Korona 2020

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Torres
Szef

Re: Korona 2020

Post autor: Torres » 09:31, 18/maja/2020

Strach pomyśleć co będzie się działo gdy wirus ustąpi i stacje telewizyjne przed swoimi serwisami przestaną nadawać tekst z policyjnej suki:
"Uwaga mamy stannn eeepidemii" :lol:
Hiszpania się otwiera,Włosi na powitanie znowu zaczynają się całować,Słowenia wolna od wirusa,Chorwacja negocjuje otwarcie granic z sąsiadami,a Grecy zaczynają ustawiać leżaki na plaży.Szwedzi co prawda chorują jak leci ale na tym etapie już nie wiele zrobić mogą bo rządzący stracą zaufanie do siebie.Na Białorusi sauna i gorała nie pomogła i ludziska chorują lecz drzewa sadzą wraz ze swoim wodzem :roll:
Serce się cieszy,że wszystko wraca do normy.
Jakoś mi osobiście brakuje top informacji z przed 2 miesięcy bo przecież nie wiemy w końcu czy Syryjczycy przeszli granicę z Grecją,a jeśli tak to gdzie idą? Kierunek Bułgaria czy Ankara,a może mają długotrwały lunch?
Nie wiadomo czy Słońce Korei Płn żyje czy też nie, czy ten jego chód /czynności ruchowe nóg/ jest normalny czy też nie do końca. :roll:
Informacje te tak ważne i istotne dla świata zniknęły z mediów. Cisza! :roll:
Kim ostatnio coś tam wystrzelił ale na ONZ nie wywołało to żadnego wrażenia jak i trzęsienie ziemi gdzie nie do końca określono czy miało swoje epicentrum 5 czy 10 km pod ziemią.
Po prostu było,a przecież dane o nim są tak istotne!
Ważna jest też trajektoria lotu rakiet jak i to czy były krótkiego czy średniego zasięgu jak i to czy wpadły do morza Zielonego czy Pomarańczowego? Kto wie może jeszcze ciągle lecą? :lol:

Koronawirus skutecznie nam blokuje info do tak ważnych faktów. :roll:

Nie do końca też media chcą nam podać co się dzieje na bliskim wschodzie...czy jest ten kryzys irański czy go nie ma,a jeśli jest to czy benzyna będzie dalej kosztować 3.6 czy też 5.3 złotych oczywiście.W tym aspekcie przydałyby się przynajmniej dwa wywiady ze specjalistami rynku plus przedstawiciel banku Goldman Sachs.Dobrze by było odpytać kogoś z PKO SA. :idea:
Nie o to chodzi,że oni wiedzą /bo nie wiedzą/ale będzie poważnie i "wiarygodnie". :lol:
Wirus powoduje sytuację dramatyczną czy też nie na rynku paliw? Bo rodzi się pytanie czy tankować do kanistrów czy też nie?!Nie wiadomo :roll:

Osobiście tęsknię za tymi problemami.

Chciałbym wiedzieć czy Greta Thunberg po wycieczce objazdowej po naszych kopalniach odwiedzi je znowu i czy od zacznie PGG? :lol:
Z powodu tego koronowirusa nawet nie jesteśmy w stanie skupić się na nadchodzących wyborach USA bo nasze już nam spowszechniały.

Trzaskowski miesza /ponoć/ w sondażach, a Kasik i jego utwór promowany jest w 3 ce w sposób jakoś dziwny choć chyba tylko z pozoru.
Coś mi się wydaje,że w przyszłości będziemy mieć radio lepsze niż RRMF o nazwie TOK POP PROTEST SONG,a w nim same gwiazdy takie jak
Frona,Men,Gryzly Brunatny,Kertyński i inni.
Może będzie z tego lipa ale jazda jest na całego i trudno oczekiwać w tym momencie informacji o Kimie.
Nowy kandydat na prezydenta jakby czekał na ten dym i zaraz ogłosił koniec państwowej tuby,a 2 mld złotych dotacji przekaże na coś tam plus 6% pkb na służbę zdrowia. Na10 niezdecydowanych w wyborach już dwóch ma za sobą...przynajmniej na dziś :lol:
Można wierzyć w przedstawianą wersję albo i nie ale jakoś to ciankie. :roll:
Nie ma smogu,nie ma zmian klimatycznych,nie ma negocjacji w sprawie Brexitu.Nic cisza jak makiem!
Wirus,wirus,wirus!
Wirus w kale,wirus w moczu,wirus na maseczkach z zewnątrz,a wewnątrz zapalenie płuc ale w innej odmianie czyli też wirus.
Uczeni świata nie umieją się zdecydować czy po charlaniu wirus przemieszcza się na pół metra czy też razi do 6 metrów,a może tak jak rakiety Kima!
Fryzjerzy w maskach zaś klienci bez i z wyłączonym telefonem lecz za to z ogolonymi łbami.Restauracje i puby open,ale mnie interesuje jak będą wyglądać przepisy po 6 piwach i ćwiartce?
Dzięki Bogu,że już niebawem kopacze wrócą.Co prawda dostali w dupę bo większości ograniczono zarobki z 20 tys na 18kafli /średnio/ ale będzie się działo i to jest ważne!

