Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Re: Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Post autor: Laura M » 02:08, 20/kwie/2018

Ślązaczka pisze:
16:24, 19/kwie/2018
Nie jestem za sprzedażą mieszkań komunalnych, a już za masową to kategorycznie jestem na NIE. Miasto ma budować nowe mieszkania w standardzie nie uwłaczającym normalnej rodzinie. Nie wszyscy z niskimi dochodami to element społeczny. Tych ludzi należy traktować z szacunkiem, a gmina ma im zapewnić MIESZKANIE, nie chlewik, z ustępem i wodą poza mieszkaniem. Lokali mieszkalnych typu socjalnego jest w mieście od groma, należy tylko znależć mechanizm, by je przejąć. A sposób jest prosty. Miasto buduje mieszkania w standardzie co najmniej 50 m2, ma je dla rodzin z niskimi dochodami i rodzin, które dotychczas zajmują mieszkania o bardzo niskim standardzie, a dochód tych rodzin kwalifikuje ich do mieszkania komunalnego. Dochodzi do najmu tych standardowo lepszych, a te dotychczasowe przejmuje gmina i przekazuje eksmitowanym. Nie jestem za eksmisją na bruk.
To jest właśnie myślenie ludzi, którzy korzeniami wrośli w poprzednią epokę. Miasto MA MI ZAPEWNIĆ mieszkanie. Otóż nie Urszulo. Mieszkania komunalne to relikt poprzedniej epoki, którego nie da się przeszczepić na dzisiejszą rzeczywistość, bo powoduje to właśnie tego rodzaju problemy jak m.in. wspomniane tu galopujące zadłużenie. Mieszkania komunalne to w większości mieszkania, które zostały wybudowane w XIX i XX w. przez fabrykantów bądź zakłady dla swoich pracowników. Wbrew powszechnie panującej opinii, głoszonej przez różnej maści socjalistów, a zakorzenionej w polskich umysłach przez komunistyczną propagandę, w tamtym okresie pracodawcy bardzo dobrze dbali o swoich pracowników. Dzięki szybkiemu rozwojowi gospodarczemu w XIX wieku, w porównaniu z dzisiejszą Polską, problem bezrobocia praktycznie nie istniał (zwykle wynosiło ono kilka procent). Co więcej, mimo ciągłego wzrostu liczby ludności w miastach w połowie XIX wieku ówcześni przedsiębiorcy mieli problemy z powodu braku siły roboczej. Robotnicy często zachęcani lepszymi zarobkami lub warunkami socjalnymi opuszczali zajmowane stanowiska pracy, by przejść do konkurencji. W związku z tym przemysłowcy zabiegali o robotników, zwłaszcza tych wykwalifikowanych. Aby zatrzymać u siebie robotników i przyciągnąć nowych, powszechne było budowanie przez polskich przedsiębiorców przyfabrycznych osiedli i domów, a także szkół i szpitali dla robotników swoich fabryk oraz ich rodzin, czy świadczenie pomocy materialnej dla robotników w postaci kas pożyczkowych i oszczędnościowych. Mieszkanie było zatem wtedy niejako elementem kontraktu. Wielkie zakłady w przeważającej większości nie przetrwały jednak zawirowań gospodarczych i tak mieszkania robotnicze stały się w efekcie końcowym majątkiem miasta. Niestety tu już wyżej opisane sprzężenie nie występowało, a po wielu latach ludzie w ogóle zapomnieli o tym, że kiedyś takowe istniało i utarło się owe "miasto ma mi zapewnić mieszkanie". Miasto powinno zapewnić mieszkanie tylko tym, którzy rzeczywiście nie mają innej możliwości jego nabycia lub wynajęcia. Radykalne zmniejszenie liczby mieszkań komunalnych wydłuży kolejkę, ale jednocześnie ponieważ ten problem dotyczy głównie ludzi młodych, wymusi na nich szukania innych rozwiązań. Na dzień dzisiejszy natomiast jest spora grupa ludzi, którzy nie doceniają tego, że miasto zapewnia im dach nad głową, bo przecież "im się należy".
verba volant, scripta manent...

