Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Re: Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Post autor: Janusz Ławecki » 23:47, 28/mar/2018

Ślązaczka pisze:
12:11, 28/mar/2018
Tak sobie myślę co wam to ma dać, że się o coś pytacie, że o tym tu piszecie, że po narzekacie i na tym kończycie.
Oni nas wszystkich mają w wielkim poważaniu.
Uważasz, że lepiej siedzieć cicho i nic nie robić? Zraziłaś się kiedyś, skuliłaś ogon i teraz zadajesz pytanie co nam to da? A co Tobie daje nic nie robienie? To raczej Ty narzekasz niż ja, bo ja dalej pilnuję władzę, żeby za bardzo nie swawoliła sobie.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 23:51, 28/mar/2018

Poprosiłem Rzecznika Prasowego o komentarz w tej sprawie. Oto jaką otrzymałem odpowiedź:
Szanowny Panie Januszu

W odpowiedzi na Pana e-maila muszę, jako rzecznik prasowy, odmówić Panu komentarza do korespondencji jaką otrzymał Pan ze strony pracowników UM. Wykracza to poza zakres moich obowiązków. Pozostałą część Pańskiego e-maila zawierającą konkretne pytania, traktuję jako wniosek o udostępnienie informacji publicznej, który tym samym rejestruję w kancelarii podawczej tut. urzędu z datą otrzymania Pańskiego e-mail tj 27.03.2018 roku. Odpowiedź prześlemy drogą elektroniczną na ten sam adres z jakiego przyszło Pana pytanie.

Pozdrawiam i pozostaję do dyspozycji

Piotr Kochanek

Ślązaczka
Wyjadacz
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 07:31, 29/mar/2018

Janusz Ławecki pisze:
23:47, 28/mar/2018

Uważasz, że lepiej siedzieć cicho i nic nie robić? Zraziłaś się kiedyś, skuliłaś ogon i teraz zadajesz pytanie co nam to da? A co Tobie daje nic nie robienie? To raczej Ty narzekasz niż ja, bo ja dalej pilnuję władzę, żeby za bardzo nie swawoliła sobie.
Moje pilnowanie władzy i obyczajowości urzędników kończyło się zawsze bardzo OSTRYMI interwencjami, w Prokuraturze i Sądzie włącznie.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 22:35, 29/mar/2018

Poświęciłem dziś pół dnia na kontaktowanie się z Radnymi w sprawie skandalicznego długu na mieszkaniach komunalnych.
Oto efekt mojej pracy:
http://www.wolnesiemianowice.pl/%E2%80% ... omunalnych

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 10:55, 30/mar/2018

Ten Dzierwa to pewnie jakieś wielkie panisko.
Ale muszę go na ziemię sprowadzić zacytowawszy mu słowa Józefa Piłsudskiego, skierowane kiedyś do takich jak on, a jakże dziś aktualne :Wam kury szczać pro­wadzić, a nie po­litykę ro­bić.

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 11:56, 30/mar/2018

Ten Dzierwa to pewnie jakieś wielkie panisko.
Ano panisko :lol: Toż to siemianowicki MegaBriefträger.Dla elektoratu III i IV wieku to postać symboliczna zwłaszcza na koniec miesiąca :lol: więc fopa
Janusza w stosunku do jego osoby ma swoje uzasadnienie.

Totalna amnezja jak i zdystansowanie się Radnych od problemu mieszkalnictwa jak wiążących się z tym tematem problemów jest porażająca od zawsze.
Można zrozumieć,że lepiej zajmować się pierdołami ale wszystko ma swoje granice.
Efekty są takie,że Prezydent lansuje się wręczając Złote Trampki na Gali Sportu /zasłużonemu/byłemu El Comendante,vickowa kreuje się na Dolores w cieniu Ambasadora Kuby zaś Skarbnik Finansów po raz kolejny dokonuje prezentacji złotych,srebrnych krzyżów zasługi i innych bibelotów bo ma takie
hobby.Zewsząd ślą nagrody,dyplomy,puchary bo przecież City to mekka wszelkiego dobra nawet Biegów Akademickich,które /a jakże/Gmina dofinansowała.
Tak więc nikomu nie po drodze zmierzyć się z problemem mieszkań,a tym bardziej zadłużenia z tytułu ich najmu.
Radni nie drażnią takimi duperelami /w postaci pytań/ na sesjach bo w ogólnym bilansie przyznali by się sami do zaniechań w tej materii więc po co
komu ten problem?
W istocie lepiej interpelować w sprawie studzienki,latarni która zgasła na winklu lub liści i psich gówien.Nikt w takiej sytuacji nie zarzuci im braku
inwencji i aktywności.
No i Fiesta jest na całego zaś zadłużenie...No cóż tak naprawdę kogo to obchodzi toż to tylko zadłużenie,a cwane uzasadnienie będzie dla RIO przecież
do przyjęcia :lol:
Tak więc kabaret sobie leci i lecieć będzie zaś na brak gotówki przecież zawsze można jakiś szybki kredycik obrotowo-inwestycyjny pod hipoteczkę klepnąć.
Drukujmy więc serduszka,stawiajmy kolejne pomniki,dzwońmy medalami,szablami przy akompaniamencie lokalnych wirtuozów w nadziei,że ten tani lans przysłoni problemy,z którymi należy się zmierzyć no ale po co?!