Na naszych oczach świat oszalał,a my bezbronni uczestniczymy w tym godząc się na wszystko.

Już nawet nasza miejscowa Tuba City jest bardziej na stonowana niż media krajowe i te ogólnoświatowe.Tu mamy standard. :roll:
Jest dobrze i będzie jeszcze lepiej i taka postawa jest super w tych trudnych czasach.

Szkoda tylko,że w Siemcach z dnia na dzień przybywa zakażonych i jest to sytuacja odwrotna od trendu.Nie są to liczby takie np jak w Bytomiu czy Rybniku ale martwi fakt,że krzywa się nie wypłaszcza. :roll:

Ślązaczka
Szef
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 11:37, 18/maja/2020

Trochę nieprawdy napisałeś, bo u fryzjera panie klientki, i panie fryzjerki miały maseczki.
Maseczki jedynie mogą przeszkadzać przy goleniu twarzy, bo już głowy nie. No nie ?

Torres
Szef

Post autor: Torres » 15:03, 18/maja/2020

Masz rację super,że to zauważyłaś:roll:
Prawie jak dziennikarski chwyt czyli "Skapną się czy nie"...jeśli nie to może iść :lol:
Nie przejdzie tym razem.
Fryzjerzy i klienci obowiązkowo w maskach... i bez kawy :lol:

Torres
Szef

Post autor: Torres » 16:41, 18/maja/2020

Kolejne epokowe osiągnięcie medycyny
https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... ce=special
"Z badań prof. Tima Spectora z Kings College Londyn wynika, że 59 proc. osób, u których wykryto potem zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, zgłaszało wcześniej utratę smaku i zapachu, częściej nawet niż inne symptomy."

Jak świat światem każdy z nas w sytuacji "gdy go bierze" odczuwa te przypadłości i po choróbsku nagle stwierdzamy,że 2 kilo poszło w dół.
Ważne raczej są te inne symptomy ale o tym pewnie jutro napiszą. :roll:
Z drugiej strony jak brytole na okrętasa konsumują swój kultowy Fish and Chips i do tego browar to dziwne by było gdyby nie stracili smaku i węchu co do innych potraw.

[/quote]

Ślązaczka
Szef

Post autor: Ślązaczka » 06:07, 19/maja/2020

Od pewnego czasu jest coś u mnie z węchem. Jestem smakoszem kawy, dobrej kawy. Kupuję tylko ziarnistą kawę i to najczęściej Dallmayr. Przed zrobieniem kawy jest ona dopiero mielona by poczuć jej aromat. I co się dzieje. Od jakiegoś czasu nie czuję w ogóle jej zapachu. Mam zapas tej kawy, z jednej partii ( syn przywiózł mi z Niemiec)więc pomyślałam, że jakiś feler w paleniu jej nastąpił. Niedawno kupiłam 1 kg tej kawy, by sprawdzić co się z nią dzieje. Termin przydatności jest do 2023, a ja w ogóle jej nie czuję, ani po otwarciu, ani po zmieleniu, ani po zrobieniu. Przeraża mnie to w kontekście jednego z objawów tej epidemii.
Pisząc to siknęłam się teraz pachnidłem. Czuję !!! :D :D Znaczy się wszystko jest ze mną ok. :D Ale dlaczego nie czuję kawy? :?

