Telefon O 800 800 800

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Torres
Użytkownik

Telefon O 800 800 800

Post autor: Torres » 20:10, 09/maja/2017

Z dłuższego czasu próbuję w miarę logiczny sposób stworzyć sobie jakiś wzorcowy model radnego jak i pracy lub raczej ich wkładu pracy w to co dzieje się w naszym mieście
.Jako pomoc służy mi BIP,a w szczególności składanie interpelacji na sesjach przez wyżej wspomnianych.
Stwierdzam,że w jakims procencie są poruszane sprawy ważne dla miasta jak i ich mieszkaców lecz przewaga składanych interpelacji to sama w sobie
komedia.
Zamieszczam te najciekawsze"
dot. zastosowania oprysków skwerów, parków w związku z zachorowaniem na boreliozę
Załącznik 643 Breguła.odt (21,1 KB)

Adam Cebula dot. umożliwienia przemieszczania się rowerami pracownikom, między UM znajdującym się na ul. Jana Pawła II 10 a UM na ul.Michałkowickiej 105

Tomasz Dzierwa dot. rozsypanej warstwy zaprawy imitującej krawężnik drogowy w ul. Westerplatte
Załącznik 638-639 T.Dzierwa.pdf (21,8 KB

Marian Jadwiszczok dot. wyczyszczenia rowu ściekowego od ul. Wyzwolenia do ul.Zwycięstwa
Załącznik 627-628 M.Jadwiszczok.pdf (15,1 KB)

Jerzy Becker dot. podstawy zniechęcania rodziców do przyprowadzenia dzieci w dniu 31.03.2017 r. na zajęcia przedszkolne

Jerzy Becker dot. różnic godzinowych w świetlicach szkolnych

Jerzy Kurzawa dot. nie usuniętego ubytku jezdni przy ul.Składowej

No i można by tak mnożyć bez końca.Nie zakładam,że są to sprawy nie istotne przy pełnej swiadomości,że to przecież alektorat zawraca tymi pierdołami
glowę radnym,a ci przecież muszą coś z tym zrobić.Tak czy inaczej uważam,że sala sesyjna jest miejscem w moim odczuciu nie godnym do poruszania
takich pierdół :roll: Oczywiscie dziw bierze ich mnogość jak brak reakcji przez służby odpowiedzialne za te wszystkie " cenne spostrzeżenia".
Tak czy inaczej działanie w tym zakresie radnych dla mnie są nie adekwatne do ich funkcji,a raczj przypominają komputerowy program "CCleaner" :lol:
No bo co się dzieje potem...Jest odpowiedz i daj Boże temat zamknięty lecz istota ciągle pozostaje.Czy w ogóle ktoś zastanawiał się nad środkami
dyscyplinującymi dla podmiotów,które odpowiadają za te bałaganiarstwo?Zapewne nie.
Przypomnę tylko śniegowy bajzej w styczniu i gdyby nie Halo,które zrobił Janusz Lawecki to snieg jeszcz by leżał po kątach...a temperatury sprzyjają.
Składam interpelacje do interpelacji:
"Proszę zrobienie statystyki z ubiegły rok jaki problem pojawia się najczęściej w mieście i kto za niego opodpowiada".
Gwarantuję wam,że na kolejnj sesji tak dalece merytorycznych interpelacji będzie mniej,a nasi radni nie będą marnotrawić swojego cennego czasu.

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Re: Telefon O 800 800 800

Post autor: Laura M » 01:52, 10/maja/2017

buhahahahaha :lol: :lol: :lol:

Też mam czasem niezły ubaw jak czytam interpelacje naszych radnych. Ostatnia jaka mnie prawie powaliła na kolana była zdaje się autorstwa p. Jadwiszczoka o zaapelowanie o zmianę ziemiopłodu w rejonie Stawu Rzęsa z uwagi na fakt, iż kukurydza przesłania widok. Tak to zdaje się leciało, jeśli mnie pamięć nie myli ;) W Twoim zestawieniu zdecydowanie wszystkich na głowę pobił chyba p. Dzierwa ;)

