Metalowy showman

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Ślązaczka
Super użytkownik
Miejscowość: Michałkowice

Re: Metalowy showman

Post autor: Ślązaczka » 19:06, 09/paź/2017

usuwam to. miałam nie pisać
Ostatnio zmieniony 21:06, 09/paź/2017 przez Ślązaczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 20:44, 09/paź/2017

http://www.wypr.pl/oferty-pracy-walcown ... silesia-sa
http://gibko.pl/Archiwum/Oferta_pracy_Tokarz_3305.html Tokarz Brutto 2000 /2013/
http://gibko.pl/Archiwum/Oferta_pracy_Tokarz_3305.html Szlifierz wałów 2100 Brutto /2015/
http://praca.eua.pl/oferty-pracy/operat ... 58487.html Operator suwnic Brutto 2300 / 2016/
http://praca.eua.pl/oferty-pracy/operat ... 58487.html Ciągacz rur-kluczowy zawód Brutto 2400 /2017/
Jak widać w tym zestawieniu wysokość płac BRUTTO w WRS spółce zarządzanej przez Showmana poszła dramatycznie w górę zwłaszcza za w 2017. :roll:
Pewnie nie ma tam wielu innych specyficznych profesji więc należałoby przyjąć te 1700-1800 na łapę.Oczywiście są to płace tzw kapitału ludzkiego,który
to jest tak kluczowy w mentalności prezia.Taka dbałość o kapitał to rzec cenna zwłaszcza,że chodzi przecież o siemianowiczan.
Gdyby komuś nie pasowało to przecież zawsze można powiedzieć,że wyników nima lub,że sypnął się kontrakt z poważnym inwestorem z Egiptu :roll:
http://jacekguzy.blogspot.com/p/o-mnie.html
Te blogowe och achy raczej mnie nie wzruszają choć wymownym dla mnie jest poniższy cytat:
Kiedyś słuchając babci - opowiadającej o wojnie - zapytałem, czy warto było się tak szarpać i trudzić. Spojrzała na mnie ze zdumieniem i powiedziała: "Synek, to dla Polski przeca"…
Wtedy po raz pierwszy zrozumiałem i zapragnąłem być podobny do nich. Wpojone mi w dzieciństwie ideały zakiełkowały - zacząłem działać dla ogółu
.
Piękna i jak widać ciągle aktualna idea :idea:

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 14:50, 10/paź/2017

Jak widać po ilości odsłon tego wątku kariera Szołmena budzi dość duże zainteresowanie bo to przecież taki lokalny wątek Braci Hutniczej.No i to jest zrozumiałe.
Serfując w necie natknąłem się na świetny artykuł pióra ówczesnego naczelnego tuby Tytonia pt "Szacowanie rury". Materiał trochę rozlazły i dla wtajemniczonych ale można postawić wniosek,że WRS wraz WRJ miały stanowić całość jako zakład,a w tym ostatnim praca miała czekać na wybrańców
huty.Dziś z perspektywy czasu wiemy już,że założenia legły w gruzach bo nie ma ani huty,a i też majątek WRJ został roztyrmaniony na wszelkie możliwe
sposoby.
Okres ten pewnie w pamięci Showmana /był Prezydentem/ utkwił znacząco dzięki czemu jest mu dziś łatwiej mówić o chęci zbudowania marki w rurowym otoczeniu :lol:
http://www.puls.siemianowice.pl/isi/ind ... 2&nid=7439
Mnie jednak zaciekawił jeden zapis w Kalendarium artykułu"
- 1983 r. – ciężar finansowania dalszej budowy walcowni rur w Siemianowicach bierze Huta „Jedność”, co zgodnie dzisiaj przez fachowców wskazywane jest jako jedna z głównych przyczyn późniejszych problemów huty, a w końcu jej likwidacji
Myślę,że Ober Bajarz Siemianowic na kolejnej proszonej uroczystości chlapnie parę anegdot z tego okresu choć pewnie w tym wieku już amnezja bierze
zwłaszcza jak efekty są tak dalece opłakane.
No cóż wypada nam trzymać kciuki :roll: za Showmana i jego patriotyczno-lokalne idee.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 19:47, 12/paź/2017

Taki z niego patriota, że kilkuset hutników straciło swe mieszkania.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 21:05, 12/paź/2017

