Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Torres
Super użytkownik

Re: Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Post autor: Torres » 08:49, 23/mar/2018

Sofistami, czyli nauczycielami mądrości, nazywano w starożytnej Grecji uczonych zawodowo trudniących się nauczaniem rozmaitych sztuk i nauk: gramatyki, retoryki, matematyki, fizyki i wielu jeszcze innych. Wybitni sofiści, działający w V w. p.n.e. Protagoras, Hippiasz, Gorgiasz i Prodikos byli wybitnymi myślicielami, którzy między innymi zwracali baczną uwagę na rolę słów w procesie dyskusji i argumentacji.
Nie schlebiaj mi :lol:
Może poleciałbyś ze mną na Teneryfę? Odprężysz się.
Rozumiem,że to zapytanie ma jakiś związek z wątkiem o mieszkalnictwie i w ogóle z założonym tematem "Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem".
Należy mniemać,że jako pionier Michałkowickiej wspólnoty chcesz rozeznać tamtejszy rynek nieruchomości :roll: by zaczerpnięte wzorce wyeksponować
w Siemcach Zdrój :lol:
Ceny nieruchomości na Teneryfie znacznie spadły w ostatnich latach czyniąc ten rynek jeszcze bardziej atrakcyjnym dla inwestorów chcących zakupić nieruchomość w okazyjnej cenie.
Osobiście proponuję okolice Los Cristianos lub Costa Adele :lol:
Koniecznie pamiętaj o mydełku z aloesu :roll: Może ci się jeszcze przydać :lol:

Ślązaczka
Wyjadacz
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 09:08, 23/mar/2018

Coś taki roztargniony i mało uważny ?
Pisałam o SOFIZMACIE, czyli wywracaniu kota ogonem.

Teneryfę mam już zaliczkowaną. Bułgarię również.
Nigdy nie byłam na oceanie Atlantyckim i nigdy nie leżałam na czarnym piasku.
Mydełko mi nie będzie potrzebne, a jedynie dobra ochrona przed słońcem i kurtka z kapturem przed wiatrem, kiedy będę wspinać się wulkan Teide.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 09:28, 23/mar/2018

Przyszła odpowiedź z UM w sprawie stanu naszego mieszkalnictwa:
Odp 22.03.2018 w sprawie mieszkań str 1.jpeg
Odp 22.03.2018 w sprawie mieszkań str 1.jpeg (366.98 KiB) Przejrzano 437 razy
Odp 22.03.2018 w sprawie mieszkań str 2.jpeg
Odp 22.03.2018 w sprawie mieszkań str 2.jpeg (263.34 KiB) Przejrzano 437 razy
Ciekaw jestem co sądzicie o tych informacjach?
Np. Zadłużenie sięga 50 mln zł
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 10:03, 23/mar/2018

Ja w tym problemie widzę przede wszystkim znikome zaangażowanie urzędników.
Mówię to z autopsji. Ktoś z nich będzie szarpać się z niepłacącym ? Nie szarpanie mam na uwadze, a egzekwowanie.
Przecież można było jakoś zdecydowanie oddziaływać na tych, nic z niczego i nikogo się nie robiących.
Mnie interesują pieniądze ze sprzedaży naszych, mieszkańców mieszkań. Na co je przeznaczyli.
Ludzie otrzymują 500 +, dotacje do mieszkań, pomoc z Opieki Społecznej i nie mają na czynsz ?
Zam małżeństwo dobrze sytuowane i nie płacące czynszu. Ten przypadek zakończył się eksmisją.

Torres
Super użytkownik

Post autor: Torres » 11:46, 23/mar/2018

Co by nie powiedzieć pismo,które otrzymałeś ma znamiona konkretnego i merytorycznego w temacie.
Sekretarz Miasta,a były Ober Komornik miasta wie co podpisuje :lol:
Należało by stwierdzić,że poruszone aspekty czy też odpowiedzi na pytania stwarzają wrażenie,że miasto ma temat pod kontrolą zaś w temacie
budownictwa komunalnego stricte dzieje się :roll:
Nie są to tematy łatwe i proste zaś procedury niejednokrotnie są dalece upierdliwe co powoduję niepotrzebne zamieszanie i opóznienia.
Dodatkowego uzasadnienia wymagałby fakt mega zadłużenia na wysokość ok 215 tys bo w istocie to jakiś swoisty rekord i gdzieś musi być uzasadnienie,że doprowadzono do takie stanu.To niewyobrażalne wręcz lecz pewnie ma swoją historię.
Inny aspekt to fakt posiadania przez gminę 108 pustostanów.Rodzi się kolejne pytanie co z tym fantem miasto robi bo wbrew pozorom to dość spora
ilość.Mam świadomość,że jest to pewnie bida z nędzą ale.. . ale zawsze można je dostosować do wymogów mieszkań komunalnych i jeśli info o wyremontowaniu w 2018r zawiera również remont wspomnianych to OK.
Problem windykacji jak i spraw sądowych to inna bajka,która zawsze jest długotrwałą procedurą i nie do końca skuteczną.Ważne,że temat jest pod
kontrolą i nie jest odpuszczany.
Nigdy nie byłam na oceanie Atlantyckim i nigdy nie leżałam na czarnym piasku
Teneryfa to nie tylko czarne żwirowe plaże ,że nie wspomnę o Las Terasitas czy też Playa Tejita.No ale pewnie zadekujesz się w jakimś 3 gwiazkowcu
i taki potem efekt.
...kiedy będę wspinać się wulkan Teide.
Masz takie marzenia ale obawiam się,że to gratka nie dla ciebie :lol: Sam fakt,że wjedziesz kolejką będzie już osiągnięciem zaś
na zdobycie szczytu trzeba specjalnego zezwolenia. :lol:
Wystrzegaj się choroby wysokościowej bo Don Urrubko zdecydowanie ci z pomocą nie przyjdzie :lol:

Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Post autor: Laura M » 01:36, 27/mar/2018

Zastanawia mnie jedna rzecz…

Zadłużenie mieszkań komunalnych na przełomie Guzy/Piech oscylowało w granicy 30 mln zł. Pamięć jest jednak zawodna i nie jestem dziś pewna czy była to kwota z odsetkami czy bez, a ta informacja byłaby kluczowa w kwestii czy wychodzimy z długów czy się w nich pogrążamy. Jeśli była to kwota bez odsetek tzn, że nasza sytuacja praktycznie się nie zmieniła pomimo wprowadzenia różnych programów mających pomóc zadłużonemu mieszkańcowi spłacić zaległości (odpracowanie, rozłożenie na raty, zamiana mieszkania). Jeśli natomiast była to kwota z odsetkami to powstaje pytanie dlaczego kwota zadłużenia w ciągu zaledwie 4 lat doszła z 30 do 50mln zł mimo wprowadzenia w/w programów? Odpowiedzi nasuwają mi się trzy:

- albo programy nie odniosły skutku i kwota narosła z powodu szybko narastających odsetek ( choć to akurat mało prawdopodobne)
- albo drastycznie wzrosła liczba osób, które przestały płacić czynsz ( to też raczej mało prawdopodobne)
- albo część dłużników w ogóle nie była „zinwentaryzowana” i Gmina nie była świadoma faktycznej liczby niepłacących mieszkańców i pełnej kwoty zadłużenia ( ale żeby aż o tyle to też wydaje mi się nierealne)

Ktoś pamięta dokładną kwotę wcześniejszego zadłużenia?
verba volant, scripta manent...

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 08:02, 27/mar/2018

Chorobę leczy się w zarodku, a nie kiedy ogarnia już cały organizm. Wyegzekwowanie od niepłacącego kilku tysięcy 2-5 jest całkiem realne, 20-50 już mniej, 100 tys. jest już niemożliwe i wtedy taki może mieszkać sobie już spokojnie.

Mnie ciągle interesuje, co się stało z pieniędzmi ze sprzedaży mieszkań ich najemcom. Były to milionowe kwoty.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 14:27, 27/mar/2018

Tu jest artykuł, który zawiera także informacje z 2012r
http://www.wolnesiemianowice.pl/zad%C5% ... d%C5%BCach
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Post autor: Laura M » 01:36, 28/mar/2018

No i chyba mamy wszystko jasne. 10 lat od powstania długu do założenia sprawy o eksmisję. Dlaczego zwlekano przez tak długi czas? Pewnie przez brak lokalu socjalnego. Biorąc pod uwagę, że lokali socjalnych nadal brak, to pewnie niewiele się zmieniło mimo wdrożenia różnych programów. No ale poczekajmy na odpowiedź, choć to zestawienie mówi właściwie samo za siebie.Brak efektywnych działań doprowadzi do katastrofy.
2005 10mln
2006 11mln
2007 12mln
2008 13mln
2009 14mln
2010 17mln
2011 19mln
2014 30mln
2018 50mln
2022 70mln? To prawie 1/4 budżetu miasta
verba volant, scripta manent...

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 12:11, 28/mar/2018

Tak sobie myślę co wam to ma dać, że się o coś pytacie, że o tym tu piszecie, że po narzekacie i na tym kończycie.
Kiedy ja z nimi, czy to osobiście z konkretną osobą- urzędnikiem, czy Radą, czy z Prezydentem miałam problem, to najpierw zwracałam się z interwencją do szczebla wyższego, a jeżeli nie poskutkowało, najczęściej szczebel ten to olał, to następnie do jeszcze wyższego, który w tut. urzędzie tak samo, jak ten pierwszy się zachował,dlatego wiem, że na nic to się zda.Oni nas wszystkich mają w wielkim poważaniu.

ODPOWIEDZ