III filary mojej kampanii wyborczej

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Re: III filary mojej kampanii wyborczej

Post autor: Janusz Ławecki » 20:18, 02/paź/2018

Rozwinięcie mojego programu wyborczego:
Program wyborczy Janusz Ławecki

1. Stop odorom
2. Likwidacja zadłużenia
3. Wsparcie przedsiębiorczości
4. Transparentność UM
5. Rewitalizacja Hugo

Rozwinięcie tematów

1. Stop odorom – jeden pożar składowiska śmieci emituje tyle szkodliwych substancji co wszyscy mieszkańcy Siemianowic razem wzięci, przez cały rok. Firmy recyklingowe muszą się nauczyć przetwarzać odpady bez zagrożenia dla mieszkańców. Hermetyzacja procesu przetwarzania oraz zakaz rozbudowy tego sektora w rejonie Srokowca i Hugo. Zamierzam kontynuować dotychczasowe działania by przestało śmierdzieć.
2. Likwidacja zadłużenia – Dług ma tylko wtedy sens gdy przynosi zysk z inwestycji i zwraca się z nawiązką. Zdecydowanie będę zachęcał i mobilizował władze miasta do obniżenia zadłużenia. Dług na mieszkaniach komunalnych przekroczył 50 mln zł. I dalej rośnie. Władze są bezradne a można wiele zrobić w tym kierunku w oparciu o już istniejące przepisy. Mam pomysły na konkretne działania w celu odwrócenia tej sytuacji - m.in. Fundusz Gwarancyjny Mieszkań Socjalnych, który znacznie przyśpieszy przydział mieszkań i uchroni przed zadłużaniem się najemców.
3. Wsparcie przedsiębiorczości – obciążenia podatkowe i opłaty dla przedsiębiorców ostatecznie pokrywają mieszkańcy w wyższych cenach towarów i usług. Będę zmierzał do obniżania podatków lokalnych i opłat koncesyjnych aby odciążyć przedsiębiorców oraz pomóc im w byciu konkurencyjnymi na rynku i w konsekwencji pozostawieniu więcej pieniędzy w kieszeniach mieszkańców.
4. Transparentność UM – będę kontynuował informowanie mieszkańców na temat wszelkich działań UM dotyczących wydawania publicznych pieniędzy, zawieranych umów itp. aby mieszkańcy mieli świadomość o sprawach, które często są ukrywane w gąszczu tysięcy informacji.
5. Rewitalizacja Hugo – przypilnuję aby nowy Prezydent przeprowadził remont ulic Piastowskiej i Fabrycznej wraz z chodnikami w dzielnicy Hugo. Wszędzie ławki, kwietniki i kosze na śmieci. Od kilku lat monituję o połączenie ul. Starej Katowickiej z ul. Matejki wzdłuż kolejki piaskowej, tak by odciążyć dzielnicę od ruchu wielotonowych Tirów i wanien. Będę to kontynuował bo wiem, że zostały w końcu podjęte decyzje w tej sprawie. Budowa boiska na Hugo w okolicy ul. Stalmacha. Projekt zatwierdzony w ramach Budżetu Obywatelskiego, ale nadal brak realizacji. Dopilnuję tego jako Radny.

Co o tym myślicie riebiata?
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

ODPOWIEDZ