Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Ślązaczka
Wyjadacz
Miejscowość: Michałkowice

Re: Siemianowice mają problem z mieszkalnictwem

Post autor: Ślązaczka » 14:14, 12/mar/2018

Pytanie do administratora : dlaczego tylko moje komentarze opatrzone są niebieskim paseczkiem ONLINE

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 19:54, 12/mar/2018

Ten niebieski paseczek z ONILINE przy mojej nazwie, pojawia się tylko kiedy jestem zalogowana.
Nigdy wcześniej tego nie zauważyłam. Może tak ma być, jednak widząc to u siebie, a u innych nie, zaniepokojona pomyślałam, czemu akurat ja jestem tak "wyróżniona" :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 20:21, 12/mar/2018

Widocznie jesteś "wyjątkowa".
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 13:37, 13/mar/2018

W tym miejscu poruszę jeszcze jedną kwestię mieszkaniową, a dotyczącą komunikacji i informacji w funkcjonowaniu wspólnot. Kiedy w ubiegłym roku, po raz pierwszy zawitał na zebranie roczne nasz nowy współwłaściciel i zaczął temat jednego licznika na CO, pracownicy administracji przyjęli jego sugestię, jak coś co da się przeprowadzić. Już chciano zbierać podpisy, mimo że napisałam pismo, że optymalne i stosowane prawie że wszędzie, jest rozliczenie na podstawie indywidualnego wskaźnika użycia. Ten sposób rozliczenia stymuluje energooszczędne zachowania użytkowników lokali, a to jest bardzo ważne.
Minął rok i ta sama melodia. Przez ostatni rok próbowano mnie obałamucić, że ta metoda spowoduje, że nie będę musiała oszczędzać na cieple. Zadałam pytanie, czy ten jeden jedyny licznik będzie obracać się w odwrotną stronę ?
Administracja na Emilii Plater nie wyprowadziła tej grupy inicjatywnej z błędu, że ich starania nie znajdą pozytywnego finału do 2024 roku, tj. do roku do którego umową jesteśmy zobligowani rozliczać się indywidualnie. Dopiero dzwoniąc 2 tygodnie temu do dyrekcji MPGKi M moja rozmówczyni uspokoiła mnie, informując mnie o tym. Cały rok stresowałam się więc niepotrzebnie.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 14:36, 13/mar/2018

Ślązaczka pisze:
13:37, 13/mar/2018
W tym miejscu poruszę jeszcze jedną kwestię mieszkaniową, a dotyczącą komunikacji i informacji w funkcjonowaniu wspólnot. Kiedy w ubiegłym roku, po raz pierwszy zawitał na zebranie roczne nasz nowy współwłaściciel i zaczął temat jednego licznika na CO, pracownicy administracji przyjęli jego sugestię, jak coś co da się przeprowadzić. Już chciano zbierać podpisy, mimo że napisałam pismo, że optymalne i stosowane prawie że wszędzie, jest rozliczenie na podstawie indywidualnego wskaźnika użycia. Ten sposób rozliczenia stymuluje energooszczędne zachowania użytkowników lokali, a to jest bardzo ważne.
Minął rok i ta sama melodia. Przez ostatni rok próbowano mnie obałamucić, że ta metoda spowoduje, że nie będę musiała oszczędzać na cieple. Zadałam pytanie, czy ten jeden jedyny licznik będzie obracać się w odwrotną stronę ?
Administracja na Emilii Plater nie wyprowadziła tej grupy inicjatywnej z błędu, że ich starania nie znajdą pozytywnego finału do 2024 roku, tj. do roku do którego umową jesteśmy zobligowani rozliczać się indywidualnie. Dopiero dzwoniąc 2 tygodnie temu do dyrekcji MPGKi M moja rozmówczyni uspokoiła mnie, informując mnie o tym. Cały rok stresowałam się więc niepotrzebnie.
Pożałować Cię Urszulo?
Zastanawia mnie to co wspomniałaś we wcześniejszym poście:
By ludzie żarli się jeden z drugim, tak jak teraz jest to u mnie.
Są dwie możliwości, albo to oni są do bani albo z Tobą coś nie tak. Jeśli to oni to bym się nie przejmował. Jeśli z Tobą coś nie tak, to masz problem i powinnaś coś z tym zrobić. Bezpłatna porada jest taka: Zapytaj endomondo gdzie jest najbliższa poradnia lub udaj się do lekarza pierwszego kontaktu. Wiem, że są na to pigułki. Zdrowia życzę :P

