Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Ślązaczka
Wyjadacz
Miejscowość: Michałkowice

Re: Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Post autor: Ślązaczka » 17:53, 18/kwie/2018

też tam się wybierałam, ale.., ostatecznie nie doszłam

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 18:33, 18/kwie/2018

Szkoda, że prowadzący nie pozwolił mi publicznie zaproponować moich pomysłów na uzdrowienie sytuacji. Może nie są genialne ale lepsze niż to co oni mają do powiedzenia. Ręka mi mdlała od dźwigania ale Pan Redaktor się nie zlitował. Dziś do niego zadzwoniłem to mi się tłumaczył, że miał ograniczony czas i że inni też mieli prawo głosu, więc mi nie dał dlatego mikrofonu. Mógł chociaż skłamać, że mnie nie zauważył. Nic to, nie zrażam się. Nagrałem swoje zdanie i zachęcam do obejrzenia jednego z nagrań:
https://www.wolnesiemianowice.pl/janusz ... o-problemu
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 20:31, 18/kwie/2018

:lol: Janusz pamiętaj,że każdy wodzirej takiej lub innej debaty wie kto jest "problematyczny" i "nieodpowiedni" dla danej chwili.Wybiera się tych
co trzeba zaś tych,którzy mogą spieprzyć imprezę należy omijać.
W Twoim przypadku sprawa się trochę skomplikowała bo gdyby Ci w ogóle nie udzielił głosu to byłaby mega siara więc goniąc czas dostałeś mini
możliwość coś chlapnąć żeby potem nie było :lol:
Czuj się zaszczycony,że w tak szacownym gronie jednak udało Ci się cośkolwiek powiedzieć.Pewnie i tak Twoja osoba wywołała konsternację :lol:

Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Post autor: Laura M » 01:08, 19/kwie/2018

Obejrzałam właśnie relację. Wciąż jestem w szoku.
Boże, co to w ogóle było? Debata?
A ten "genialny" pomysł z bonem mieszkaniowym dosłownie wbił mnie w fotel.
I to proponują poważni samorządowcy?
Przecież to równie mądre jak próba spłacenia poprzedniego kredytu następnym.
verba volant, scripta manent...

Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Post autor: Laura M » 01:21, 19/kwie/2018

Janusz Ławecki pisze:
18:33, 18/kwie/2018
Szkoda, że prowadzący nie pozwolił mi publicznie zaproponować moich pomysłów na uzdrowienie sytuacji. Może nie są genialne ale lepsze niż to co oni mają do powiedzenia. Ręka mi mdlała od dźwigania ale Pan Redaktor się nie zlitował. Dziś do niego zadzwoniłem to mi się tłumaczył, że miał ograniczony czas i że inni też mieli prawo głosu, więc mi nie dał dlatego mikrofonu. Mógł chociaż skłamać, że mnie nie zauważył. Nic to, nie zrażam się. Nagrałem swoje zdanie i zachęcam do obejrzenia jednego z nagrań:
https://www.wolnesiemianowice.pl/janusz ... o-problemu
Podzielam zdanie Torresa - zepsułby Pan do reszty to tak w gruncie udane spotkanie :lol: :lol: :lol:

Pomysł "uwolnienia" budynków spod przymusowego zarządu bardzo dobry. Jedyne czego bym się obawiała to w tym wypadku fakt, że po wieloletnich zaniedbaniach lokatorzy mogliby nie udźwignąć ciężaru wszystkich remontów jakie, by na nich spadły. Małe wspólnoty mają tę przewagę nad dużymi, że łatwiej im dojść do porozumienia, ale niestety wszelkie większe wydatki, zwłaszcza te nieprzewidziane wymagają w ich przypadku zaciągnięcia kredytu. Kredyt blokuje natomiast z reguły wszelkie dalsze inicjatywy. Ale na budynkach, które nie są jeszcze w opłakanym stanie to dobry pomysł.
verba volant, scripta manent...

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 16:24, 19/kwie/2018

Nie jestem za sprzedażą mieszkań komunalnych, a już za masową to kategorycznie jestem na NIE. Miasto ma budować nowe mieszkania w standardzie nie uwłaczającym normalnej rodzinie. Nie wszyscy z niskimi dochodami to element społeczny. Tych ludzi należy traktować z szacunkiem, a gmina ma im zapewnić MIESZKANIE, nie chlewik, z ustępem i wodą poza mieszkaniem. Lokali mieszkalnych typu socjalnego jest w mieście od groma, należy tylko znależć mechanizm, by je przejąć. A sposób jest prosty. Miasto buduje mieszkania w standardzie co najmniej 50 m2, ma je dla rodzin z niskimi dochodami i rodzin, które dotychczas zajmują mieszkania o bardzo niskim standardzie, a dochód tych rodzin kwalifikuje ich do mieszkania komunalnego. Dochodzi do najmu tych standardowo lepszych, a te dotychczasowe przejmuje gmina i przekazuje eksmitowanym. Nie jestem za eksmisją na bruk.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 20:24, 19/kwie/2018