Ślązaczka
Wyjadacz
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 10:11, 20/kwie/2018

Janusz Ławecki"
Nigdy Cię nie obrażałem i nawet mi na myśl nie przyszło porównywać Cię do krowy. To byłoby obraźliwe zarówno dla Ciebie jak i dla niej

" Miło jest mi " coś takiego czytać, a że chętnie odwzajemniam się tym samym, szczególnie dla pełnego zrozumienia tego co się napisało, mam coś analogicznego.
Po tych ciepłych słowach powiem, że aż prosi się nazwać kogoś jak ty KRETYNEM, ale to wymagałoby przeprosin wszystkich kretynów.

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 11:33, 20/kwie/2018

@ Laura
Szkoda kobieto, że nie masz rodziny na zachodzie. Cioć, wujków, kuzynostwa, dzieci, przyjaciół, koleżanek i kolegów do których mogłabyś pojechać i zobaczyć jak żyją.
Piszesz o starodawnych dziejach, o jakiś reliktach komunistycznych, opiece pracodawców, tymczasem ja piszę o mieszkaniach gminnych. Gały by Ci wyszły na zewnątrz, gdybyś zobaczyła mieszkania gminne w Niemczech. Jest ich tam tyle, że dla wszystkich potrzebujących wystarczą. Jak CI się wydaje, w jakich mieszkaniach mieszają tam uchodźcy ? Nie gminnych? Nie masz zielonego pojęcia o zachodzie. ZIELONEGO !!! Kiedy w latach 80-tych kuzynka z rodziną wyjechała do Niemiec, bo tu w Polsce nie potrafiono jej pomoc w chorobie, tam po wszystkich formalnościach we Friedlandzie otrzymała od gminy domek jednorodziny do zamieszkania, a po przebadaniu -rentę. W Polsce renty jej odmawiano.

Mondry Ławecki chce budować nowe mieszkania z zyrtkami i wodą na sieni.
Piszcie sobie co chce w tym temacie, bez mojego już udziału.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 19:50, 20/kwie/2018

Ślązaczka pisze:
11:33, 20/kwie/2018
Mondry Ławecki chce budować nowe mieszkania z zyrtkami i wodą na sieni.
Piszcie sobie co chce w tym temacie, bez mojego już udziału.
Po pierwsze, nie chcę niczego budować tylko adaptować istniejące i przekształcać w socjalne.
Po drugie, nie z zyrdkami tylko normalnymi ubikacjami a po śląsku hajźlami.
Po trzecie, bardzo się cieszę, że w końcu nie będzie tu Ciebie bo strasznie zaśmiecasz tematy swoimi dyrdymałami.
"Ydź" stąd i nie wracaj. Epitety zachowaj dla siebie.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 06:39, 22/kwie/2018

Zyrtka to jest typ haźla, a nazwy innych typów haźli też mi się już udało przyswoić, obcując przez tyle lat z przyjezdną na Śląsk yteligencją.

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 07:47, 22/kwie/2018

@Ławecki
Nie daruję ci tych haźli. W mojej rodzinie terminu takiego nie używano, gdyż był on wybitnie wulgarny..
A teraz coś co chciałam puścić w niepamięć, ale sprowokowałeś mnie tymi haźlami.
Miało to miejsce gdzieś około 1-1,5 miesiąca temu w Michałkowicach. Bezpośrednio za bankiem pko jest chodnik wzdłuż tam stojącego bloku. Idę nim. Nagle tuż przede mną leci śpik ( śpik to wydzielina z nosa). Śpik, który z siłą wodospadu wypuścił z nosa Ławecki. Chciałam się w tamtym momencie ujawnić, reagując na takie ynteligenckie zachowanie „gościa „ na ŚLĄSK_u, ale pomyślałam, że i tak do bufona nie dotrze, że jest to coś przez Ślązaków nie akceptowanego.
Uściślę. Obok tego chodnika stał dostawczy samochód typu Nyska, którym dwóch mężczyzn, m.in. i Ławecki przyjechali.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 10:17, 22/kwie/2018