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 16:43, 13/mar/2018

Ja pisałam o opieszałości, a więc o małym zaangażowaniu się w sprawę, pracowników administracji, którzy nie zadali sobie trudu, by sprawdzić, że metoda indywidualnego licznika jest u nas obowiązująca do 2024. Po co więc chcieli zbierać podpisy, kto za, a kto przeciw. Po co stwarzali taką sytuację, skoro musi tak zostać. Ja tę wiedzę dopiero zdobyłam dzwoniąc do dyrekcji MPGKiM.
Ja cały czas mam trzeźwy umysł i trzymam ręce na pulsie, by nie dać się obałamucić przez cwaniaków. I tak się dzieje we wspólnotach mieszkaniowych, których ja nie pochwalam, jak wiesz.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator

Post autor: Janusz Ławecki » 22:45, 13/mar/2018

aż się dziwię, że na PIS nie głosowałaś?

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 23:54, 13/mar/2018

Gdybym głosowała na PIS to na Wałęsę mówiłabym Bolek i zdrajca, a nie BOHATER,
gdybym głosowała na PIS to nie miałabym moralnego kręgosłupa, a mam,
gdybym głosowała na PIS to byłabym dwulicowa, a nie jestem,
gdybym głosowała na PIS to - ujmując wszystko całościowo- spaliłabym się ze wstydu.

Ślązaczka
Wyjadacz

Post autor: Ślązaczka » 13:19, 14/mar/2018

Wspólnot Mieszkaniowych ciąg dalszych. Leży mi to niesamowicie na wątrobie.
Wspólnoty zamieszkują i cwaniacy i nie za bardzo rozgarnięci.
Ci pierwsi, są to ci którzy dopłacają do CO, głoszą herezje, że przy jednym liczniku będzie po sprawiedliwemu, bo będzie tak, że albo wszyscy będą mieć zwroty, albo wszyscy dopłacą. Jak takich obałamuconych przekonać, że ta metoda, to największa niesprawiedliwość. Nawet posługując się przykładem, który teraz miał miejsce, kiedy dwie starsze panie zamieszkują te same lokale, jedna na parterze, a druga nad nią na pierwszym piętrze, gdzie ta z parteru otrzymała zwrot- 700 zł., a ta nad nią musi dopłacić 800 zł.,i tłumacząc tym nierozgarniętym, że przy wspólnym dla tych pań liczniku rozliczenie to wyglądałoby tak, że każda z nich musi dopłacić po 50 zł. Czy o taką sprawiedliwość tym optującym za jednym licznikiem chodzi?
Jestem załamana kiedy muszę w czymś takim uczestniczyć.

Torres
Wyjadacz

Post autor: Torres » 15:00, 14/mar/2018

Wspólnoty zamieszkują i cwaniacy i nie za bardzo rozgarnięci.
Zastanawiam się do jakiej kategorii ciebie klasyfikują członkowie wspólnoty i aż boję się odpowiedzi.
Wydaje mi się jednak ,że na kogoś na wzór IT lub coś w typie Obcy 9 :lol:
Tak czy inaczej wszystkim członkom twojej Wspólnoty składam za pośrednictwem tego forum wyrazy współczucia i życzę determinacji w działaniu!

ODPOWIEDZ