Szlak Pseudorowerowy

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Torres
Użytkownik

Szlak Pseudorowerowy

Post autor: Torres » 18:44, 07/lip/2017

Uległem pokusie i wraz z synem postanowiliśmy zaliczyć od kierunku Krajcoka trasę rowerową w kierunku Siemianowic.Jakież było moje zdziwienie gdy stwierdziłem,że odcinek od pętli tramwojowej wzdłuż Katowickiej nie jest w jakikolwiek sposób oznakowany.Nie ma ani znaków pionowych ani też poziomych.Trasa nie jest podzielona na pasy i tak naprawdę to raczej chodnik,a nie ścieżka rowerowa..Co kilkanaście metrów napotykałem dzieciaki na deskorolkach jak i te,które grały w klasy :lol: Na całym odcinku /aż do stacji benzyowej/ szwędało się wielu spacerowiczów,którzy tą arterię traktują jako alternatywę do obskurnego,zniszczonego na potegę,a znajdującego się równolegle do "Szlaku" chodnika.
Celowo nazywam tą INWESTYCJE Szlakiem bo ze ścieżką rowerową nie ma to przedsięwzięcie nic wspólnego,absolutnie nic.Aż dziw bierze,że jeszcze
jakiś rozpędzony rowerzysta nie rozjechał dzieciaka,a może i dwóch :roll: lub spacerowiczów zajętych sobą,a może i sam nie wypieprzył na chodnik opodal.
Jeśli ktoś chce mi powiedzieć,że trasa lub raczej szlak jest jeszcze nie ukończony to nie przyjmuję tego do wiadomości bo przecież jechać na rowerze się da,a jeśli tak to stwierdzam,że jest to skandal by udostępnić coś co szumnie nazywa się ścieżką rowerową bez jakichkolwiek oznakowań.

Zwracając na trasie gościowi uwagę,że łazi po ścieżce rowerowej usłyszłem:
"Tak?Niby gdzie to pisze co?"
Widać społeczność jest dalece nie kumata,a władze i inwestor ten stan akceptują nie dotrzymując w wykonawstwie jakichkolwiej standardów i zaleceń.
Tylko czekać jak będą quadami jezdzić...no bo czemu nie?!
Kolejna inwestycyjna siara!
Ostatnio zmieniony 11:19, 08/lip/2017 przez Torres, łącznie zmieniany 1 raz.

Torres
Użytkownik

Re: Szlak Pseudorowerowy

Post autor: Torres » 19:06, 07/lip/2017

http://katedr.republika.pl/hjak.htm
Oznakowanie
Prawne znaczenie drogi dla rowerów.

Znak ,,droga dla rowerów'' (cz.II, par.7, pkt.4, znak C-13) jest znakiem nakazu i powoduje zmianę prawnej sytuacji rowerzysty i motorowerzysty: wynika z niego zakaz korzystania z jezdni a dla motoroweru dodatkowo ograniczenie prędkości z 50km/godz. (cz.I, art.4, pkt.1 ust.16) do 40km/godz. (cz.I, art.28, pkt.4); ponadto zakaz ruchu pieszego (cz.I, art.9, pkt.5). Ustawiający taki znak powinien więc być świadomy odpowiedzialności, którą na siebie bierze. W szczególności musi upewnić się, że

na wyznaczonej ścieżce nie ma niebezpieczeństw dla rowerzysty i innych uczestników ruchu (otwartych studzienek, nieoznaczonych przeszkód, niebezpiecznych skrzyżowań z jezdnią lub z chodnikiem, itp.),
ścieżka jest poprowadzona i oznakowana w sposób jasny i zrozumiały (znam przykłady ścieżek gubiących się i pojawiających bez jasnego końca i początku).
To tak dla zasady dla tych,którzy uważają,że w Siemianowicach można celebrować bylejakość,a na dodatek akceptując ją są w stanie jeszcze znależć kilka argumentów,że mają rację :roll:

Ślązaczka
Super użytkownik
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 22:48, 07/lip/2017

To ty umisz na kole jeździć ?

