MOPS - Szkolna

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Torres
Użytkownik

MOPS - Szkolna

Post autor: Torres » 13:12, 05/wrz/2017

Nie ukrywam,że zdumienie ogarnęło mnie gdy ujrzałem robotników uwijającuch się na elewacji siedziby MOPSu na Szkolnej.Nie mam nic przeciwko
renowacji starych kamienic i innych zapuszczonych budyków lecz zastanawiam się czy siedziba MOPS to ten budynek,któremu nowy blask należało
przywrócić.Kwota remontu jest pewnie niebagatelna i naprawdę nie wiem czy nie można było tych pieniędzy przesunąć na zupelnie inny obiekt lub
przedsiewzięcie.Siemianowice o czym wszyscy wiemy wymaga jeszcze wiele nakladów inwestycyjnych i to w wielu obszarach i jakoś trudno mi zrozumieć,
że to MOPS jest tym obiektem gdzie należało ulokować środki finansowe... no chyba,że projekt jest wspierany środkami unijnymi :roll: choć wątpię.
Nie chciałbym uchodzić za malkontanta tym bardziej,że budynek odpicowany jest,że hej i pewnie petenci tego ośrodka z dumą będą mogli go nawiedzać
lecz celowoś tego remontu w obliczu tylu braków w mieście budzi mój sprzeciw i świadczy o conajmniej nonszalancji tych,którzy zdecydowali o tym fakcie.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Re: MOPS - Szkolna

Post autor: Janusz Ławecki » 14:05, 16/wrz/2017

Jeśli w Polsce kiedyś nastanie normalna władza to może doczekamy czasów gdy zostaną zlikwidowame mopsy a wtedy budynek będzie atrakcyjnym obiektem na sprzedaż lub dzierżawę
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 01:22, 04/paź/2017

Ja nie mogę zrozumieć dlaczego oblepienie zabytkowego budynku styropianem nazywa się z uporem maniaka renowacją. To jest jakaś kompletna pomyłka. I jakby tego było mało zaciąga się zwykle kredyt na 20 lat, by zniszczyć w ten sposób elewację. Czy nie zastanowiło Was dlaczego cała zachodnia Europa odchodzi od tej formy ocieplania budynków i dlaczego wykonawca daje max 10 lat gwarancji? Z bardzo prostej przyczyny, którą jest kurczenie się styropianu z czasem. Kto miał w domu kasetony ten wie o czym mówię. Poza tym jak można nazwać renowacją elewacji przykrywanie i wygładzanie czytaj likwidację wszelkich ornamentów architektonicznych?! Przykładem tak zniszczonej pięknej elewacji jest kamienica na rogu ulic Powstańców i Cmentarnej. Czy ktokolwiek z Was rozpoznaje ten tak piękny dawniej fronton? Pewnie nie, choć przechodziliście albo przejeżdżaliście obok niego pewnie setki razy.
Załączniki
IMG_4457.JPG
Kamienica na rogu Powstańców i Cmentarnej przed nietrafioną renowacją
IMG_4457.JPG (76.42 KiB) Przejrzano 298 razy
verba volant, scripta manent...

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 22:18, 05/paź/2017

Od Pani Małgorzaty Derus słyszałem, że oblepianie kamienic styropianem jest jak owijanie ręki folią spożywczą. Po pewnym czasie ulega odparzeniu i działa szczególnie szkodliwie.

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 16:54, 07/paź/2017

Komentarz dnia
Pani Derus powinna się wypowiadać w innych kwestiach,a nie stricte budowlanych ale tak to jest jak każdy próbuje z siebie zrobić Alfę i jeszcze na dodatek Omegę. :roll:
http://www.rp.pl/artykul/427771-Czy-sty ... .html#ap-5 Artykuł wart przeczytania.
"Jeden z prominentnych konserwatorów zabytków wyraził na łamach prasy opinię, że styropian wyjątkowo źle wpływa na mury domów, gdyż hamuje wentylację i budynkowi grozi zawilgocenie, a w konsekwencji grzyb. Czy potwierdza Pan Profesor, że styropian ma tak niekorzystny wpływ na ocieplone nim budynki?[/b] Absolutnie nie potwierdzam."
Można by jeszcze dodać parę słów ale artykuł wiele/jak nie wszystkie/ kwestii ocieplenia wyjaśnia.No może to swoiste owijanie styropianu i wełny folią ale myślę,że taki patent powinno pozostawić się takim autorytetom budowlanym jak wspomniana w poście Pani.
Tak czy inaczej wypowiedz o folii powinna trafić do kanonów sztuki budowlanej,a dodatkowo należałoby ją zakonserwować by zachować dla potomnych.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 17:03, 07/paź/2017

Moim zdaniem grzyb i zawilgocenie to przede wszystkim kwestia wentylacji a nie temperatury czy styropianu

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 18:53, 07/paź/2017

Tys prowda i nie ma co tego łobwijać we folia :lol:

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 23:03, 07/paź/2017

No to mamy temat z głowy. Pora na ważniejsze sprawy. Polecam aferę z opłatami śmieciowymi. hołk!

ODPOWIEDZ