Jubilat-Skromny

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Torres
Wyjadacz
Posty: 292
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Jubilat-Skromny

Post autor: Torres » 12:20, 22/wrz/2017

„Przestępstwo nadużycia zaufania w typie podstawowym jest przestępstwem umyślnym, które może zostać popełnione tak z zamiarem bezpośrednim, jak i z zamiarem ewentualnym, z tym że zamiar sprawcy obejmować musi zarówno działanie na szkodę, jak i nadużycie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków. Praktyka stosowania prawa pokazuje, iż działania sprawcy realizującego znamiona przestępstwa nadużycia zaufania częstokroć motywowane są chęcią osiągnięcia korzyści majątkowej. Nierzadko bowiem sprawca posiadający określoną pozycję stara się ją wykorzystać nie zawsze zgodnie z prawem po to, by pomnożyć swój własny majątek również kosztem swojego mocodawcy. W ocenie ustawodawcy taka motywacja sprawcy zasługuje na szczególne „traktowanie” i w rezultacie skutkuje surowszą odpowiedzialnością karną.”
http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/ ... eum.10295/

„Już dzisiaj pragniemy poinformować o ważnej dla naszego miasta rocznicy 40-lecia pracy naukowej dr. hab. Zdzisława Janeczka – uznanego historyka, autora licznych publikacji z zakresu historii Polski, Śląska oraz rodzinnych Siemianowic Śląskich.
Pewnie nikt nie neguje dokonań historyka lecz czy one tak naprawdę mają wpływ na miasto,a jeśli tak to jaki?

Objęcie patronatu tej „imprezy” przez Prezydenta napawa mnie zdziwieniem jak i brakiem zrozumienia co do tego faktu.Próbuję sobie odpowiedzieć czy i kto obejmie patronat jak jubilatami będą prezes Aqua Sprint,Johnson Controls,Przewodniczący Cebula i wielu innych.
Co by nie powiedzieć ich wkład dla miasta jest zdecydowanie większy,a wręcz namacalny.
Kolejnym niuans,który budzi niepokój,a wręcz niesmak to fakt,że wspomniany jubilat jest Członkiem Rady Nadzorczej Muzeum Miejskiego na terenie,którego uroczystość ma się odbyć,a przynajmniej tak informuje Dyrektor tej placówki.
http://bogdanbanaszczyk.blogspot.com/20 ... uzeum.html

Pewnie fiesta będzie przednia bo komu jak komu ale członkowi rady nadzorczej podmiotu, który nadzoruje Muzeum de facto i dyrektora należy wszystko co najlepsze.
Uważam,że stosownym miejscem tej uroczystości jest Uniwersytet Ekonomiczny gdzie swoje wykłady prowadzi Jubilat Janeczek.Pewnie mile widziana by była nawet delegacja z miasta wraz z Prezydentem lub jednym vice.To by było takie normalne no ale nie jest.
Całkowitym nieporozumieniem jest prowadzenie promocji książki w w/w placówce co do której Jubilat jest umocowany jako członek rady nadzorczej.To już wręcz przegięcie budzące niesmak i wiele pytań co do których odpowiedzi są jednoznaczne.

No cóż widać po promocji jazzu,flamenco etc Mauzoleum obrało kurs na imprezy okazjonalne dla nowo powołanej Rady Nadzorczej.Super!

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Posty: 356
Rejestracja: 15:11, 26/mar/2017
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Re: Jubilat-Skromny

Post autor: Janusz Ławecki » 00:15, 24/wrz/2017

Sami sobie przyjemność sprawiają. Jest na to pewne określenie, które dobitnie charakteryzuje tę czynność.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Wyjadacz
Posty: 292
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Jubilat-Skromny

Post autor: Torres » 16:15, 16/paź/2017

http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/ ... nej.10462/
Należy rozumieć,że to taki cienki chwyt marketingowy by przybliżyć postać jubilata siemianowiczanom jak i przy okazji osadzić postać w Muzeum... :lol:
a raczej Akademii Muzealnej.
Wykład pt. „Prymas Polski kardynał August Hlond" pewnie w zdecydowany sposób poszerzy horyzonty siemianowiczanom,a słuchaczom Uniwersytetu III lub IV wieku w sposób zdecydowany :roll: ale nie tam!
Nieetyczne jest to,że członek rady Nadzorczej prowadzi wykłady w jednostce,którą ma nadzorować.To jest żenujące i odbiega od norm tych kodeksowych jak i etycznych!

