Miasto Rad

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Torres
Użytkownik

Re: Miasto Rad

Post autor: Torres » 13:28, 29/kwie/2017

http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/ ... 17-r.9453/

Promocja miasta jak i MUZEUM.
"godz. 9.00 – Muzeum Miejskie
Zajęcia Małej Akademii Jazzu i Muzyki Świata. Temat: „Sekcja rytmiczna w muzyce jazzowej”. Prowadzący – Kinga i Ireneusz Głykowie "
Pewnie już się ustawiła kolejka chętnych.To szaleństwo za publiczne pieniądze!
Tak czy inaczej pewnie to splendor,że zawitają do nas takie GWIAZDY
"Irek Głyk, znany muzyk jazzowy mieszkający w pobliskim Bełku, od kilku lat muzykuje razem ze swoimi dziećmi, Kingą i Patrykiem. Wspólnie tworzą zespół Głyk P.I.K. Trio, nazwa pochodzi oczywiście od ich imion. Właśnie wydali swoją debiutancką płytę, "Released at last" (po polsku: "W końcu wydana"). – Udało się to w trzecim podejściu. Z jednej strony szkoda, że tamte nagrania nie ujrzały światła dziennego, z drugiej może dobrze, bo dojrzeliśmy muzycznie. Dla Kingi i Patryka to wciąż jeszcze rozwój – mówi Irek Głyk"

Ślązaczka
Super użytkownik
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 12:47, 03/maja/2017

Dla mnie chorym stanem muzeum byłoby nie pokazywanie w nim prawdy o Śląsku, tj. celowe odejście od retrospekcji, a fałszowanie historii przez eksponowanie wszystkiego co jest politycznie poprawne. A wynagrodzenie ? Zawsze było w tym kraju, szczególnie w zakładach państwowych, a już najbardziej w tychże instytucjach, uzależnione od przynależności partyjnej. Najpierw było to PZPR, których członkami na Śląsku byli wszyscy, bez wyjątku, tu przyjezdni, a potem, aż do dziś zawsze "misiewiczom" dostatnio się żyło. Synekur tworzy się tyle, że te instytucje pękają w szwach. Mnie to już przestało dziwić, bo, po to w Polsce idzie się po władzę. Jest to w tym kraju normą.

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 13:58, 03/maja/2017

Synekur tworzy się tyle, że te instytucje pękają w szwach
Co nie znaczy,że nie należy ich piętnować i upubliczniać.Nie może być przyzwolenia na wydatkowanie publicznych pieniędzy na okoliczność chorych wizji.Jeśli ktoś chce realizować swoje zawodowe ambicje niech to robi za swoje,a nie za pieniądze siemianowiczan,którzy tak bardzo łakną jazzu,że
JazzMuzeum organizuje zapisy na wycieczki do N.Orleanu.
Miejsce wirtuozów zapewne jest w Jordanie ale widać,że to tylko dodatkowa fucha :x
http://www.mdk.siemianowice.pl/index.ph ... 6&Itemid=8
Ciekawa jaka partia wspiera taki jazzowy nurt?

Ślązaczka
Super użytkownik

Post autor: Ślązaczka » 15:06, 03/maja/2017

Moim zdaniem, każdy sposób jest dobry by przyciągnąć do tego zabytku historii Śląska, ludzi, tym bardziej młodych.
Plansza z Jordanu zachęciła mnie do pokazania tu, w temacie muzeum, swojej twarzy, a szczególnie ubioru z roku 1946 r. Tak dzieci śląskie ubierano.
Mam jednak problem z załączeniem tej fotki.

Dodam, że każdemu ugrupowaniu politycznemu powinna towarzyszyć muzyka, w myśl powiedzenia " muzyka łagodzi obyczaje".
Moi Rodzice oceniali rodziny w kontekście ich zamiłowania do muzyki.
Ostatnio zmieniony 16:51, 03/maja/2017 przez Ślązaczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 16:49, 03/maja/2017

Moim zdaniem, każdy sposób jest dobry by przyciągnąć do tego zabytku historii Śląska, ludzi, tym bardziej młodych.
Jak widzę Twoje zdanie jest dość kosztowne ale wierz mi,że mimo wszystko jesteś wyjątkiem.Tam gdzie są pieniądze publiczne musi być w zamian
rzetelność i kompetencja.
Czy bicie piany pewną częścią ciała to też będzie dobry sposób?
Widzę,że problem postrzegasz dość powierzchownie lub wcale.Już kiedyś na tym forum mieliśmy takiego Nicka :lol: ,który nie umiał załączać zdjęć
zwłaszcza ubiorów śląskich jak i kapeluszy.Willkommen :roll:
Mam nadzieję,że się mylę!

