Szlak Pseudorowerowy

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Torres
Użytkownik

Re: Szlak Pseudorowerowy

Post autor: Torres » 09:48, 30/lip/2017

Zaliczyłem jazdę /wspomnianym szlakiem w tym temacie/ po raz wtóry.Nie kierowała mną aż tak bardzo chęć rekreacji lecz raczej ocena reakcji na
istotne niedomagania Szlaku Pseudorowerowego.
Niestety nic się zmieniło.Dalej nie wiadomo czy jest dwudzielny /piesi plus rowerzyści/,dalej nie ma jakiejkolwiek informacji co do szybkości poruszania
się jak i tak naprawdę do końca nie wiadomo czy powstał wzdłuż Katowckiej nowy chodnik czy coś co przypomina bieżnię .
Faktem jest,że na przecięciu Bieżni z ul Grabową postawiono na środku :lol: /bieżni/znak ale w moim odczuciu jest to znak,a raczej słupek z "rodziny" znaków A-10 typ G1-a ostrzegający o istnieniu przejazdu kolejowego bez zapór :roll:

Wcale bym się nie zdziwił gdyby z Grabowej wyjechało Pendolino :lol:
Czekamy więc na kolizję bądz inne tragiczne zdarzenie,które spowoduje adekwatną reakcję władz jak i inwestora do zaistniałego rowerowego problemu
tylko wtedy jak zwykle będzie za pózno.

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 00:35, 31/lip/2017

Torres pisze:
09:48, 30/lip/2017
Faktem jest,że na przecięciu Bieżni z ul Grabową postawiono na środku :lol: /bieżni/znak ale w moim odczuciu jest to znak,a raczej słupek z "rodziny" znaków A-10 typ G1-a ostrzegający o istnieniu przejazdu kolejowego bez zapór :roll:

Wcale bym się nie zdziwił gdyby z Grabowej wyjechało Pendolino :lol:
buhahahahaha :lol: :lol: :lol:
cóż...może poprostu nie znamy wszystkich planów Prezydenta.
Myślę, że szybkie bezpośrednie połączenia Siemianowic z Warszawą mogłyby mu przysporzyć sporą liczbę zwolenników :lol: a postawiony znak jest zawoalowaną zapowiedzią tej "inwestycji" :lol:
verba volant, scripta manent...

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 15:48, 16/sie/2017

No i stało się!Na opisywanym Szlaku /ciągle/ Pseudorowerowym pojawiły się znaki info,że to scieżka rowerowa.Opadal stacji benzynowej jest nawet
znak informujący,że część ścieżki jest dwudzielna czyli dla pieszych i rowerzystów.
Na przecięciu z Grabową znaki A 10 o zaporach /Pendolino/ ciągle są umieszczone więc należy sądzić,że ich znaczenie nie jest bagatelne.
Należy jednak zastanowić się jak wyedukować pieszych,że chodnik jest obok i to on jest przenaczony dla nich.Z tego co zauważyłem Szlakiem zasuwają całe rodziny z wózkami,psami etc.
Jeśli jednak nie ma wyraznej informacji,że Szlak stworzony został stricte dla rowerzystów to ten stan jest i będzie.W mojej opinii /i pewnie nie tylko/
powinno się w sposób dalece bardziej dobitny dokonać oznaczenia co jest dla kogo by w przyszłości można by było przynajmniej uwagę zwrócić.Póki
co sytuacja jest taka,że wykonano szumne zadanie inwestycyjne z przeznaczeniem Dla Ogółu na zasadzie,że jakoś to będzie.
W sobotę umówiony jestem z sąsiadem i będziemy śmigać qudem.No bo czemu nie :lol:

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 15:51, 16/sie/2017

Koniecznie zrób relację wideo z tej akcji Torresie. Zamieścimy ją na forum i na stronie. Pozdrawiam
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 17:52, 16/sie/2017

Sorry wszystkim :lol: Właśnie znajomy,który godzinę temu jechał Szlakiem Pseudorowerowym zadzwonił do mnie z opr :roll:
Ponoć znaki info przełożone są tasmą czerwoną :lol: Znaczy to,że się rozmyslili i dalej mamy do czynienia z czerwonym chodnikiem.Gdyby tak pociągnąć
go aż pod Urząd MIasta można by mieć wrażenie,że mamy takie Cannes City,a gwiazd przeca tam co niemiara :lol:
Normalna siara!

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 14:51, 18/sie/2017

Vini,vidi...Jeszcze raz sprawdziłem :roll: Znaki nie są "odziane" w czerwoną taśmę.Jest znak info ścieżki rowerowej przekreślony na czerwono czyli informujący o jej końcu.To by się zgadzało bo umiejscowione są przed ul.Grabową,która Szlak przecina.Zapory stoją.Może to będzie element trwały
tego krajobrazu.

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 00:14, 19/sie/2017

czekamy aż stworzą taką piękną kombinację jak w Jarosławcu :lol:

http://bi.gazeta.pl/im/f4/a2/da/z14328564Q.jpg

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 11:08, 22/sie/2017

Laura M pisze:
00:14, 19/sie/2017
czekamy aż stworzą taką piękną kombinację jak w Jarosławcu :lol:

http://bi.gazeta.pl/im/f4/a2/da/z14328564Q.jpg
To chyba niemożliwe, żeby ktoś był tak tępy?
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 00:28, 23/sie/2017

To teraz rozłożę Pana na łopatki odpowiedzią. Otóż ta kombinacja znaków, choć na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie pozbawiona sensu, jest ponoć jak najbardziej poprawna. Tu wyjaśnienie:

http://wrower.pl/prawo/znak-b-9-t-22-za ... ,3185.html

a że wprowadza w błąd i wydaje się zupełnie idiotyczna...no cóż...

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 00:32, 23/sie/2017

Krótko mówiąc egzamin na kartę rowerową Pan właśnie oblał :lol:

ODPOWIEDZ