http://bogdanbanaszczyk.blogspot.com/20 ... uzeum.html

Należy wyobrazić sobie wątek,że inny członek RN Renata Jaroń-GUZY zleca koledze członkowi tej samej Rady Nadzorczej wykład do słuchaczy Uniwersytetu III Wieku,w którym sama jest szefową :lol:
Tym trybem to skarbnik Falkus zrobi spotkanie gdzie obnosić się będzie swoimi medalami zaś lokalny Indiana Jones palnie wykład ośmierci pierwszego komendanta Okręgu Śląskiego Związku Walki Zbrojnej Józefa Korola.Do kompletu brakuje jeszcze radnego Jadwiszczoka z promocją krawężników ciętych,drogowych,najazdowych etc i to wszystko na fotografiach :roll:
Musiałbym jeszcze zerknąć czym też inni członkowie rady są w stanie pustkę w muzeum wypełnić ale po prostu bierze mnie wstręt i tyle.
1. Zdzisław Janeczek- rekomendowany przez Dyrektora Muzeum Miejskiego
2. Ireneusz Walczak – rekomendowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach
3. Mirosław Domin – rekomendowany przez siemianowicki oddział Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem
4. Renata Jaroń – Guzy – rekomendowana przez Stowarzyszenie Siemianowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
5. Barbara Patyk – Płuciennik – rekomendowana przez Radę Miasta Siemianowice Śląskie
6. Jan Nycz – rekomendowany przez Radę Miasta Siemianowice Śląskie
7. Henryk Falkus – rekomendowany przez Dyrektora Muzeum Miejskiego
8. Wojciech Kempa – rekomendowany przez Dyrektora Muzeum Miejskiego
9. Marian Jadwiszczok – rekomendowany przez Radę Miasta Siemianowice Śląskie
Panowie i Panie vel członkowie Rady Nadzorczej proponuję wziąć w dłoń Kodeks Handlowy i poczytać trochę o tym czego się oczekuje od was bo
póki co za plecami Dyrektora robicie sobie autopromocję co jest niedopuszczalne i oby na Jubilacie się skończyło bo jak się rozochoci to w krótkim
czasie kolejny wykład dla lokalnego biznesu będzie jak niżej:
https://notatek.pl/dr-zdzislaw-janeczek
Powyższe tematy też można nazwać cennymi dla miasta Siemianowic i lokalnej społeczności.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Posty: 356
Rejestracja: 15:11, 26/mar/2017
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Re: Jubilat-Skromny

Post autor: Janusz Ławecki » 19:58, 16/paź/2017

Takie patologie będą istniały praktycznie przy każdej ekipie rządzącej. Dlaczego? bo zawsze chodzi o obopólne korzyści. Gdyby władzę objął człowiek, który ma zdrowy kręgosłup moralny, autorytet u mieszkańców i armie ludzi z którymi mógłby samodzielnie rządzić, może coś by się poprawiło. A tak mamy mierną władzę poukładaną z klanami partyjnymi szczebla samorządowego, która konserwuje istniejący beton.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Wyjadacz
Posty: 292
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Jubilat-Skromny

Post autor: Torres » 20:40, 16/paź/2017

Kardynał August Hlond pewnie potępiał takie zachowania ale Jubilat pewnie nie wspomniał :lol:
https://pl.wikipedia.org/wiki/August_Hlond
No i po wykładzie :lol:
Taki wątek mnie zaskoczył w jego życiorysie
"W 1946 po pogromie kieleckim odmówił wyraźnego potępienia zajść, ale jednocześnie wystosował list, w którym potępił morderstwa wszelkiego rodzaju. Podkreślił w nim postawę Polaków, którzy ratowali Żydów z narażeniem życia, a za psucie dobrych stosunków obarczył odpowiedzialnością żydowskich komunistów. Gdy biskup Teodor Kubina w sposób jednoznaczny potępił pogrom kielecki, kardynał Hlond był jednym z inicjatorów odezwy episkopatu, która go za to pośrednio skrytykowała."
Jakby to ująć...podesrał z lekka kumpla biskupa :lol:
lub inny wątek
"Po wyzwoleniu przez Amerykanów udał się do Rzymu, skąd, mimo sprzeciwu rządu w Londynie, 20 lipca 1945 wrócił do Poznania. 4 marca 1946 z jego inspiracji papież Pius XII rozwiązał istniejącą od 1821 unię personalną metropolii poznańsko-gnieźnieńskiej i utworzył nową warszawsko-gnieźnieńską, stawiając go na jej czele."
Umiał walczyć o swoje o czym pewnie zacny Jubilat poinformował III i IV wiek,który go ponoć słuchał z zapartym tchem :roll:
W tubie była ciut inna wzmianka
Pomimo sprzeciwów rządu londyńskiego obawiającego się o jego bezpieczeństwo powrócił do Poznania, gdzie kontynuował posługę prymasa do śmierci w 1948 roku.

Torres
Wyjadacz
Posty: 292
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Jubilat-Skromny

Post autor: Torres » 14:37, 24/paź/2017

Było minęło temat ucichł i pewnie Jubilat zastanawia się gdzie zrobić kolejną promocję swojego dorobku jak i może przy okazji kolejnego jubilata.
Co by nie powiedzieć czas śmiga nieubłaganie.
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/sl ... ch/y6jqg04
Myślę sobie,że jeśli kiedyś sam Ugo Boc mógł odwalić stosowny spektakl w Willi to wspomniany promotor ma przykład na przyszłość jak znalazł. :lol:

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Posty: 356
Rejestracja: 15:11, 26/mar/2017
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Re: Jubilat-Skromny

Post autor: Janusz Ławecki » 12:40, 30/paź/2017

Mam nadzieję, że mieszkańcy w końcu zapomną Jacka Guzego i to będzie najlepsze co można dla niego zrobić. Nawet jako radny nie ma specjalnie nic do powiedzenia tylko czasem merda ogonem do Rafała. Jak znam życie to w nadchodzących wyborach wystartuje do Sejmiku a po roku do senatu. Wszystko oczywiście na plecach PiS-u bo teraz on jest na topie. Jak by na topie była partia pedałów to pewnie by zmienił orientację by wystartować w wyborach. Jeszcze wspomnicie moje słowa. Razem z Piechem będą sobie fotki pstrykać i zapewniać o gorącej współpracy "dla dobra mieszkańców". A my tego "dobra" nie mamy zbyt wiele.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości