Jaki syf opłaca się wozić do Siemianowic prawie 2000km?

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Ślązaczka
Super użytkownik
Miejscowość: Michałkowice

Re: Jaki syf opłaca się wozić do Siemianowic prawie 2000km?

Post autor: Ślązaczka » 10:08, 20/wrz/2017

Po wojnie Śląsk był potrzebny by odbudować Warszawę. Kiedy swoje zadania spełnił z nadwiązką, nikomu już nie był potrzebny. Fakt, że wtedy nie przestrzegano żadnych norm. Ludzie=mieszkańcy i górnicy żyli w szkodliwych warunkach. Nieważne. Ważne, że Warszawa powstawała z gruzów dzięki nam, Śląskowi.
Dlaczego wtedy władzę na Śląsku przekazano w ręce Zagłębian i przyjezdnych?? CZy nie dziwi was to ? A dlatego, bo Ślązak to człowiek z moralnym kręgosłupem, uczciwy, który na degradację śląskiej ziemi nigdy by nie przystał.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 00:18, 24/wrz/2017

Kolejne doniesienie o nielegalnym transporcie śmieci z zagranicy. W artykule wspomniano o Anglii więc chyba to nie jednostkowy przypadek. Ciekawe ile transportów nie zostało wykrytych
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 00:15, 03/paź/2017

Ciekawie do problemu nielegalnych śmieci podszedł Prezydent Bytomia Damian Bartyla. Wynajął w tajemnicy detektywów i oto efekty:
http://plus.dziennikzachodni.pl/wiadomo ... dziennzach

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 14:25, 03/paź/2017

A oto jak w tej sprawie Walczy, Prezydent Siemianowic Rafał Piech:
http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/ ... kie.10374/
Nas mieszkańców interesuje rozwiązanie problemu. Jakimi metodami to już sprawa Prezydenta. Na pewno nie mogę mu zarzucić, że nic nie robi w tej sprawie. Przyszłość pokaże czy walczy czy rozwiązuje problemy. Życzę Panie Prezydencie wytrwałości i skuteczności w walce. Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 22:08, 02/lis/2017

Przeraził mnie Pan..
Chyba pierwszy raz w życiu mnie zatkało.
Jaki rodzaj śmieci może się opłacać wieźć przez całą Europę? Wielka szkoda, że nie udało się wyciągnąć więcej informacji.
verba volant, scripta manent...

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 21:46, 07/lis/2017

Czasami przewoźnicy wpisują w liście przewozowym, że wiozą odpady budowlane. Niby nic. ziemia, piasek, gruz. Wystarczy jednak by do 25 ton ziemi dolać 5 ton toksycznych chemikaliów i mamy dalej ziemię ale skażoną. Teraz taki przewoźnik jedzie na składowisko gruzu i oddaje ten gruz czy ziemię po 6 zł za tonę. Czali łącznie zapłaci 180 zł za oddanie gruzu/ziemi na legalne składowisko. Ale w całej tej sztuczce chodzi o te 5 ton chemikaliów. Jesli jest to coś bardzo toksycznego, dajmy na to olej transformatorowy albo inne ciulstwo, to ile by zapłacił taki klienta za utylizację chemikaliów? A na przykład 5 tyś zł za tonę. Razy 5 ton to daje 25 tyś złotych. To mam pytanie czy za dwadzieścia pięć tysięcy złotych od jednego tylko kursu opłaci się kombinować? Załóżmy, że dzielą się zyskiem - właściciel odpadów zamiast płacić 25 tyś zapłaci tylko 15 tyś przewoźnikowi. Przewoźnik wysyła transport do Angli i nazod razem około 4000km. Koszt paliwa 40l na 100km to daje 40 x 40 = 1600litrów paliwa razy 4.5zł/litr= 7200zł do tego jakieś opłaty autostradowe i mamy 7500zł. Czyli drugie 7500 jest na zapłacenie kierowcy 1000zł, amortyzacja 1000zł, podatki i koszty firmy 500zł zostaje 5000zł zysku. Wysyłam 10 razy w miesiącu taki samochód to mam 50 000zł zysku z jednego samochodu. Załóżmy, że mam kilka samochodów i że co jakiś czas, któryś z kierowców zalicza wpadkę. Kontrolują go, dostaje karę 5000zł niech będzie nawet dwie trzy kary w miesiącu. Czy dalej sie opłaca? No kuźwa jasne, że się opłaca!!! To są naprawdę duże zyski!!! Inspektorzy Transportu Drogowego wykazują swoją skuteczność, czasem wezmą jakąś łapówkę, Naczelnicy Wydziału Ochrony Środowiska sa bezradni i nic nie mogą w tej sprawie zrobić, więc interes sie kręci nadal. I nie ma znaczenia, że co jakiś czas słyszymy o kontroli na drodze i złapaniu nieuczciwego przewoźnika. To zaledwie promil z całości. Pozdrawiam i życzę udanych rozważań na temat skuteczności naszego państwa.

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 23:03, 14/lis/2017

To niestety dość prawdopodobny scenariusz, ale to by jednocześnie musiało oznaczać, że u nas nie ma żadnej kontroli nad tym co jest właściwie składowane na danym składowisku i przyjęcie bądź nie przyjęcie odpadu zależy wyłącznie od "widzi mi się" właściciela zakładu utylizacyjnego. Tymczasem nam nagminnie wmawia się, że wszystko jest pod absolutną kontrolą i nie ma absolutnie żadnego zagrożenia.

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 23:06, 14/lis/2017

Zgłosił to Pan Naczelnikowi Wydziału Ochrony Środowiska - Panu Kledzikowi?

Ślązaczka
Super użytkownik
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 06:54, 16/lis/2017

Laura M pisze:
23:06, 14/lis/2017
Dziwne .
Ty nie potrafisz tego zrobić !!
Wydrukuj wypowiedzi Ławeckiego z publicznego siemianowickiego forum i działaj . To przecież takie proste.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 21:04, 16/lis/2017

Ślązaczka pisze:
06:54, 16/lis/2017
Laura M pisze:
23:06, 14/lis/2017
Dziwne .
Ty nie potrafisz tego zrobić !!
Wydrukuj wypowiedzi Ławeckiego z publicznego siemianowickiego forum i działaj . To przecież takie proste.
Rozmawiałem o wielu podobnych sprawach z Naczelnikiem ale zawsze kończyło się na rozmowach. Ale gdyby tak więcej osób zgłaszało takie sytuacje to może oddźwięk byłby silniejszy. Tylko, że taka Ślązaczka to potrafi pyskować tylko na forum jako anonim a jak przyjdzie do działania to jakoś nie widać

ODPOWIEDZ