Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Ślązaczka
Wyjadacz
Miejscowość: Michałkowice

Re: Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Post autor: Ślązaczka » 13:11, 15/mar/2018

Ja uważam że to wszystko jest ujęte w tym systemie podzielników ciepła, nie tylko to, ale również lokalizacja mieszkania w bryle mieszkaniowej. Musi tak być, bo inaczej nie mogły system indywidualnego rozliczenia być stosowany.
Kiedy powstał u mnie ten problem to przeczytałam wiele fachowej literatury, od ustawy z 1997 r. poprzez rozporządzenia, interpretacje i wyjaśnienia do przepisów, oraz wytyczne dla administratorów.
Wszystko idzie w kierunku, by obowiązywał tylko jeden sposób rozliczania się za zużyte ciepło. Sposób indywidualnego zużycia. Jeden licznik to jest grzanie się kosztem innych i marnowanie ciepła.
Kiedy zadałam komuś pytanie, co by zrobił gdyby w jego bloku przeforsowano ogrzewanie w oparciu o jeden odczyt, ten odpowiedział, że grzałby na maksa i otwierał okna. Kto będzie wtedy oszczędzał na cieple. Żaden.

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 13:57, 15/mar/2018

Zasady rozliczania kosztów

Określając zasady rozliczania kosztów centralnego ogrzewania, należy pamiętać, że zasady te muszą być zgodne z przepisami ustawy Prawo energetyczne (w części dotyczącej zasad rozliczenia budynków wielolokalowych) oraz rozporządzenia w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (w części dotyczącej zasad użytkowania instalacji centralnego ogrzewania).

I tak ustawa Prawo energetyczne w art. 45a przy rozliczaniu kosztów ogrzewania zobowiązuje do stosowania metod wykorzystujących dla lokali mieszkalnych i użytkowych: wskazania ciepłomierzy, urządzeń wskaźnikowych niebędących przyrządami pomiarowymi w rozumieniu przepisów metrologicznych, wprowadzonych do obrotu na zasadach i w trybie określonym w przepisach o systemie oceny zgodności albo powierzchnię lub kubaturę lokali, a dla wspólnych części budynku powierzchnię lub kubaturę tych części odpowiednio w proporcji do powierzchni lub kubatury zajmowanych lokali.

Z kolei rozporządzenie w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych zobowiązuje wspólnotę, aby instalacja i urządzenia centralnego ogrzewania w okresie ich użytkowania były utrzymywane w stanie technicznym zapewniającym we wszystkich ogrzewanych pomieszczeniach właściwe temperatury określone Polską Normą oraz drożność zgodnie z założeniami projektu.

Zatem w przypadku gdy wspólnota mieszkaniowa poczyniła inwestycję i zamontowała w lokalach urządzenia pomiarowe, przepisy dają możliwość uwzględnienia w rozliczeniach wskazań tych urządzeń pomiarowych i określenie szczegółów takiego rozliczenia. W sytuacji gdy nie ma zainstalowanych odrębnych liczników umożliwiających pomiar energii cieplnej zużytej przez każdego z właścicieli lokali rozliczenie za energię cieplną w takim budynku następuje na ogólnych zasadach rozliczenia kosztów zarządu nieruchomością wspólną.

Takie stanowisko zajął między innymi Sąd Najwyższy w uchwale z 19 maja 2006 roku (sygn. akt III CZP 28/06), a także Sąd Apelacyjny w Poznaniu w wyroku z 13 grudnia 2006 roku (sygn. akt I ACa 589/06).
Ja już wystarczająco się obnażyłam.

Całe szczęście nie zauważyłem bo był to moment pogranicza nekrofilii i patologii :lol:

Pomijając ten desperacki akt kreowania swojej tożsamości trzeba przyznać,że sposoby rozliczania CO we wspólnotach,a zwłaszcza spółdzielniach są niejednokrotnie kuriozalne.
Można jednak odłączyć się za zgodą wspólnoty :roll:
"Kłopotliwe dla wspólnoty są również próby odłączenia się właścicieli lokali od instalacji centralnego ogrzewania i stworzenie własnej instalacji. W dobie relatywnie tanich gazowych pieców dwufunkcyjnych taka inwestycja nie jest szczególnie droga ani trudna, zatem w wielu wspólnotach mieszkaniowych - zwłaszcza ze starymi niemodernizowanymi systemami grzewczymi - takie próby odłączenia występują, bo właściciele uważają, że bardziej im się to opłaca. Jednak w świetle ugruntowanego już orzecznictwa właściciel lokalu nie ma prawa bez zgody wspólnoty mieszkaniowej skutecznie odłączyć się od zbiorczej instalacji grzewczej w budynku. Tak stwierdził Sąd Najwyższy w uchwale z 28.08.1997 r. (sygn. III CZP 36/97) i osąd ten podtrzymał też w wyroku z 7.02.2002 r. (sygn. I CKN 489/00). "

Powyższy myg w twoim przypadku nie przejdzie bo pewnie jesteś ostatnią z tych,która taką zgodę by dostała :lol:

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 14:21, 15/mar/2018

Obnaża się ten, co ma coś do pokazania :D , ty jesteś pozapinany po samą glacę. :lol:

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 14:46, 15/mar/2018

http://nt.interia.pl/raporty/raport-int ... Id,2557357

No i wyszło szydło z wora :lol:
Gmina świadomie i z rozmysłem jak widać ulokowała drukarkę 3D w Bibliotece Miejskiej!
W znakomity sposób jak widać można będzie rozwiązać problemy mieszkaniowe w mieście plus dodatkowy splendor i swoista aureola dla miejsca wykonywania druku.
Szalony pomysł ale jak twórczy.Normalny HIT 2018 !!!

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 14:49, 15/mar/2018

Obnaża się ten, co ma coś do pokazania
Chcesz zepsuć sobie humor???? Stań przed lustrem i przyjrzyj się temu co widzisz :lol:
No i po co ci to było??? :roll:

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 14:56, 15/mar/2018

możesz się dwoić i troić, ale obrazić mnie nie jesteś w stanie

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 08:04, 16/mar/2018

Torres
Ja już wystarczająco się obnażyłam.

Całe szczęście nie zauważyłem bo był to moment pogranicza nekrofilii i patologii :lol:
Za te słowa w stosunku do konkretnej osoby powinieneś być przebadany psychiatrycznie.
Najprawdopodobniej nekrofilia to coś co twój umysł zajmuje, skoro tak łatwo tym czymś tak nieludzkim szafujesz.

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 12:43, 16/mar/2018

Tylko czekam aż administratorowi szczęka opadnie z zachwytu nad inteligencją swojego kompana.

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 13:29, 16/mar/2018

bo był to moment
No ale na szczęście tego momentu nie było.Naprawdę mi ulżyło :roll:

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 07:08, 23/mar/2018

Torres pisze:
13:29, 16/mar/2018
bo był to moment
No ale na szczęście tego momentu nie było.Naprawdę mi ulżyło :roll:
Był ten moment, albo go nie było ?

Permanentnie i z niespotykaną egzaltacją OBNAŻASZ swój sofizmat.
Jesteś w tym arcymistrzem.
Ja na twoje wypowiedzi już nie reaguję. Jeżeli tak, to mało poważnie.

Może poleciałbyś ze mną na Teneryfę? Odprężysz się.

ODPOWIEDZ