Ślązaczka pisze:
16:24, 19/kwie/2018
Nie jestem za sprzedażą mieszkań komunalnych, a już za masową to kategorycznie jestem na NIE. Miasto ma budować nowe mieszkania w standardzie nie uwłaczającym normalnej rodzinie. Nie wszyscy z niskimi dochodami to element społeczny. Tych ludzi należy traktować z szacunkiem, a gmina ma im zapewnić MIESZKANIE, nie chlewik, z ustępem i wodą poza mieszkaniem. Lokali mieszkalnych typu socjalnego jest w mieście od groma, należy tylko znależć mechanizm, by je przejąć. A sposób jest prosty. Miasto buduje mieszkania w standardzie co najmniej 50 m2, ma je dla rodzin z niskimi dochodami i rodzin, które dotychczas zajmują mieszkania o bardzo niskim standardzie, a dochód tych rodzin kwalifikuje ich do mieszkania komunalnego. Dochodzi do najmu tych standardowo lepszych, a te dotychczasowe przejmuje gmina i przekazuje eksmitowanym. Nie jestem za eksmisją na bruk.
Przepraszam, że zapytam, to Twoje własne poglądy czy tjefałen Ci takie wdrukował?

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 20:37, 19/kwie/2018

Czy uważasz, że jestem krową i swoich poglądów mieć nie mogę ? Tylko ty masz prawo je mieć ? Zmartwię cię, że wszystko co tu do tej pory napisałam, jest moje i tylko moje. Tak jak cała moja z fotek rodzina, jest moja i tylko moja GOROLU przemądrzały. Zawsze tacy byliście.

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 22:04, 19/kwie/2018

Niech Adminowi do głowy nie przychodzi usuwać nicka ślunzaczka :roll:
Stanowi tak istotny koloryt tego forum,że bez niej jakoś sobie nie wyobrażam jego funkcjonowania.Poza tym wnosi tak cenny wkład,że forum straciłoby
wiele.
Tak patrzą z perspektywy to dopiero dziś zdaję sobie sprawę,że tylko dzięki niej poznaliśmy jej rodzinę czyli fatra,muter,omę,opapy i kilku onkli :lol:
Kapelusze,mycki z filcu,futra z borsuka Made in Moll jak i sfera intymna pozostawiła w naszej psychice trwałe wspomnienia.
Czy uważasz, że jestem krową i swoich poglądów mieć nie mogę ?
Daleko idące porównanie ale kto wie :lol:

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 22:44, 19/kwie/2018

Ślązaczka pisze:
20:37, 19/kwie/2018
Czy uważasz, że jestem krową i swoich poglądów mieć nie mogę ? Tylko ty masz prawo je mieć ? Zmartwię cię, że wszystko co tu do tej pory napisałam, jest moje i tylko moje. Tak jak cała moja z fotek rodzina, jest moja i tylko moja GOROLU przemądrzały. Zawsze tacy byliście.
Nigdy Cię nie obrażałem i nawet mi na myśl nie przyszło porównywać Cię do krowy. To byłoby obraźliwe zarówno dla Ciebie jak i dla niej.

Wracając do tematu chciałem zamieścić pierwsze odpowiedzi Radnych na moje propozycje w sprawie mieszkań i długów.
Małgorzata Borecka:
Serdecznie dziękuję za informację i prezentację, bralam wczoraj udział w konferencji wiec temat i skala trudności z nim związana jest mi znany, pozdrawiam Małgorzata Borecka
Grzegorz Mól:
przekaże wiadomość
poproszę sprawy jeszcze propozycje, które złożyłeś w sprawie bm. Dostarczę Ci odpowiedzi.
Paweł Siegel:
Dzien dobry,
Dziekuje za przeslane materiały, dziekuje za glos podczas debaty. W szczególności dotyczacy 500 + bo mialem i mam podobne zdanie.. Rowniez uwazam koniec wspierania lenistwa i kretactwa.
Doceniam, ze poswieca Pan swoj prywatny czas w głosie sprzeciwu, w tak zawirowanych czasach, a nie jak nazywaja, w czasach prosperity...
Pozdrawiam Panie Januszu
Pawel Siegel

ODPOWIEDZ