Smród z BM Recykling

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Re: Smród z BM Recykling

Post autor: Laura M » 01:38, 16/maja/2017

Odnośnie artykułu zamieszczonego na stronie: Problem smrodu z BM Recykling rozchodzi się już dużo dalej niż Hugo. Smród czuć w centrum nieraz aż pod samym kościołem św. Krzyża, dość poważnie i często zalatuje też na Tuwimie a całkiem niedawno smród dotarł do mnie na drodze przy telewizji. Po obejrzeniu zdjęć nie mam żadnych wątpliwości, że zasięg smrodu będzie się systematycznie powiększał. Pytanie zasadnicze brzmi co to dokładnie znaczy, że "śmieci będą składowane tymczasowo"? To bardzo nieprecyzyjne określenie. Może oznaczać zarówno dzień jak i rok a nawet kilka lat. Pozwalając jednak tej firmie składować w ten sposób "tymczasowo" śmieci doprowadzimy do momentu, w którym nie będziemy mogli jej zagrozić zamknięciem, bo koszt uprzątnięcia tego chlewu po nich będzie dla miasta zbyt duży. Ciekawe czy urzędnicy mają świadomość jak szybko plenią i rozchodzą się szczury? I jakie choroby potrafią przenosić?
Tu tylko niektóre z nich:

https://ratapest.pl/blog/zagrozenia-zwi ... -czego-bac

A nie wymieniono tu np. wścieklizny.
verba volant, scripta manent...

Zgaga
Świeżak
Imię: Agnieszka
Nazwisko: W
Miejscowość: Siemianowice Śl. - Bytków

Post autor: Zgaga » 09:13, 16/maja/2017

Na Alfredzie i Wełnowcu równie często zalatuje, na Osiedlu Młodych też - tu mieszkam i czuję świństwo.
To jest skandal żeby coś takiego mogło mieć miejsce, a w szczególnosci w centrum miasta!!! Wstyd Panie Prezydencie!!!
Nie wiem już co o tym myśleć, czemu oni są nietykalni, może dobrze smarują tu i ówdzie?
Januszu - czy rozmawiałeś z urzędnikami z Katowic? Może warto ich zainteresować, że również ich mieszkańcy są truci (co najmniej z 2 stron - Dąbrówka Mała i Wełnowiec, nei wiem czy też w stronę południową, pewnie zależy od wiatru). Ja z urzędem miejskim kiedyś rozmawiałam, ale to z "okazji" tlącej się parę lat temu hałdy (chociaż kto wie czy dalej nie puszcza dymka). To nie jest problem samych Siemianowic.

Zgaga
Świeżak

Post autor: Zgaga » 09:28, 16/maja/2017

Może trzeba wreszcie zrobić jakiś konkretny protest (?) pod UM w sprawie SMRODU :D Tylko ja się nie podejmuję organizacji;p

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 02:03, 17/maja/2017

A może trzeba jedynie uzmysłowić matkom jak szybko wirus wścieklizny jest w stanie dotrzeć ze śmietniska do piaskownicy, w której bawią się ich dzieci? Szczur zwykle krąży w promieniu około 0,5 km, choć przyciśnięty głodem albo niebezpieczeństwem jest w stanie pokonać w ciągu doby trzy razy taką drogę. Wystarczy jeden zarażony osobnik.Szczur zarażony wścieklizną, nawet jeśli pokąsa, zwykle choroby nie przenosi, ale jeśli zdechnie i coś go zeżre to już niestety tak, bo wirus dość długo potrafi przetrwać w padlinie. Załóżmy zatem, że zeżre go kot, albo w padlinie wytarza się nasz piesek, którego nieświadomie zabierzemy do domu... :shock: kotek czy piesek nie musi być nawet prowadzony do domu, to może być bezpańskie zwierzę, które pokąsa dziecko na ulicy. BM Recykling dzieli od dzielnicy Hugo jakieś 300m? na geoportalu wychodzi mi do placu zabaw niecałe 200m, do Tuwima w linii prostej jakieś 700m, a przecież po drodze jest jeszcze Rutkowskiego, Katowicka...A wciąż mówimy tylko o jednym zarażonym szczurze...Ludzie czasem nie zdają sobie sprawy jak mały dystans dzieli ich od niebezpieczeństwa...i to bywa błogosławieństwem.

Zgaga
Świeżak

Post autor: Zgaga » 11:34, 18/maja/2017

Może to być jakaś myśl, każdy chwyt, który zadziała, jest wskazany.
Jednak bardziej niebezpieczne, bo dzieje się często i na bieżąco, to zanieczyszczenie powietrza (truje, no i efekt "zapachowy" daje się we znaki). Wód i gleb pewnie też, ale taki argument do ludzi już w ogóle raczej nie trafi ;]
Ja, dziwnym trafem, jak tylko się przeprowadziłam i zamieszkałam w polu rażenia tego smrodu to zachorowałam na astmę. Oczywiście, powody mogą być też inne, ale ten smród na pewno dołożył swoje.
Dziś rano waliło :x

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 12:05, 18/maja/2017

Zgaga pisze:
11:34, 18/maja/2017
Jednak bardziej niebezpieczne, bo dzieje się często i na bieżąco, to zanieczyszczenie powietrza (truje, no i efekt "zapachowy" daje się we znaki). Wód i gleb pewnie też, ale taki argument do ludzi już w ogóle raczej nie trafi ;]
Ja, dziwnym trafem, jak tylko się przeprowadziłam i zamieszkałam w polu rażenia tego smrodu to zachorowałam na astmę. Oczywiście, powody mogą być też inne, ale ten smród na pewno dołożył swoje.
Dziś rano waliło :x
Przepraszam, że zapytam wprost: Czy zadzwoniłaś do Straży Miejskiej albo na MCZK ze zgłoszeniem tego smrodu? Jesli tak to bardzo pomogłaś w sprawie nagłaśniania problemu. Dla tych, którzy nie wiedzą gdzie zadzwonić podaję numery:
Straż Miejska 986
MCZK 32 220 05 44
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Zgaga
Świeżak

Post autor: Zgaga » 15:09, 18/maja/2017

kule, w sumie dziś nie dzwoniłam, ale generalnie pare razy juz to robiłam

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 21:47, 18/maja/2017

Trudno. :) Na przyszłość zadzwoń. To ma znaczenie jeśli tych zgłoszeń będzie dużo. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Laura M
Super użytkownik

Post autor: Laura M » 01:55, 25/maja/2017

Zgaga pisze:
11:34, 18/maja/2017
Wścieklizna w naszej rzeczywistości to bardzo wydumany argument, bo szczepionka jest nie tylko aplikowana naszym pupilom, ale też rozrzucana po lasach i polach, by zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby wśród dzikich zwierząt. Wymieniłam tę właśnie chorobę, ponieważ jest powszechnie znana, nieuleczalna i chyba najbardziej działa na wyobraźnię ludzi. Zapewniam jednak, że takich chorób jest znacznie więcej, tyle, że społeczeństwo często żyje w błogiej nieświadomości. Nie wspominając już o innych zagrożeniach. Niestety obawiam się, że jeśli na większość ten fetor, który się rozchodzi nie działa na tyle motywująco by coś z tym zrobić lub chociaż wykonać telefon, to tym bardziej argumenty o zatruciu powietrza czy gleby do nich nie trafią.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 06:17, 02/cze/2017

Ludzie, którzy nie reagują i nic nie robią, zasługują na swój los.

ODPOWIEDZ