Miasto Rad

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Ślązaczka
Super użytkownik
Miejscowość: Michałkowice

Re: Miasto Rad

Post autor: Ślązaczka » 15:24, 05/maja/2017

Jak najbardziej dociekasz.
Analizujesz, wnikasz , badasz. Studiujesz zapisy i doszukujesz się czegoś, coby kolidowało z tymi tam organizowanymi występami.
Ja tę inicjatywę poczytuję mu za plus, chyba że za każdy taki zorganizowany występ kasuje dodatkowe wynagrodzenie. A to już można sprawdzić.

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 15:45, 05/maja/2017

Dyskurs z tobą jak zwykle jest ograniczony i prowadzi do niczego.
Inicjatywa ta/jak to szumnie nazwałaś :roll: /jest na bakier ze Statutem o chyba,że się mylę.Myślisz,że sprowadza się przedziwnych grajków
po to żeby na tym zarabiać???Gwarantuje ci,że jest to tylko koszt i to niezasadny
Czy sklep,który nie ma koncescji na sprzedaż wódki może ją sprzedawać???Jaka by to nie była inicjatywa to nie może,a jeśli tak to mamy do czynienia
z meliną i to przez duże M!

Ślązaczka
Super użytkownik

Post autor: Ślązaczka » 16:35, 05/maja/2017

Przykład z alkoholem absolutnie nietrafiony, gdyż na sprzedaż alkoholu trzeba mieć zezwolenie.
Ja podam przykład analogiczny do występów w muzeum. Czy sala kinowa może być wykorzystywana do wykładów, lub spotkań, np. z uzdrowicielem? Może, tak samo jak można w muzeum posłuchać muzyki. Kiedyś kościół bytkowski udostępniał swoją świątynię pewnemu uzdrowicielowi. Sama na spotkaniu z panem Harisem byłam tam dwukrotnie. A w Parku Tradycji !! Co tam się odbywa ? Byle co, nie mające z tradycją nic wspólnego.
Czemu temat występów w muzeum zatytułowałeś Miasto Rad?

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 17:42, 05/maja/2017

Farosz z twojej parafii może nawet spriptiz urządzać i nic mi do tego,a i jego w razie draki przeniosą do innej dzielnicy.Tak czy inaczej Haris tobie
nie pomógł bo to awykonalne ale on o tym nie wiedział.
Zezwolenie na sprzedaż alkoholu musi odbywać się po uprzednim wykupieniu koncesji :roll:
Ja podam przykład analogiczny do występów w muzeum
Tu nie ma mniej lub bardziej trafionych przykładów ale nie wiem czy ty to rozumiesz?
Statut to nic innego jak akt prawny regulujący zadania, strukturę organizacyjną i sposób działania podmiotu prawa publicznego lub prywatnego i tego
należy się trzymać prowadząc taką lub inną placówkę publiczną.
Poza tym działalność Muzeum jest uregulowana przepisami umieszczonymi w Dz.Ustaw z dnia 21.listopada 1996 "O muzeach"
Jeden z paragrafów np brzmi:
Rozdział 5 Art 32
Pkt 1"Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach związanych z działalnością podstawową mezeów tworzą zawodową grupę mezelników,do której wchodzą
asystenci,adiunkci,kustosze i kustosze dyplomowani.
Pkt 2 "Pracownicy o których mowa w ust 1,powinni posiadać kwalifikacje muzealnicze.

O jazzmanach i związanych z tym fobiach ani słowa... o Harisie też nie.

Ślązaczka
Super użytkownik

Post autor: Ślązaczka » 07:33, 06/maja/2017

Dla mnie dociekliwość, lub jak kto woli kreatywność,jest czymś bardzo pozytywnym, niestety w Twoim tu wydaniu, jest ona szukaniem dziury w całym.
Jeżeli chodzi o sprzedaż alkoholu, to może ona się odbywać tylko i wyłącznie na podstawie zezwolenia, lub jak kto woli koncesji na jego sprzedaż. Koncesja i zezwolenie to to samo.

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 08:38, 06/maja/2017

Czy sklep,który nie ma koncescji na sprzedaż wódki może ją sprzedawać???
Przykład z alkoholem absolutnie nietrafiony, gdyż na sprzedaż alkoholu trzeba mieć zezwolenie
Jeżeli chodzi o sprzedaż alkoholu, to może ona się odbywać tylko i wyłącznie na podstawie zezwolenia, lub jak kto woli koncesji na jego sprzedaż. Koncesja i zezwolenie to to samo.
Widzisz trollu dla ciebie nawet temat oczywisty jest nie do ogarnięcia ale ci co śledzą to forum zdążyli już się do tego przyzwyczaić.
Czy piszesz pod nickiem urszula czu ślązaczka to cel masz zawsze ten sam...rozpipcyć temat by w treści było jak najmniej treści.
No chyba,że chodzi o szkolny kibel,goroli lub twoich apatycznych przodków spozierających bez wyrazu z okien familoka na tych co to mają kapelusz lub nie.Oczywiście ci w kapeluszach to dla ciebie szlachta,a ci bez to gorszy sort.Marność twojego pokroju jest tragiczna!

Ślązaczka
Super użytkownik

Post autor: Ślązaczka » 09:16, 06/maja/2017

To wszystko dotychczasowe z mej strony to NIC.
W temacie muzeum chciałabym pokazać fotki najprawdziwszych Ślązaków
Ubiór dzieci śląskich z roku 1946 (na pierwszym planie ja). Pierwsza Komunia mojego Ojca w roku 1923. Rodzina przy herbatce przed wojną (jeszcze nieucywilizowana – tylko „bystry” to zauważy).
Może dogadam się z Laurą i wyślę te zdjęcia na jej adres mailowy, a Ona je tu zamieści, gdyż mam problem z doprowadzeniem ich do określonego rozmiaru. Może jeszcze popróbuję.
To ty zacząłeś w swoim muzealnym temacie o alkoholu pisać.

Ślązaczka
Super użytkownik

Post autor: Ślązaczka » 10:29, 06/maja/2017

@ Torres
Ile ty masz lat, że już masz taką sklerozę ? Z jakiego regionu Polski pochodzisz, że jest w tobie tyle chamstwa i poniżania innych tylko za to, że mają na tyle jeszcze sił by stawiać czoła fałszerstwu i nieuczciwości ?

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 11:01, 06/maja/2017

Spróbuj Ślązaczko zmienić tryb odpowiedzi z szybkiej na pełny edytor i podgląd
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 11:11, 06/maja/2017

Co do roli muzeum to w pełni się zgadzam z Torresem. Muzeum ma spełniać konkretną rolę jeśli ma dalej istnieć. Jest utrzymywane z naszych podatków więc nie może sobie uprawiać kapusty bo akurat dyrektor jest ogrodnikiem czy muzyki bo dyrektor jest muzykiem. Cel istnienia muzeum jest bardzo jasno określony. Jeśli się nie podoba to wymienić dyrektora i zacząć realizować swoją misję tak jak trzeba.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

ODPOWIEDZ