Miasto Rad

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Ślązaczka
Super użytkownik
Miejscowość: Michałkowice

Re: Miasto Rad

Post autor: Ślązaczka » 11:55, 06/maja/2017

A ja się z wami nie zgadzam, bo p. Hadasz nie uprawia kapusty w miejscu eksponatów, ani muzyków w tych miejscach nie sadza, ale do tego muzeum wpuszcza trochę życia. Np. w MUZEUM POWSTAŃCÓW WARSZAWY cały czas słychać bicie serca.

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 11:57, 06/maja/2017

Powoli zaczynałem nie wierzyć w to co piszę,a mając takiego forumowego adwersarza jak "ślązaczka" :lol: można faktycznie uwierzyć,że każdy i wszędzie
może sobie realizować swoje hobby.Parafia w Michalkowitzach jako przykład podany przez w/w nicka zaczął mnie utwierdzać w tym poglądzie :roll:
Dzięki Ci więc Janusz,że podzielasz mój pogląd i mam nadzieję,że nie natchnął Cię Haris :lol:
Jeśli się nie podoba to wymienić dyrektora i zacząć realizować swoją misję tak jak trzeba.
Taki ruch może wykonać Rada Muzeum ale przecież wiemy,że nie oto chodzi.Bierność władz miasta przy jednoczesnym pośrednim jak bezpośrednim
wspieraniu tych rażących Statutowych odstępstw jest niezrozumiała i porażająca.
Jednostka ta przy okazji stała się modelową płaszczyzną do PR i to przy każdej okazji ratuszowych decydentów więc szkoda by ją utracić przy świadomości,że majstrowanie przy zarządzaniu może przynieść efekt,którego władze nie oczekują.

Ślązaczka
Super użytkownik

Post autor: Ślązaczka » 14:03, 06/maja/2017

Torres
Czy jesteś skłonny coś dla mnie zrobić ? Jeżeli tak, to:
załóż sobie lewe konto, a ja na nie coś ci prześlę ze wskazówkami.
Piszę to w temacie muzeum, bo tego tematu ta sprawa dotyka.

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 15:18, 06/maja/2017

Niestety nie stać mnie na taki heroizm w stosunku do ciebie.Przykro mi bardzo ale jeśli masz coś do dodania w temacie to też mam propozycję...
Pisz w temacie,a pewnie wszyscy to docenią.

Ślązaczka
Super użytkownik

Post autor: Ślązaczka » 18:44, 06/maja/2017

Twoja interpretacja bohaterstwa wiele spraw i zachowań jakie tu zaprezentowałeś wyjaśnia i tłumaczy.

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 23:20, 07/maja/2017

Myślę, że problem z naszym muzeum polega na tym, że stanowisko dyrektora obejmuje w nim...poeta. Poeci, jak najbardziej są potrzebni w naszym świecie, lecz zarządzanie czymkolwiek zwykle nie idzie im najlepiej. Prawdopodobnie ma to związek z tym, że są to zwykle osoby w dużym stopniu oderwane od otaczającej rzeczywistości i przyziemnych spraw. Jak bardzo p. Hadasz jest oderwany od rzeczywistości można się przekonać oglądając krótki filmik, który zamieszczam poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=CTYnwuAi-fY
"(...)u nas jest ten klimat, stare i mury, belki i coś co niektórzy goście porównują do Piwnicy pod Baranami" (około 2:30 ale warto posłuchać całości)

W moim odczuciu jest to prawdopodobnie największe nieporozumienie od czasów, gdy Noe usłyszał coś o nadchodzących, przelotnych opadach.
verba volant, scripta manent...

Ślązaczka
Super użytkownik

Post autor: Ślązaczka » 06:37, 08/maja/2017

Z dyskusji o siemianowickim muzeum, z tej tu na forum, wyłania mi się jeden obraz. Torres ma jakieś osobiste anse do pana Hadasza i podkopuje mu grunt pod nogami. Chce go zdyskredytować , by w efekcie osiągnąć cel tylko jemu wiadomy. Typowo polskie. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Nie rozumiem, jak może komuś przeszkadzać, że tyle uzdolnionych, szczególnie Siemianowiczan, prezentuje tam swoje pasje. Nie jest to muzeum na miarę typowych muzeów, i dlatego p. Hadasz, mając tego świadomość i talent w organizacji czegoś ponad podstawowe obowiązki, podejmuje się takiej działalności. Tak ja to widzę i doceniam.
Proponowałabym przyjrzeć się wszystkim misiewiczom praktykującym, za duże nasze podatki,w tutejszej samorządności.

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 08:25, 08/maja/2017

Twoje sugestie Trollu /ślązaczka"/ są tak chybione jak i fakt istnienia ciebie znowu na tym forum.Dyrektor mi delikatnie rzecz ujmując
wieje lecz działalność,którą prowadzi już nie dlatego mój stosunek do tego co "tworzy" w JazzMuzeum jest negatywny,
Ty tego nie ogarniasz bo dla ciebie ważne są inne kryteria...czy ktoś jest gorolem czy nie,czy był w partii czy nie,czy jest rdzennym
ślązakiem czy nie etc.
Twoje poglądy budzą niejednokrotnie odrazę i frustrację ale mam świadomość,że są one odbiciem twojej żenującej osobowości
jak i aury,którą roztaczasz wokół siebie.

Ślązaczka
Super użytkownik

Post autor: Ślązaczka » 08:51, 08/maja/2017

Dołóż coś z rodzinnego albumu do tego naszego, ojczyźnianego, regionalnego. śląskiego muzeum!
Zdjęcia mojej rodziny ci się nie podobają, szczególnie te w oknie i te kapelusze. W twoim albumie są pewnie chustki na głowach i cyce na parapetach.
Dołączę jeszcze inne zdjęcia, byś mógł się na mojej rodzinie pastwić. Pastwienie wychodzi ci najlepiej.
Będę załączać fotki z okresu, kiedy jeszcze na Śląsk nie wkroczyła cywilizacja. Ucywilizowany Śląsk już wszyscy znacie, bo to wasza zasługa.

Ślązaczka
Super użytkownik

Post autor: Ślązaczka » 12:49, 08/maja/2017

I jeszcze coś, co kwalifikuje się pod historię Ślązaków.
Kiedy podjęłam naukę w Liceum Śniadeckiego, to spotykały mnie tam same afronty. Kiedyś polonistka szukała uczniów do chóru szkolnego. Michałkowiczanki wiedziały, że byłam solistką w zespole dziecięcym i zgłosiły mnie do tego chóru. Ze względu – jak się wyraziła polonistka- na śląski akcent nie mogłam być do tego chóru dokoptowana. :cry: :cry:

ODPOWIEDZ