To kwestia podejścia do problemu.Swego czasu pierwszy spec o PR nijaki Indiana Jones napisał artykulik
http://www.puls.siemianowice.pl/isi/ind ... &nid=15467
Jest w nim wypowiedziana "złota myśl" ówczesnego Ugo Bosia,a dzisiejszego Szolmena:
"Mam jednak nadzieję, że znajdzie dla siebie miejsce w otaczającej go rzeczywistości."
Pewnie podobny pogląd wtedy kreował dla Braci Hutniczej z tą różnicą,że wspomnianemu Marszałkowi mimo wszystko znaleziono miejsce w rzeczywistości
i to jakie miejsce :lol: Braci hutników pozostawił rzeczywistości jako takiej,dramatycznej i byle jakiej.
Dziś pewnie" z dumą" może powiedzieć,że tym razem ich nie zawiedzie i bez względu na wzgląd będzie z nimi do końca świata i jeden dzień.
Myślę,że co do tego mogą być spokojni. :roll:
W swoim blogu Showman pisze
Uczenie weszło mi w nawyk
. Nie wiem czy chodzi też o uczenie się na błędach.Osobiście wątpię.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 12:42, 16/paź/2017

Skoro dalej zadaje się z psychopatami to chyba niczego się nie nauczył. Swego czasu próbował ze mną rozmawiać na temat swoich przemyśleń po przegranych wyborach i nawet o mały włos bym mu uwierzył ale coś mi mówiło "bądź ostrożny"! Długo nie musiałem czekać. Słoma zawsze wyjdzie z buta. Prędzej czy później. Najgorsze jest to, że większość osób działa podobnie. Nawet jeśli mają chwile szczerości to i tak prędzej czy później okazują się samolubnymi zwyrodnialcami. Obawiam się, że tak jest zawsze. Czasem gdy czytam o postaciach sprzed wojny czy poprzednich wieków a zasłużonych dla miasta to się zastanawiam na ile obraz kreowany przez źródła historyczne jest prawdziwy? Bądźmy szczerzy, przez wieki do zaszczytów pchali się ludzie samolubni, pazerni, karierowicze i kanalie. Więc jak tu ufać, że rzekomi bohaterowie byli rzeczywiście prawdziwymi bohaterami?

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 19:32, 16/paź/2017

W mojej opinii/ i chyba nie tylko/ ocena działań,dokonań jednostki odbywa się na zasadzie "Tu i teraz". Puste dywagacja,że czas pokaże,historia osądzi lub potomni są dla mnie nie do przyjęcia.Owszem jak się ma swój biznes to spoko.Mogę być sam dla siebie bohaterem,idolem i w ogóle co mi tam :lol:
Funkcje z powołania,publiczne,które zderzają się z oczekiwaniami lokalnej społeczności są co do zasady bardzo wyczulone na odczucia społeczne,a co
z tym idzie konsekwencje.
Jak wiemy generalnie oczekiwania rozmijają się z faktami lub są co najwyżej lekko zbieżne.Ten sposób zarządzania bez poczucia poniesienia jakiś daleko idących konsekwencji wypacza całkowicie autorytet pełnienia funkcji publicznych.Jeśli na dodatek są one pośrednim bądz bezpośrednim czynnikiem do tworzenia sobie układów i odskoczni to już mamy całkowitą dyskredytację.Trudno więc kogokolwiek kreować na bohatera no chyba,że przez przysłowiowe CH.
Showman uzyskał mianowanie na swoją funkcję Lajdera nie dlatego,że jest Rurmanem z krwi i kości.Nawiasem mówiąc zle mu było prezesować w MPGKiM w Swiętochłowicach?

Jak widać zadecydowały tu czynniki iście patriotyczne,a te jak wiemy ma zakorzenione od bajtla,a może i dużo wcześniej.Widocznie takie postacie się rodzą raz na stulecie lecz czy zostaną bohaterami nawet lokalnymi szczerze wątpię.Wątpią też Siemianowice wraz z okolicą bo ocena tu i teraz jest
taka sobie ujmując rzecz delikatnie.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 20:10, 16/paź/2017

Historię tworzą rządzący. Czasem kolejni władcy trochę ją korygują ale zazwyczaj wszystko funkcjonuje na zasadzie wzajemnych układów i powiązań.
Dlatego lata mijają
a na stołkach wciąż głupców sadzają.

Nawet mi się zrymowało. :)

ODPOWIEDZ