Osobiście uważam, że większość tych pierdół jest zgłaszana po to tylko, by coś zgłosić. W końcu, jak udawadniają przez ostatnie lata p. Jurkiewicz, Jadwiszczok, i wcześniej p. Wieczorek, licznik ma znaczenie ;) ale dobrze, niech zgłaszają. Małe sprawy też bywają ważne. Niemniej zastanawiam się czy wszystkie trzeba koniecznie odczytać na sesji, przecież wystarczy przejść się do konkretnego urzędnika i sprawę poprostu załatwić, a jeśli koniecznie radny chce mieć potwierdzenie, że coś w danej sprawie zrobił, wystarczy by zrobił to pisemnie. No ale teraz to się dopiero perełki będą pojawiać, bo wybory tuż tuż, a niektórzy muszą troszkę nadgonić, bo się przez 2,5 roku troszkę opierdalali :lol:

A może by tak jakiś plebiscyt ogłosić na najbardziej wydumaną interpelację roku albo kadencji? ;)
verba volant, scripta manent...

m-k
Moderator
Imię: Mateusz
Nazwisko: Kaczmarczyk

Post autor: m-k » 09:20, 11/maja/2017

To świadczy tylko o tym, że poza sesją rady miasta ci panowie (państwo) to lenie, którzy kasują prawie półtora klocka za to, że są. O ile pan Jurkiewicz nauczył nas, że jest idealnym ekspertem od bycia ekspertem od bycia do niczego - bardzo dobrze za to czyta pismo święte z mównicy - stąd wybierają go te starsze babcinki zakochane w Jego donośnym, świętym głosie gdy czyta swoje "Czytanie z listu św. Pawła Apostoła do Kolosan..." albo rozdaje swoje ulotki podczas odpusty w Michałkowicach czy wiernie broni swojego słupa przed ciszą wyborczą gdzie powieszona jest Jego facjata aby ludzie idący do kościoła widzieli go i kojarzyli - "E Kryśka zobacz, to ten prawieksiądz co czyta nam co tydzień pismo święte - chyba na niego zagłosuję". Po czym podczas sesji rady miasta zgłasza INTERPELACJĘ dotyczącą prawidłowych wymiarów snopków siana. No ja pier***le ... Jakby nie szło wygooglować tego i odpowiedzieć sobie samemu. No ale czego oczekiwać po takich ludziach...

Pan dzielny listonosz Dzierwa, który swoje ulotki wyborcze roznosi w godzinach pracy wraz z korespondencją przez co też wybierany jest z bliżej mi nieznanego powodu bo przecież nie jest kompetentny w chyba żadnej dziedzinie poza roznoszeniem/donoszeniem (niepotrzebne skreślić) i płakaniem do kamery, że mu mikrofon wyłączają a On taki bidulek, superbohater chce walczyć samemu nie wiedząc z czym...

Zresztą 80% tej rady jak i poprzedniej to był cyrk na kółkach i zdecydowana większość wybranych to pomyłki demokracji...

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 10:33, 11/maja/2017

Interpelacyjne Hity Rady Miasta Siemianowice City :roll:
Józef Kogut dot. zanieczyszczania klatki schodowej przy ul.Śląskiej 22
Załącznik 609.pdf (26,1 KB)

Grzegorz Jurkiewicz dot. naprawy pokrywy studzienki :lol:
Załącznik 587.pdf (10,7 KB)

Adam Cebula
Radny Rady Miasta
Siemianowic Śląskich Interpelacja Nr 582/XXVIII/2017
" Druga interpelacja dotyczy – do jakich tych specjalistów, których mamy w naszym mieście są
obecnie najdłuższe kolejki, bo czasami słyszymy, że do kardiologa się czeka 10 miesięcy,
12 miesięcy.Proszę o odpowiedź na piśmie" :lol: :lol: :lol:
Tu nawet stylistyka jest żenująca

Grzegorz Jurkiewicz dot. zmniejszonej mocy ciepła
Załącznik 579.pdf (179,8 KB)

Grzegorz Jurkiewicz dot. naprawy uszkodzonej gabloty z rozkładem jazdy autobusów
Załącznik 578.pdf (182,3 KB)

Tomasz Dzierwa dot. latarni przy wjeździe na rondo Michał
Załącznik 576.pdf (42,0 KB)
Adam Cebula dot. zabezpieczenia blach ze starymi nazwami ulic
Załącznik 555-558.pdf (373,6 KB)

Adam Cebula dot. odśnieżania lamp na ul. Spacerowej
Załącznik 555-558.pdf (373,6 KB)

Grzegorz Jurkiewicz dot. problemu zalegającej wody przy przychodni REMEDIUM

Ślązaczka
Super użytkownik
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 11:59, 11/maja/2017

Z tego wniosek, że radnym w mieście Siemianowice, mieście, gdzie świadomość tutejszych jest taka, że z byle gó***m lecą do radnego, a ten to gó*** na sesji miasta roztrząsa, może być każdy, nawet taki Torres. :) :) :) :)
Kiedy ja zobaczę jakąś nieprawidłowość, to dzwonię do odpowiedzialnych za ten odcinek służb. Z tego wniosek, że ja się nie mieszczę w tej tutejszej mentalności.
Przed chwilą znów przemierzałam na moich bucikach na obcasie przez michałkowickie planty, vis a vis kościoła. Ileż mona upominać się o remont tych alejek. ILEŻ !!!

Jak jeszcze czytam to, cytat :
"Grzegorz Jurkiewicz dot. problemu zalegającej wody przy przychodni REMEDIUM", to krew mnie zalewa z bezsilności.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 10:31, 12/maja/2017

Szanowni Państwo, Plebiscyt roku 2017 na ................. interpelację uważam za otwarty! Teraz musimy ustalić jaką nazwę wstawić w miejsce kropek oraz jak ją uhonorować? Może to być Plebiscyt na najbardziej pocieszną interpelację albo "najinteligentniejszą". Czekam na propozycje. Co do uhonorowania to myślę, że statuetka albo jakiś "diament" a może złoty pomidor :P z odpowiednią dedykacją byłby dobry. Taką nagrodę mogę ufundować osobiście tylko trzeba znaleźć dobry pomysł. Co Wy na to moi drodzy?
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Ślązaczka
Super użytkownik
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 10:46, 12/maja/2017

Bez zbytniego namysłu, ja widziałabym to tak : kłos i chwast.
Naładowana do granic, że tylko wybuchnąć, napiszę mail-a do Ratusza z pytanie: dlaczego, po tylu interwencjach, nie są uporządkowane alejki na skwerku michałkowickim ? Czy tylko dlatego, że pan prezydent tam nie chadza ? Tak ja to odczytuję, niestety.

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 23:08, 12/maja/2017

Wstrzymaj się i rozeznaj sprawę, Urszulo, bo z tego co sobie przypominam zapowiadano zdaje się jakiś "remont plantów michałkowickich"
verba volant, scripta manent...

m-k
Moderator
Imię: Mateusz
Nazwisko: Kaczmarczyk

Post autor: m-k » 10:16, 15/maja/2017

Janusz Ławecki pisze:
10:31, 12/maja/2017
Szanowni Państwo, Plebiscyt roku 2017 na ................. interpelację uważam za otwarty! Teraz musimy ustalić jaką nazwę wstawić w miejsce kropek oraz jak ją uhonorować? Może to być Plebiscyt na najbardziej pocieszną interpelację albo "najinteligentniejszą". Czekam na propozycje. Co do uhonorowania to myślę, że statuetka albo jakiś "diament" a może złoty pomidor :P z odpowiednią dedykacją byłby dobry. Taką nagrodę mogę ufundować osobiście tylko trzeba znaleźć dobry pomysł. Co Wy na to moi drodzy?
Od wielu lat na taką nagrodę zasługuje radny Jurkiewicz, który niejednokrotnie już dał popis swoim umiejętnościom oraz sztucznej (dla statystyk) aktywności radnego. Wystarczy jedynie wybrać jakąś z tej kadencji tudzież z tego roku i wręczyć za całokształt. Oczywiście znając życie owy specjalista nagrody nie przyjmie i będzie agresywnie oskarżał o atak aczkolwiek spróbować można :)

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 11:01, 15/maja/2017

Pewnie mu się należy z marszu za całokształt "radosnej twórczości" ale nie przesądzajmy zawczasu. Dajmy szansę innym radnym na wykazanie się inwencją twórczą :P
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

ODPOWIEDZ