Najniebezpieczniejsze miasto w Polsce - Siemianowice Śląskie

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Najniebezpieczniejsze miasto w Polsce - Siemianowice Śląskie

Post autor: Janusz Ławecki » 10:45, 19/gru/2018

Jesteśmy na 1 miejscu w rankingu ogólnopolskim, wyprzedzając czołówkę peletonu o całe lata świetlne. W rankingu 15-stu najniebezpieczniejszych miast w Polsce brano pod uwagę ilość przestępstw na 1000 mieszkańców oraz wykrywalność tych przestępstw. To pokazuje, że wcale nie jest tak dobrze jak się to nam wmawia w propagandowych mediach władzy. Miejsca od 15-tego do 2-ego maja poziom 22 - 26 % przestępczości a u nas? 35.5%!!!
Panie Prezydencie czy to ma być miasto na całe życie?
https://polskazachwyca.pl/top-10/najnie ... -top-15/9/
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Re: Najniebezpieczniejsze miasto w Polsce - Siemianowice Śląskie

Post autor: Janusz Ławecki » 00:12, 21/gru/2018

No i się wyjaśniło skąd takie miejsce:
https://www.wolnesiemianowice.pl/siemia ... stepczosci

Ślązaczka
Wyjadacz
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 14:14, 06/sty/2019

Dziś się o tym przekonałam idąc rano do kościoła.
Ja, jak już nieraz się chwaliłam, ubieram się na każdą okazję odpowiednio. Dziś założyłam długie norki i kozaczki na obcasie.
Gdyby nie grzeczność pewnego pana, do kościoła bym nie zaszła o własnych siłach. Chodniki i teren przed kościołem to sam wyboisty lód.
W kościele modliłam się by bezpiecznie dotrzeć do domu.
Udało się dzięki Bogu.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 16:54, 06/sty/2019

Wzruszyłem się Urszulo. Czy mogłabyś napisać coś więcej o związku tych norek z tematem bezpieczeństwa w naszym mieście? A tak na marginesie zapytam: Czy ten "grzeczny pan" zaproponował Ci może coś więcej? ;)

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 17:38, 06/sty/2019

Widzisz !..... gdybym była ubrana inaczej, np. w galociorach, kurtce i płaskich butach, to może bym przez te zlodowaciałe wyboje jakoś przeszła, ale ja ubieram się ekstra szykownie od święta. Do tych długich norek pasowały mi tylko wysokie obcasy. Moje obcasy miały 10 cm. Pewna pani, zwróciła mi uwagę, że już w tym wieku takich butów nie zakłada się. Czyli nie oblodzone chodniki stanowiły to niebezpieczeństwo, a moje buty. Może teraz zrozumiesz, dlaczego wspomniałam o norkach. I jeszcze na głowie miałam kapelusz, który dopełnił całość, był wisienką na torcie. :D :lol:

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 14:33, 16/sty/2019

Dziś, już bardzo wyczerpana tą tragedią w Gdańsku, postanowiłam, założywszy odpowiednie buty, trochę się przejść i nacieszyć zimą. Jak bardzo się pomyliłam. Wychodząc z domu nie miałam tej świadomości, że po licznych moich interwencjach,pieszy w dalszym ciągu może się tylko w tym mieście zabić. Kilka dni temu byłam świadkiem upadku na twarz pewnego starszego pana. Leżał płasko na chodnika. Wspólnie z jednym młodym człowiekiem podnieśliśmy go. Ja tego pana odprowadziłam pod same drzwi wejściowe bloku, w którym mieszkał. Mieszkał i chyba mieszka nadal na Pocztowej. W trakcie kiedy z nim pod rękę szłam dopytywałam go, jak się czuje, na co choruje. Nie był rozmowny. Był w takim, jakby szoku.
Panie Apostole Rafale !! Niech Pan odbierze klucze św. Maryji i niech Pan się weźmie za robotę w tym mieście. Ja chcę bezpiecznie wracać do swojego mieszkania .Nie tylko jezdnie,po których pan zasuwa autem, mają być odśnieżane, ale i chodniki, po których ja, nie mając auta, muszę chodzić . Kiedy wczoraj zaczepiłam, przechodzącego obok mnie policjanta, i jego uwagę skierowałam na to z czym pieszy musi się zmagać , usłyszałam, że to nie ich działka, tylko Straży Miejskiej.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 20:30, 17/sty/2019

Najprościej uważam jest zrobić zdjęcie telefonem i zamieścić je tu na forum razem z odpowiednim komentarzem i apelem do Prezydenta. wielokrotnie już tak robiłem i zapewniam, że działa. Można też zadzwonić na Straż Miejską albo do Naczelnika Wydziału Komunalnego Pana Damiana Kołakowskiego pod numer: 32 760 54 92 lub 32 760 53 50. Działa za każdym razem. Pozdrawiam

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 12:51, 20/sty/2019

Dziś znów, jak to miało miejsce 6.01. zadzwoniłam do Straży Miejskiej. Do Straży, która - jak mi się wydawało- coś zadziała z tymi oblodzonymi i niebezpiecznymi chodnikami. 2 tygodnie minęło, a Straż pewnie pracuje wg swoich wytycznych typu; zadzwoni mieszkaniec, olej go.
Dziś znów, zakładając odświętne buty, musiałam poprosić młodego człowieka, by ten pomógł mi przejść przez najbardziej oblodzony chodnik, przy willi, zamieszkałej, być może już nie dziś, przez p.Komrausa.

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 19:11, 04/lut/2019

Do tej pory broniłam się jak mogłam przed niebezpieczeństwem jakie fundowało mi miasto Siemianowice.
Dziś wreszcie zostałam pokonana. Padłam jak mucha pod klopacką, pomimo że szłam bardzo ostrożnie, w butach płaskich i na paluszkach. I tak miałam szczęście, że samochodu, w momencie kiedy upadłam na jezdnię, w tym miejscu nie było. Przy odśnieżaniu jezdni, zwały śniegu przylegały do krawężników, i schodząc z chodnika na jezdnię, trzeba było z tej górki zejść. Ja upadłam na jezdnię.

ODPOWIEDZ