Osiedle Parkowe - obok parku tradycji

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
romek_czewa
Świeżak
Miejscowość: Cze-wa

Osiedle Parkowe - obok parku tradycji

Post autor: romek_czewa » 22:08, 12/lut/2018

Witam,
z racji zmiany pracy szukam nowego mieszkania i być może chciałbym zostać mieszkańcem miasta :), praca jest Katowicach ale ceny mieszkań tam powalają, znalazłem ciekawe mieszkanie na nowopowstający osiedlu parkowym obok parku tradycji, mam prośbę o wszelkie uwagi, interesuje mnie przedewszystkim okolica - czy jest bezpiecznie? czy jest gdzie wyjść z dziećmi na spacer? czy ma sens praca w centrum Katowic i mieszkanie w tym miejscu (czyt. korki w godzinach szczytu), wszelkie inne uwagi mile widziane, jestem zielony - mieszkam 100km dalej. Alternatywnie rozważałem Mysłowice (osiedle park Moniuszki), ale jest drożej i mam wrażenie gorsza komunikacja z centrum Katowic (szczególnie miejska)

Ślązaczka
Wyjadacz
Miejscowość: Michałkowice

Re: Osiedle Parkowe - obok parku tradycji

Post autor: Ślązaczka » 08:47, 13/lut/2018

Michałkowice, w którym buduje się te mieszkania, to spokojna i bezpieczna (już) dzielnica Siemianowic, a lokalizacja tego osiedla to już same serce tej dzielnicy.Wszędzie blisko. Do parku spacerowego, do plant przy kościele, gdzie mogą sobie dzieci, wysłane przez rodziców do kościoła, podczas mszy św. poleżeć wygodnie na leżakach tam rozmieszczonych. Przepraszam, ale te leżaki to sól i cebula dla moich oczu.
Większa cześć mieszkańców Siemianowic pracuje poza Siemianowicami. Jest nas tu kilka milionów, a ile miejsc pracy. Chociaż już teraz niektórzy pracodawcy bezskutecznie czasem szukają rąk do pracy.
Rynek wtórny też nie jest mały. Niedawno ktoś mi bliski kupił niedrogo mieszkanie w Bytkowie, inny ktoś niedrogo i po remoncie sprzedał w Michałkowicach

romek_czewa
Świeżak
Miejscowość: Cze-wa

Post autor: romek_czewa » 08:13, 14/lut/2018

Ślązaczka pisze:
08:47, 13/lut/2018
a
dziękuje za odpowiedź. Jak z dojazdem do centrum Katowic w godzinach szczytu z Michałkowic? Jest tak jak z każdej innej części Siemianowic czy gorzej/lepiej? Czy dzielinica Michałkowice uchodzi za atrakcyjną? a może na odwrót? Nie byłem jeszcze osobiście w okolicach osiedla, ale zaczytałem że blisko jest jakiś targ - co nie jest do końca komfortowe - to prawda?

ps. Ogólnie która z dzielnic Siemianowic uchodzi za najbardziej atrakcyjną? i czy znajdują się w niej nowe mieszkania do kupna.

pozdrawiam

Ślązaczka
Wyjadacz
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 09:13, 14/lut/2018

Atrakcyjność to kwestia gustu. Jednemu podoba się dziewczyna w przylegających, jak druga skóra, lateksowych rajtuzach i adidasach, drugiemu w zwiewnej sukience i butach - sandałkach na wysokim obcasie.
Siemianowice składają się z pięciu dzielnic.
Żadnej ekstra atrakcji w Siemianowicach nie widzę, bo mnie zawsze marzyło się mieszkanie dwupoziomowe, z salonem, kuchnią i WC na niższym poziomie i sypialniami i łazienką na wyższym, coś na wzór budownictwa angielskiego.
Z dojazdem do centrum Katowic nie ma żadnego problemu, ŻADNEGO. 15 do 30 minut, w zależności czym się jedzie, i już się jest.
To targowisko przy tych blokach, mnie osobiście by nie pasowało. Mój typ mieszkania buduje się aktualnie w Przełajce, obok kościoła. Przełajka to kolejna dzielnica Siemianowic. Kiedyś była to wiocha, dziś mieszka tam sama siemianowicka elita

Najbliżej do Katowic jest z dzielnicy Bytków, najdalej z Przełajki.

Torres
Super użytkownik

Post autor: Torres » 15:21, 14/lut/2018

Witam,
z racji zmiany pracy szukam nowego mieszkania i być może chciałbym zostać mieszkańcem miasta :), praca jest Katowicach ale ceny mieszkań tam powalają, znalazłem ciekawe mieszkanie na nowopowstający osiedlu parkowym obok parku tradycji, mam prośbę o wszelkie uwagi, interesuje mnie przedewszystkim okolica - czy jest bezpiecznie? czy jest gdzie wyjść z dziećmi na spacer? czy ma sens praca w centrum Katowic i mieszkanie w tym miejscu (czyt. korki w godzinach szczytu), wszelkie inne uwagi mile widziane, jestem zielony - mieszkam 100km dalej. Alternatywnie rozważałem Mysłowice (osiedle park Moniuszki), ale jest drożej i mam wrażenie gorsza komunikacja z centrum Katowic (szczególnie miejska)
...chłopie skąd się urwałeś? Kto kupuje mieszkanie wyrabiając sobie opinię poprzez fora internetowe?!Chcesz położyć na stole niebagatelną kasę suge-
rując się opinią nieznanych ludzi?
Trzeba ruszyć zad i pojechać osobiście zobaczyć okolicę...google maps też się przydadzą.Reszta to tylko ocena subiektywna każdego mieszkańca z osobna.
Czy księga wieczysta jest obciążona też będziesz pytał na forach???Umowę kupna zeskanujesz i wrzucisz do netu by internauci znalezli jakieś niuansiki
prawne?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Siemianow ... %C4%85skie
...Klimat miasta cechuje się pewną przewagą klimatu oceanicznego nad kontynentalnym. Maksymalna temperatura występuje najczęściej w lipcu i o kilka stopni przekracza 30 °C[4]. Minimalna temperatura zdarza się w styczniu lub lutym i sięga około –20 °C. Średnia roczna temperatura oscyluje wokół 8 °C...
To jedna pseudo zalet miasta,która powoduje,że Siemce się wyludniają z roku na rok :lol:

ODPOWIEDZ