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 12:10, 30/mar/2018

TY to jednak Torres umisz pisać.

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 13:46, 30/mar/2018

Niekiedy mi się zdarza :roll:

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 23:56, 30/mar/2018

To dopiero początek boleści. Mam już kilka kolejnych pytań o wiele bardziej szczegółowych. Co ciekawe, nagle wyskoczyły z kapelusza "króliczki", które próbują mnie obsrywać.

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 18:58, 09/kwie/2018

"Uderz w stół..."
http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/ ... ych.11614/

Co by nie powiedzieć Janusz spowodowałeś zamieszanie na całą Polskę,a tego City Ci nie wybaczy :lol: :lol: :lol:
Przez kilka tysięcy złotych długu na jedne mieszkanie komunalne /czytaj/ najemcy!
[quote]Przeliczając kwotę całkowitą zadłużenia, średnio na jedno mieszkanie komunalne przypada 6 tys. długu. [/quote]
Licząc srednią czynszu 250 zeta to tak jakby uchylający nie płacili przez 24 miesiące czyli 2 lata :roll:
Tak czy inaczej Kolego Lawecki porobiło się :lol
Siemianowice Śląskie inicjują debatę dotyczącą problematyki zadłużenia w gminnych zasobach mieszkaniowych. Do dyskusji zaproszono przedstawicieli rządu, parlamentarzystów, samorządowców oraz naczelników wydziałów lokalowych wszystkich miast członkowskich Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Opracowane podczas debaty postulaty, zostaną przesłane do Sejmu RP w celu wspólnego przygotowania nowych zapisów legislacyjnych, które pomogą polskim gminom w walce z zadłużeniami czynszowymi.
Siemianowice wykonały w obliczu problemu super myk na wyprzedzenie zaistniałego problemu inaczej mówiąc:
"Mamy problem,widzimy rozwiązania,stosujemy je.Idzie jak po grudzie ale działamy i nikt nie może nam zarzucić olewajstwa problemu.Pytamy więc
drodzy samorządowcy w obliczu przedstawicieli rządu i parlamentu:Jak u was problem jest rozwiązywany?"
Jest tylko jeden problem... :lol:
Jeśli okaże się,że Siemce mają wiodące miejsce w tym niechlubnym rankingu to będzie obciach roku!
Tak czy inaczej zwołana debata w Jurasic Parku raczej będzie służyć do wymiany poglądów na okoliczność zbliżających się wyborów zaś dla "Mieszańców" miasta taka PRowa ściema bo przecież temat w gminach jest znany od lata temu wdrożono różne instrumenty w celu poprawy sytuacji
https://plus.dziennikzachodni.pl/wiadom ... ny,9811706

Pytanie więc "Jak to działa u was?" trąca kpiną no ale co tam :lol:

Artykuł polecam bo jest wielce przydatny i bez debaty można dowiedzieć się wiele lub więcej niż wiele zaś zamieszczona infografika jasno
ilustruje sytuację.
Przypomnę,że to artykuł, a nie debata :lol: gdzie można robić dym medialny.
Co ciekawe wspomniane statystyki w artykule nie wspominają o Siemcach :roll: i to budzi zdziwienie.
Powierzchowna analiza artykułu pozwala nasze miasto porównać z Rybnikiem gdzie ilość mieszkań jest porównywalna.Siemce 4501 zaś Rybnik 4859.
Rybnik oczywiście jest dwa razy większy nisz nasz Mega Gród ale z tego i tak nic nie wynika :lol:
Faktem jest to,że u my mamy 60 mln w plecy zaś Rybnik tylko 24 mln.
Publikowane dane są sprzed 2 lat lecz widząc determinację miasta Rybnik można uznać,że dziś jest tylko lepiej .
No cóż fiesta,bajanie,debaty to czynniki składające się na kanony PRu,a że czas gorący to tym bardziej.
Mieszkania komunalne są świetną okazją pytanie tylko do czego?

ODPOWIEDZ