Czy Romowie w Siemianowicach są naprawdę prześladowani?

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Czy Romowie w Siemianowicach są naprawdę prześladowani?

Post autor: Janusz Ławecki » 18:52, 07/paź/2017

Znalazłem ostatnio artykuł w wybiórczej na temat siemianowickich Romów:
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7, ... rzeba.html
Zastanawia mnie fakt, że ani policja, ani Straż Miejska a nawet nauczyciele nic nie słyszeli o jakichkolwiek atakach na Romów w Siemianowicach Śląskich. Ja słyszałem o jednym ale z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się, że to były porachunki za długi i ciemne interesy. Patrząc na poziom życia Romów i ich alergię na jakąkolwiek uczciwą pracę obawiam się, że nie wszystko jest takim jak to Romowie malują. Wielokrotnie spotykałem się z namolnością na ulicy w celu sprzedania mi jakichś perfum, zegarka, złotej biżuterii, elektronarzędzi czy markowych ciuchów. Sam fakt sprzedaży na ulicy nie jest zły. Wręcz odwrotnie. Ale sposób tej sprzedaży, namolność, wręcz agresywna chęć wciśnięcia na siłę swego towaru czasem może być irytująca. Na Hugo spotykam dzieci Romów i są takie same jak dzieci Polaków. Wesołe, rozgadane, mówią mi zawsze dzień dobry, więc trudno mi uwierzyć, że ktoś mógłby je prześladować z powodu narodowości. Może należało by sprawdzić czy czasem ktoś nie został oszukany przez jakiegoś Roma a potem w napadzie gniewu próbował dochodzić sprawiedliwości. Z moich obserwacji coś tu jest mocno "dęte"
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Użytkownik

Re: Czy Romowie w Siemianowicach są naprawdę prześladowani?

Post autor: Torres » 19:03, 07/paź/2017

Artykuł jest tak tendencyjny i tak przejaskrawiony,że aż się czytać nie chce.Takie szukanie afery gdzieś gdzie jej nie ma.Nawet nie rozwijałbym tematu
bo nie zasługuje na szczególną uwagę.
Komendant policji zaapelował także, aby każde najmniejsze zdarzenie, nawet sprzeczkę słowną, zgłaszać od razu na policję – mówi Kochanek.
Mam nadzieję,że to był żart na okoliczność artykułu. :lol:

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Re: Czy Romowie w Siemianowicach są naprawdę prześladowani?

Post autor: Janusz Ławecki » 23:01, 07/paź/2017

To nieudolna próba gaszenia pożaru, którym jest płomień zapałki. Ja tam nie widzę problemu Romów a mieszkam obok nich.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

ODPOWIEDZ