Ślązaczka
Szef

Post autor: Ślązaczka » 08:52, 19/maja/2020

I jeszcze muszę ocenić twoją wcześniejszą tu wypowiedź.
Głupoty piszesz, że to dzięki TVP dowiadujemy się o wydarzeniach w świecie i kraju. Może 50 lat temu z tej stacji korzystaliśmy, z braku dostępu do innych źródeł info, ale nie dziś. Może ty korzystasz z tego dla ciebie wiarygodnego źródła, bo ja nie. Ja korzystam przede wszystkim z internetu, a publicystykę – rozmowę na żywo z gośćmi- na tvn i polsacie. TVP nie oglądam bo jest tam dziś sam fałsz i plucie

Torres
Szef

Post autor: Torres » 10:29, 19/maja/2020

Może ty korzystasz z tego dla ciebie wiarygodnego źródła, bo ja nie
:roll:
Musisz mi wkleić ten fragment gdzie piszę,że TVP traktuję jako wiarygodne źródło,a gdyby tak było to pewnie musiałbym być schlany na amen.
Telewizję jako taką oglądam średnio,a może nawet poniżej średniej więc zdecydowanie mam więcej czasu na przemyślenia :idea:
Kiedyś owszem dostęp do newsów był utrudniony.Podała agencja TASS i wszyscy pisali to samo.Tak czy inaczej gazeta to coś wspaniałego.Zapach farby,papieru,jej tłamszenie,prostowanie by w końcu zapakować jakiś drobiazg i rzucić w kąt.
Rozmowa z gośćmi może pozwolić odbiorcy na wyrobieniu sobie niezależnego poglądu pod warunkiem,że goście wiedzą co mówią, i że ich opinia jest niezależna.W większości jest tak,że telewizyjny spęd autorytetów ma na widzu celowe wykreowanie poglądu,który już z góry jest założony :roll:
W końcu "autorytety" za darmo nie wypowiadają swoich teorii.
Tak czy inaczej na końcu jest odbiorca i można mieć tylko nadzieję,że wychwyci fałsz i obłudę ale to tylko nadzieja. :lol:

Torres
Szef

Post autor: Torres » 13:02, 19/maja/2020

http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/ ... tun.16385/
Szczytna to inicjatywa ale ma chwilę obecną kupując 20 dkg salcesonu ozorkowego dostać można gratis maseczkę :roll:
Poza tym po co robić zapas jak City czeka na obiecane 62 000 tys. obiecanych wszem i wobec przez gminę.
Można mieć tylko nadzieję,że to nie te z Chin z lewym certyfikatem :roll:

Torres
Szef

Post autor: Torres » 14:06, 19/maja/2020

Jeśli chodzi o problemy z węchem to może to mieć swoje podłoże w noszeniu maseczki :roll:
https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... ce=special
Koronawirus. Testy na chomikach. "Efektywność jest olbrzymia"
Te ustalenia oznaczają dla świata i społeczeństwa, że efektywność noszenia maseczek przeciwko pandemii koronawirusa jest olbrzymia" - powiedział w niedzielę mikrobiolog z HKU Yuen Kwok-yung. Przestrzegł przy tym jednak, że nawet noszenie maseczek nie eliminuje ryzyka całkowicie
Tak po prostu po ludzku żal tych chomików! :roll:

Torres
Szef

Post autor: Torres » 16:14, 19/maja/2020

Inną przyczyną być może jest złe oddychanie przez nos :lol:
https://www.medonet.pl/koronawirus/to-m ... 35862.html
Nos jest genialnym filtrem. To jedyna fizjologiczna droga oddychania w spoczynku i przy łagodnym wysiłku. Przygotowuje odpowiednio powietrze zanim dotrze ono do płuc. Ociepla je, nawilża i co ważne również odkaża
:idea:
Ekspertka też odniosła się do tego jak prawidłowo oddychać w maseczce. Przyznała, że część osób może mieć uczucie duszności, jednak pomimo tego powinniśmy opierać się chęci szybszego oddychania przez usta. Oczywiście zakładamy, że maseczka jest uszyta z materiału prawidłowo przepuszczającego powietrze. Wiele też zależy od naszego nastawienia.
Całe szczęście,żę wiele zależy od naszego nastawienia bo to oddychanie przez usta to raczej kiepsko :lol:
Z drugiej strony wytłumaczyła, że oddech przez usta to większe wrota zakażenia, czyli większa powierzchnia śluzówki, w której namnaża się patogen, jej większe wysuszenie oraz brak pozytywnego dla płuc działania tlenku azotu.
Tak więc wszystko wiadomo czyli tak naprawdę nic nie wiadomo :lol:

ODPOWIEDZ