Ślązaczka
Super użytkownik

Post autor: Ślązaczka » 08:30, 04/maja/2017

Od kilku dobrych lat jest na tym forum wałkowany temat siemianowickiego muzeum zarządzanego przez p. Hadasza. I co z tego wynikło? NIC !!
Kiedyś, przy okazji, wytknęłam pewnemu naczelnikowi, że teraz przyszła na niego kolej przyjąć do pracy kolejnego członka rodziny innego, bardzo zakorzenionego w tutejszych realiach naczelnika. Odpowiedź nie mogła być inna jak ta : takiego fachowca, jak ten, trudno byłoby drugiego znaleźć. Zaznaczam, że praca tego kogoś była jego pierwszym zatrudnieniem. A tu już taka opinia.

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 21:55, 04/maja/2017

http://www.muzeum.siemianowice.pl/bip/i ... ent=statut
Statut zdecydowanie warto przeczytać :roll:
http://www.muzeum.siemianowice.pl/bip/d ... Statut.pdf
Paragraf 7 jasno określa cele Muzeum i jakoś trudno mi uwierzyć,że punkt 7 "Prowadzenie działalności oświatowej" to jazzowo,gitarowo,perkusyjno-
klawiszowe fanaberie zarządzających za pieniądze podatnika.
Przewodniczący Rady Miasta Statut podpisał więc należy sądzić,że jest liderem tego jazzowego grajdoła,a jeśli jest inaczej to trzeba wzbogacić Statut
o jazzowy wątek i nie tylko :lol:

Ślązaczka
Super użytkownik

Post autor: Ślązaczka » 23:31, 04/maja/2017

@ Torres
Ale jesteś upierdliwy ! Dzięki tym koncertom to muzeum żyje.
Mnie by przeszkadzał tam zrobiony wyszynk, ale muzyka.... na pewno jest czymś bardzo pozytywnym.
Mam inny gust i upodobania jak widać, a do dobrej muzyki mam słabość.

Ślązaczka
Super użytkownik

Post autor: Ślązaczka » 06:19, 05/maja/2017

Przepraszam za upierdliwość.
"upierdliwość " i "dociekliwość" mają zupełnie inne znaczenie.
TY jesteś dociekliwy i to się chwali.
To ten nowo-powstały twór jakim jest RADA MUZEUM wzbudza Twoją ciekawość. Moją, jak najbardziej, też.
Jeżeli jednak w tej Radzie, na wzór Rady Nadzorczej, mają zasiądź " misiewicze" to celowość jej powstania jest nie do podważenia.

Torres
Użytkownik

Post autor: Torres » 08:47, 05/maja/2017

NIe chodzi o upierdliwość ani też dociekliwość.
Muzeum jest co by nie powiedzieć miejscem dość specyficznym co łączy się z działalnością jako taką.Zresztą Statut jasno określa zakres działań w tej
instytucji jak i ich zakres.
Od muzyki są inne jednostki jak Jarzębina,SCK,willa Fitznera etc.Tam na okrągło panuje disco polo,rock and roll,pogodynek krecik,poeta Depta...
No i super!
Muzeum jednak to zupełnie coś innego.To rodzaj szlachectwa w gronie jednostek kultury szeroko pojętej,a na dodatek zasilanej pieniędzmi podatnika.
W paragrafie 3 pkt1 Statutu czytamy:
"Organizatorem Muzeum jest Miasto na prawach powiatu Siemianowice Slaskie,zwane dalej Organizatorem"
Co to znaczy?Ano oznacza to,że miasto Siemianowice bierze pełną odpowiedzialność za to dzieje się w tej "szacownej" instytucji co przedkłada się na
zapis w paragrafie 5.
Zakres działania Muzeum jest jasno i precyzyjnie określony w paragrafie 6 i 7.Wszystko inne to improwizacja i samowolka odbywająca się na coraz większą skalę,a co najgorsze przy wsparciu finansowym miasta.

Zrozumiały jest fakt,że specyfika obiektu pozwala eksponować się co rusz oficjelom z miasta w tle /lub na pierwszej linii/z szacownymi gośćmi i to bez względu na to czy ci mają saksofon czy też miecz z epoki średniowiecza ale na litość boską miejsc do robienia sobie foci w mieście jest wiele np Amfiteatr Miejski...przestrzeń i transparentność.
Jeśli chodzi o Radę Muzeum to Statut w paragrafie 8 jasno określa jej istnienie i można klnąć,że taki twór istnieje lecz lecz trudno podważać go od
strony prawnej.Czy będzie to miejsce do miejscowych miśków trudno powiedzieć choć wydaje się,że przynajmniej połowa /pełny skład to 8/to będą
futrzaki wszelkiej maści,które przy swoim braku kompetencji będą w stanie zaakceptować nie tylko jazz lecz gospel,który przecież już w Muzeum się
pojawił :lol:

ODPOWIEDZ