Ślązaczka pisze:
07:47, 22/kwie/2018
@Ławecki
Nie daruję ci tych haźli. W mojej rodzinie terminu takiego nie używano, gdyż był on wybitnie wulgarny..
A teraz coś co chciałam puścić w niepamięć, ale sprowokowałeś mnie tymi haźlami.
Miało to miejsce gdzieś około 1-1,5 miesiąca temu w Michałkowicach. Bezpośrednio za bankiem pko jest chodnik wzdłuż tam stojącego bloku. Idę nim. Nagle tuż przede mną leci śpik ( śpik to wydzielina z nosa). Śpik, który z siłą wodospadu wypuścił z nosa Ławecki. Chciałam się w tamtym momencie ujawnić, reagując na takie ynteligenckie zachowanie „gościa „ na ŚLĄSK_u, ale pomyślałam, że i tak do bufona nie dotrze, że jest to coś przez Ślązaków nie akceptowanego.
Uściślę. Obok tego chodnika stał dostawczy samochód typu Nyska, którym dwóch mężczyzn, m.in. i Ławecki przyjechali.
"śpik"! I to wszystko co masz mi do zarzucenia? "Ydź stąd" i nie zaśmiecaj forum. Jesteś jak egzotyczny kot. Chodzi, miauczy, jeży sierść i krzyczy dookoła: zobaczcie jaka jestem ynteligentna i szlachetnie urodzona! Jakie mam piękne i gustowne futerko! Nie jestem jak ten kretyn Ławecki!
Dziękuję Ci, że przynajmniej prawidłowo piszesz moje nazwisko. A teraz "ydź stąd" i nie zaśmiecaj tematu. Przeczytaj tytuł. A potem coś napisz w temacie. Chociaż lepiej nie pisz, bo nawet pisząc o mieszkaniach to bredzisz. Co do kwestii Twoich personalnych i ynteligentnych wywodów na temat mojej skromnej osoby odpowiem Ci w dziale "poradnia psychologiczna"

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 12:57, 22/kwie/2018

Tylko ktoś taki jak ty Ławecki pisząc coś takiego jak poniżej

"Przeczytaj tytuł. A potem coś napisz w temacie. Chociaż lepiej nie pisz, bo nawet pisząc o mieszkaniach to bredzisz."
myśli, że ma monopol i patent na wszystko.
Nie chcę cię wyzwać od baranów, bo żal mi tej trzody.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 16:18, 22/kwie/2018

Proszę Cię, żebyś wyniosła się na dział, który dopuszcza bredzenie. Tu jest temat mieszkań. Sio!

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 18:45, 22/kwie/2018

Uważasz że sprzedaż, tj. pozbycie się wszystkich mieszkań komunalnych i pozostawienie tylko tych z haźlami i wodą w sieni to dobry pomysł. Moim zdaniem dobry do poziomu twojego rozumowania, bo trudno czegoś sensownego od takiej głowy wymagać. Moje zdanie jest zupełnie inne. Mieszkań ma być dużo, i tych z haźlami w sieni dla patologii, i tych z haźlami w mieszkaniu dla tych solidnych i ubogich,a kryteria ich otrzymania dostosowywane do aktualnej sytuacji zamożności mieszkańców. Ludzie mają mieszkać godnie i z szacunkiem być traktowani. Ratusz i RM to nasi służący, którzy na naszą rzecz mają świadczyć samą dobroć. Mają reagować z kopyta na patologie i egzekwować warunki umowy najmu, nie pozwalając na niebotyczne zadłużenia.Ale po co to mają robić, jak mogą nic nie robić.

ODPOWIEDZ