City-Miasto Kultu

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Torres
Użytkownik

Re: City-Miasto Kultu

Post autor: Torres » 21:25, 27/wrz/2017

Pilszak Augustyn
Kompleksowe badania procesu walcowania tulei rurowych ze stali 0H17N4G8 w dwuwalcowej walcarce skośnej typu Mannesmanna
doc. dr hab. inż. Jan Madej - 27.06.1975
Miejsca w Wikipedii nie doczekał ale po mozolnych poszukiwaniach doszedłem do tego,że dyrektorował gdzieś do połowy lat 80 tych.Tak więc analizując
genezę huty i braci hutniczej to wspomniany Steel Celebryta nie miał potrzeby cokolwiek i kogokolwiek ratować.To był w sam raz czas marzeń o wielkiej
rurze i powolnym ciągnięciu firmy na dno poprzez gwarancje,zastawy etc.Przynajmniej tak z chronologii wynika.
Pewne jest to,że nie dotknął problemów,które potem zaczęły się kumulować.Patrząc na daty to był czas takiego typowego dyrektorowania na zasadzie
"Słuchajcie Kowalski..." Wtedy problemy miały inny wymiar zaś zarządzanie miało się nijak do tego co było potem,a teraz to już nie wspomnę :roll:
Wskazniki zawsze były cacy,kapucha sypała się z banku i w zasadzie żyć nie umierać... po prostu dyrektor ale bez urazy do dyrektorów z tamtych lat.
Takie były czasy zaś dziś są takie :lol: Wtedy była inna kadra co wcale nie znaczy,że gorsza.Inne realia inne mechanizmy zarządzania i tyle.

Tak więc gawędzenie
Zapraszamy wszystkich na przepyszną kawę z kołoczem. Wstęp wolny.
w takiej oprawie i to jeszcze przy darmowej kawie z darmowym kołoczem jest OK.Jeśli City Kultu potrzebuje takiego bajarza "a jo wom powiem jak to boło kiedyś" w otoczeniu kilku innych bajarzy
to trzeba przyznać,że wybór jest jak strzał w dychę!
http://ctntw.prz.edu.pl/show/9359
Link wklejam bo zainspirował mnie symbol stali doktora OH17N4G8...Dlaczego?Właśnie mi się płot sypie i może po latach /bo pewnie Brać nie skorzystała/bym zakupił panele jak trzeba :roll: No niestety
"Zastosowanie : Aparatura do produkcji mleka i jego przetworów: bańki, pasteryzatory, wirówki, aparatura browarnicza: zbiorniki fermentacyjne, kadzie, beczki"
Jak widać nie bardzo na płot mi pasuję,a hucie pewnie w stosownym czasie też o kant takie rewelacje potrzebne były.No ale ...Baja,baju,baju... :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=TBCkBI5RW-o

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 10:26, 28/wrz/2017

No to może poczytamy coś na tubie w tym temacie?
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 10:51, 28/wrz/2017

To znaczy gdzie bo chyba nie na YouTube? :lol:

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 14:26, 28/wrz/2017

http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/ ... eum.10341/
No i to tyle jeżeli chodzi o Tubę.Znamienne jest stwierdzenie:
" Gościem specjalnym wieczoru był długoletni dyrektor siemianowickiej huty - dr inż. Augustyn Pilszak, który w niezwykle interesujący, poparty licznymi anegdotami sposób opowiadał o dziejach tego wyjątkowego dla miasta i regionu zakładu pracy
Rzecznik Kochanek w sposób zdeterminowany promował swoją uchwałę:
"Najbliższe plany zagospodarowania terenu huty przestawił rzecznik Urzędu Miasta Piotr Kochanek podkreślając troskę władz miasta o umieszczenie stosownego postumentu ku upamiętnieniu naszej industrialnej historii wraz z niezbędnymi tablicami informacyjnymi."
W takim klimacie gdzie jest dobra kawa,kołocz,bajarze i pseudobajarze można wypromować wszystko zwłaszcza przy akompaniamencie:
Jak zwykle podczas naszych spotkań nie zabrakło brawurowych opracowań fortepianowych tematów filmowych z I połowy XX wieku w wykonaniu Bohdana Wantuły.
Tuba donosi,że odbyła się również część nieoficjalna gdzie wszyscy z dr. inż. Augustynem Pilszakiem bajali w temacie.Pewnie to było wzruszające dla
stron zwłaszcza gdy co niektórym pamięć uleciała.Innymi słowy bajali tak jak adwersarz tego oczekiwał.O to pewnie chodziło.
https://www.youtube.com/watch?v=TBCkBI5RW-o
Spotkanie należy traktować jako udane. :roll: Gwiazdą był Rzecznik bo dla jego pomysłu uchwały pomnika dla Braci Hutniczejbyła to optymalna płaszczyzna dla PR i autopromocji. Brrrrawo!

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 16:21, 28/wrz/2017

I tak oto od wieków propaganda wygrywa ze zdrowym rozsądkiem.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 20:21, 30/wrz/2017

http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/ ... deo.10349/
Uchwała wzniesienia pomnika dla Braci podjęta jednogłośnie.Materiał video 37 min.58 sek :roll:
Bracia i Siostry pod wrażeniem troski Gminy może trochę po czasie ale co tam.

Ślązaczka
Super użytkownik
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 21:14, 30/wrz/2017

Mała dygresja. :D :)
Mnie tam żadne, jak tylko własne, uznanie nie interesuje.
Zostałam wreszcie, po długiej i bardzo wyczerpującej pracy, awansowana do SUPER UŻYTKOWNIKA na tym forum. :o :lol: :roll:

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 22:28, 02/lis/2017

A gdzie ten pomnik ma właściwie stanąć? Na tym gruzowisku? Miejsce myślę adekwatne i oddające istotę rzeczy.
verba volant, scripta manent...

Ślązaczka
Super użytkownik
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 05:06, 03/lis/2017

Laura M pisze:
22:28, 02/lis/2017
A gdzie ten pomnik ma właściwie stanąć? Na tym gruzowisku? Miejsce myślę adekwatne i oddające istotę rzeczy.
Coś mi się obiło o uszy, że przy Placu zamordowanego Lecha Kaczyńskiego, lub przy Rondzie Poległego Lecha Kaczyńskiego, bądź przy jednej z ulic Lecha Kaczyńskiego, bądź Alei Lecha Kaczyńskiego.

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 23:58, 05/lis/2017

a to będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, by komisja smoleńska zakończyła swoje śledztwo - wtedy będzie można ustalić ostatecznie i bezsprzecznie czy "poległego" czy "zamordowanego" ;)
verba volant, scripta manent...

ODPOWIEDZ