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 23:27, 08/lip/2017

Po Twoim wpisie Toresie przyszło mi na myśl, że na Powstańców i Śląskiej do tej pory brak oznakowań poziomych na jezdni. Zarówno linii wzdłuż drogi jak i psów na przejściach dl pieszych. Wielokrotnie widziałem sytuacje gdy kierowcy mało nie rozjechali pieszego, który według nich wtargnął na jezdnię. Raz też zwróciłem uwagę jednemu kierowcy że zaparkował na samym przejściu dla pieszych. dopiero jak mu pokazałem znak pionowy to grzecznie podziękował i przestawił auto. w sumie to wstyd, ze tak długo po wykonaniu remontu nie ma jeszcze oznakowań na jezdni.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 13:04, 09/lip/2017

Masz rację Janusz! Te ulice to jeden asfaltowy ciąg :lol: Najgorsze jest to,że jeżdżąc sam tego nie zauważyłem :roll:
Może ta taki test?Może embargo na farbę,a może brak wyobrazni i olewajstwo.Widać wszystko musi mieć swój czas i prosić tylko by nie doszło do jakiegoś dramatycznego zdarzenia jak i na ulicy tak i na Szlaku Pseudorowerowym.SIARA i żółta kartka dla nadzoru jak i Gminy jako inwestora!

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 02:06, 11/lip/2017

Zawsze mnie zastanawiało dlaczego nie połączono naszych szlaków rowerowych z czeladzkimi, które biegną aż do Srokowca i niemal pod sam Pszczelnik. Byłaby to chyba ciekawsza i raczej zdrowsza alternatywa niż np. trasa bezpośrednio przy Katowickiej czy Michałkowickiej. Swoją drogą na Michałkowickiej to chyba niebawem będziemy mieć sporo poszkodowanych rowerzystów, zwłaszcza tych, którzy wyjeżdżają spod wiaduktu nawet nie rozglądając się na boki, bo...jak to się Pan wyraził "on jest na ścieżce rowerowej i ma pierwszeństwo". Ciekawe to pierwszeństwo przy wyjeżdżaniu z podporządkowanej...Obawiam się,że nie wyjdzie mu ono na zdrowie w bliskim kontakcie z którąś z przejeżdżających tamtędy z dużą prędkością ciężarówek, zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że w zderzeniu z osobówką kask mu również nie pomoże. Pytanie jednak czy ten kask w ogóle spełnia jakąś funkcję oprócz walorów estetycznych, bo chronić to tam chyba nie ma za bardzo czego. Złośliwe to i cyniczne ale taka prawda.
verba volant, scripta manent...

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 10:07, 11/lip/2017

Twoje prośby Toresie zostały chyba wysłuchane. Dziękuję Ci z całego serca. Dzisiaj uratowałeś mi życie. Przechodziłem na przejściu dla pieszych na Śląskiej przy Barbary i o mało nie rozjechał mnie gościu jadący od strony poczty. Pokazuje baranowi na znak pionowy, haltuje go ręką i nic. Nawet nie zwolnił tylko na pełnym gazie przejechał mi prawie po stopach.
Zadzwoniłem do UM i pytam urzędnika z Komunalnego dlaczego do tej pory nie ma pasów na jezdni mimo iż minęło kilka tygodni od remontu? Usłyszałem w odpowiedzi, że Drogopol ma kłopot z maszyną do malowania pasów i że w tym tygodniu powinny się pojawić.
Dawniej pasy malowano ręcznie i było dobrze. Teraz musi ktoś zginąć żeby sobie przypomnieli jak się te pasy maluje.
żółta kartka dla urzędników odpowiedzialnych za nadzór nad wykonawcą. Awaria maszyny nie jest powodem do narażania ludzi na niebezpieczeństwo. Panie Prezydencie proszę się zająć tą sprawą.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 12:22, 11/lip/2017

:lol: Awaria maszyny powiadasz???Głupszego wytłumaczenia jeszcze nie słyszałem.
Gdyby ktoś z odpowiedzialnych chciał działać w obszarach swoich kompetencji takie smuty nigdy by nie uznał za zasadne i miarodajne w stosuku do zagrożenia,które w te sposób się stwarza.
Widać,że nasi urzędasi mają inny pogląd jesli chodzi o kwestię bezpieczestwa mieszkaców miasta.Policja widać też toleruje taki stan rzeczy.
Ogólny bajzel i tyle.Maszyna się zepsuła... :roll:

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 18:50, 11/lip/2017

https://znakidrogowe24.pl/Katalog/338-O ... warka.html
Wersja oszczędościowa do zakupu od zaraz :lol:

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 22:52, 17/lip/2017