Ślązaczka pisze:
Mondry Ławecki chce budować nowe mieszkania z zyrtkami i wodą na sieni.
Piszcie sobie co chce w tym temacie, bez mojego już udziału.
Zdaje się, że adaptować a nie budować. Tak ja zrozumiałam.
verba volant, scripta manent...

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 07:36, 26/kwie/2018

@ Laura
Cytat Twojej wypowiedzi :
" Twoja idylliczna wizja Niemiec trochę kłóci się z moimi wiadomościami z innych źródeł".

Znam Twoje źródła wiadomości, które, jak zdążyłam zauważyć, sieją wrogą propagandę. Kolportujesz je, albo z niewiedzy, albo z wyrachowania.

Zresztą każdy przyjezdny na Śląsk jest bardzo osadzony w kulturze wschodniej. Dla nich zachód , a szczególnie Niemcy,to coś bardzo złego, co należy tępić.
----------------------------------------------------------------
Adaptacja to uboższa forma budowania.

-----------------------------------------------------------
@ Adm.
Gdzie się podziała moja odpowiedz Torresowi na kulki na mole, daw. naftalinę.

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 07:34, 01/maja/2018

Dziś wysłałam na adres Ratusza pismo następującej treści:

Prezydent miasta Siemianowice Śl.

Na podstawie Ustawy z dnia 6.09.2001 roku o dostępie do informacji publicznej, proszę o udzielenie mi informacji na temat kwot uzyskanych ze sprzedaży mienia komunalnego, tj. mieszkań, bądź to ich dotychczasowym najemcom, bądź to w wyniku sprzedaży pustostanów w ramach licytacji lub konkursu ofert. Na co te pieniądze zostały przeznaczone.

Informacja ta ma ścisły związek z głodem mieszkaniowym w mieście, i ma dotyczyć okresu od 2005-2017.

Odpowiedż proszę kierować na mój adres mail-owy : urszula.....

Siemianowice, dn.01.05.2018 r.

Urszula Kaczmarczyk

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 22:45, 03/maja/2018

Na część tego pytania mogę Ci odpowiedzieć już dziś:
"pieniądze wpłynęły do budżetu miasta i zostały rozdysponowane na realizację zadań w danym roku budżetowym"
Mniej więcej tak będzie brzmiała odpowiedź.
Żebyś mogła to lepiej zrozumieć napiszę Ci:
kasa trafiła do wspólnego worka pieniędzy a następnie została wydana w większości na nikomu niepotrzebne sprawy.
Pozdrawiam.
PS
Dobrze, że wysłałaś pismo do Prezydenta. Gdyby przynajmniej połowa mieszkańców robiła tak jak Ty, to już dziś UM byłby zakorkowany natłokiem zapytań.

ODPOWIEDZ