Fiesta

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Torres
Wyjadacz

Fiesta

Post autor: Torres » 12:19, 11/lut/2018

http://bogdanbanaszczyk.blogspot.com/20 ... .html#more

Próbuję sobie odpowiedzieć na pytanie co nasza biblioteka ma wspólnego z literaturą kubańską i jaki ona ma wpływ na jej działalność.Niestety muszę to pytanie zakwalifikować do tych,które są określane jako retoryczne.
Równie dobrze można by zaprosić kogoś z Nepalu,którego literaturę gorąco polecam...
lama zamknął oczy i zaczął nucić ,,Oh Mane Padma Hum", aż ściany klasztoru zadrżały po wpływem energii"
Równie dobrze można było zaprosić kogoś z San Escobar gdzie pewnie doszukamy się akcentów,które wywarły doniosły wpływ na działalność siemianowickiej biblioteki.
Tylko czekać jak Hawana zastanie miastem partnerskim.To by było coś!
Jak widać władze zawsze znajdą pretekst do wypinania klaty.Szkoda tylko,że rocznicy nie można było celebrować w Mauzoleum Miejskim :lol:
To by dopiero była fiesta!Rytmy flamenco,zapach cygar,kubańskie pląsy i aż się prosi zrobić Karnawał w czasie Dni Siemianowic.
Reasumując widać,że Biblioteka Miejska w promowaniu władz walczyć będzie o palmę pierwszeństwa z Mauzoleum Miejskim.

Ślązaczka
Wyjadacz
Miejscowość: Michałkowice

Re: Fiesta

Post autor: Ślązaczka » 19:37, 11/lut/2018

Dla mnie ta przyjaźń kubańska jest tak czytelna jak ogłoszenia parafialne w moim kościele.
Kaczyński, jak nieraz dumnie głosi, kraj poodnosi z kolan, i już coraz bliżej jest do osiągnięci celu, by stał się on samotną, wolną od nacisków innych, wyspą lądową w środku Europy. Kuba jest wolną wyspą na morzu, co już sprawia, że jest nam bardzo bliska. Gdzieś zawczasu przecież trzeba szukać przyjaciół.
Historia lubi się powtarzać. Już jestem rada, że potomkowie zajadać się będą zielonymi- kubańskimi pomarańczami, za którymi najpierw godzinami w kolejce stać będą, tak jak ja kiedyś stałam. Ile wtedy było radochy, której dziś ludzie pozbawieni są doświadczać.
NIECH ŻYJE PRZYJAŹŃ POLSKO-KUBAŃSKA.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 01:24, 19/lut/2018

Słyszałem, że impreza była zamknięta dla gawiedzi a przynajmniej jej część. Nawet pracownicy biblioteki nie wszyscy byli równi wobec tych równiejszych i nie mogli uczestniczyć w części nieoficjalnej.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 18:38, 19/lut/2018

Nawet pracownicy biblioteki nie wszyscy byli równi wobec tych równiejszych ...
Zakładam,że tych równych i równiejszych jest mniej niż książek bo ciągle wydaje mi się,że to jeszcze jest biblioteka,a nie przytulisko miejskie.
Tak czy inaczej pewnie brak znajomości języka hiszpańskiego i :roll: rosyjskiego wpłynął na ograniczenia,o których Janusz wspominasz.
https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search
Jak widać szacowni goście /a na pewno ci z Hawany/ oprócz języka ojczystego pewnie świetnie opanowany mają język rosyjski.Lata pracy za wschodnią granicą ambasadora jak i jego małżonki musiały przyczynić się do tego.
Poza tym "biblioteki" tudzież domy kultury to ich swoiste hobby :lol:
Szkoda tylko,że zapomniano o wypromowaniu przy okazji Mauzoleum Miejskiego,choć była taka okazja :lol:
http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/ ... eum.11272/
Może następnym razem :lol:

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 18:45, 19/lut/2018

Siemianowickie Centrum Kultury "Spichlerz". http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/ ... eum.11272/
Kiedy Hadasz zrozumie, że muzeum ma inny cel istnienia. Dwa miejskie centra kultury kultury mogłyby istnieć gdyby nie dwie posady dyrektorów po 10 tyś zł każda a pracownicy na najniższej krajowej i mordy na kłódkę bo będą zwolnieni.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 18:48, 19/lut/2018

Może trzeba mu podesłać linka do Ustawy o Muzeach aby sobie poczytał czym powinno być muzeum?
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 0024Lj.pdf

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 19:08, 19/lut/2018

Przecież reagować powinna w pierwszym rzędzie Rada Mauzoleum /o Gminie jako takiej nie wspomnę/ale jak sam wiesz im zależy na czym innym,a na
bank takie status quo jest im po drodze.
Tak więc każdy robi swoje,a ustawa o Muzeach to dla nich abstrakcja.Mamy więc jazz,flamenco,perkusje,klawiszowców,bajarzy,wiersze i wszystko to czego być tam nie powinno.
W sumie fajnie jest zaś słuchacze III IV wieku jak i przedszkolaki frekwencje zawsze zrobią.Smutne to,smutne :roll:

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 00:10, 20/lut/2018

Boli mnie ta obojętność radnych czy prezydenta w takich sprawach. Żaden się nawet nie zająknie w tym temacie. Dziś nie ma nawet choćby jednego radnego, który by potrafił się odezwać publicznie i nazwać rzeczy po imieniu.

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 19:26, 02/mar/2018

Wszyscy wiedzą o co chodzi lecz aspekt,który poruszasz ma też inne uzasadnienie.
Zbliżają się wybory i raczej mało jest tych co by wątpili w reelekcję obecnego prezydenta o ile oczywiście wystartuje w jesiennych wyborach.
Chodniki,szlaki rowerowe,dinozaury,nowe nawierzchnie dróg,siłownie itd wspierane przez rady seniorów,juniorów,kombatantów,sportowców,uczestników
Akademii II,III i IV wieku i inne paramilitarne zrzeszenia :lol: dzielnie wspierają te projekty czytaj Kierunek obrany przez rządzących miastem.
Dziwne by więc było by pod koniec kadencji radni /o których wspominasz/ próbowali w jakiś sposób te och i achy narażać na medialny pręgierz,który
i ich poniekąd stawiałby w złym świetle.
Dlatego interpelacje idą w kierunku łatania dziur,przycinania drzew,zatkanych studzienek lub szczepień i innych pierdół co do których wypowiadać się powinni urzędnicy magistrackich szczebli wg swoich kompetencji.
No ale jeśli to nikomu nie przeszkadza to trudno oczekiwać zapytania odnośnie celowości Fiesty,Jazzoleum Miejskiego i innych niszowych projektów,
które do niczego nie są potrzebne.
Np Najbliższe imprezy Muzeum...

Podwieczorek radiowy w Muzeum
28 marca 2018, 17:00
Zajęcia Akademii Muzealnej
22 marca 2018, 12:00
Zajęcia Małej Akademii Jazzu i Muzyki Świata
16 marca 2018, 9:00
Zajęcia Akademii Muzealnej
8 marca 2018, 12:00
Wieczór autorski dr. hab. Jana Drendy
7 marca 2018, 18:00

Jak widać dzieje się :roll: ale jak to się ma do działalności Statutowej Muzeum?Pewnie nijak lecz nikogo to nie boli bo połowa radnych bywa na tych fiestach bo bywać tu i tam trzeba i wypada.
Tak więc My mieszkańcy mamy chodniki,ścieżki i jeszcze kilka istotnych do normalnego funkcjonowania inwestycji zaś naczialstwo ma Fiesty i Jazz.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 00:16, 04/mar/2018

Może trzeba wetknąć kija w te mrowisko? Niech zaczną latać, biegać i się kotłować jak mrówki? Dobrze by im to zrobiło. Trzeba tylko odpowiedni "kij" znaleźć :)

ODPOWIEDZ