III świat!

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Torres
Szef

III świat!

Post autor: Torres » 11:32, 27/maja/2019

Przez zupełny przypadek /albo celowo :lol: / jadąc do hurtowni materiałów biurowych na Katowickiej nawigacja pokierowała mnie w ulicę
Wierzbową ale tam drogowcy przegonili mnie na Kasztanową :roll:
Już po pierwszych 20 metrach chciałem wycofać samochód i mimo zakazów przemknąć Wierzbową,która to "dostała" nową nawierzchnię.
Nie chcąc jednak przeginać pałki brnąłem dalej pseudo ulicą Kasztanową mając świadomość,że za moment zawieszenie może zostać za mną.
Wylot na Zieloną przyjąłem z ulgą czując się spełnionym jako kierowca rajdów terenowych.
Po zakupach we wspomnianej hurtowni miałem czas by uświadomić sobie,że jest to rewir wraz z żelaznym elektoratem wynoszonego pod niebiosa
radnego kolejnej kadencji Móla.Celowo piszę kolejnej bo ta dopiero co się zaczęła więc mógł nie zauważyć tego syfu ale przecież On jest osiedlowym ziomalem więc musi mieć tego świadomość.

Jego zaangażowanie w temat próbowałem sprawdzić na bazie interpelacji i o dziwo prawie mu się udało /Nr 92/2019 z dn 7.03.2019/:lol: Interpelacja dotyczyła jednak ulicy Grabowej.Co by jednak nie powiedzieć to niedaleko Kasztanowej.

Odpowiedzi udzieliła mu sama I zca Prezydenta A.Gładysz,a więc nie "jakiś tam" Naczelnik.
"Ponadto informuję,że stan nawierzchni wszystkich ulic /pod kątem uszkodzeń jezdni typu dziury,pęknięcia itp/ kontrolowany jest na bieżąco,a widocznie uszkodzenia jezdni stwarzające zagrożenie w ruchu kołowym likwidowane są w trybie pilnym".
Koniec cytatu
Jeśli tak jest to pewnie ulica Kasztanowa nie jest ulicą jako taką i co do tego można by się zgodzić bo raczej przypomina szlak na Orlą Perć.
Stawiam tezę,że nie jest ulicą bo tylko ślepy lub total ignorant nie jest w stanie zauważyć tak fatalnego stanu nawierzchni.Nie jest ulicą bo przecież wnikliwe oko Pani Zcy Prezydenta wychwyciło by takie subtelne anomalia.Tak dooooopnych dziur trudno nie zauważyć ale skoro Kasztanowa nie jest
ulicą to jest OK.
Tak więc radny Mól jest super bo zawsze może powiedzieć,że ma wkład w rewitalizacje / publicznymi pieniędzmi /otoczenia /swojego zamieszkania/ zaś ELYTA szczęśliwa gdyż na kolejny występ IV ligi tenora występującego pod dachem "Jarzębinki" może dojechać w komforcie.

PS Do hurtowni należy kierować się najlepiej od Katowickiej i to jadąc z Siemianowic jak i Katowic.

Torres
Szef

Re: III świat!

Post autor: Torres » 15:15, 17/cze/2019

Trochę z ciekawości jak i by skrócić drogę jadąc do Katowic skręciłem w Lipową , a dalej w Leśną.Oczywiście założyłem,że remont Leśnej jest już
ukończony bo jakoś nie wyobrażam sobie by mnie znowu pokierowano na Orlą Perć /Wierzbowa/. :roll:
Muszę przyznać,że jestem głęboko rozczarowany wykonawstwem.Może trudno czepiać się jakości robót bo przecież wylanie asfaltu na podłożu
to nie jest jakaś dalece skomplikowana czynność zwłaszcza w naszych realiach.
Nie chcę uchodzić za malkontenta lecz niezrozumiały dla mnie jest fakt,że wymieniono pobocze z jednej strony.Rozumiem,że nie odważono się
naruszać podjazdów garażowiczów lecz od strony sklepów na Leśnej jest ta sama sytuacja.
Widać,że inwestor tzn Gmina stwierdziła,że te odcinki są jako takie i można je pozostawić,a efekt cięcia kosztów będzie znaczący.
Wiadomym jest,że tak daleko idący remont wręcz wymusza wymianę i jednego i drugiego pobocza.Widać decyzje zapadły inne i obrano
kierunek trzymania się za kieszeń i bylejakości.
Wyżej wspomniany fakt to tzw pikuś z tym jak wyglądają chodniki!
Po jednej i drugiej stronie zarzygano je asfaltem i szlus!Gotowe!Wypadałoby jeszcze w okolicznych domach wymienić estetyczną blachodachówkę na eternit i mielibyśmy obraz jak z zamierzchłych czasów PRLu.
Nie wiem czy ten pomysł to dbałość o panie chodzące w szpilkach czy też to XVI Etap ścieżki rowerowej,a może jedno i drugie.
Słońce niebawem sponiewiera tą nawierzchnię zaś mróz z czasem zrobi swoje.Tylko prosić by i tym razem pani zca prezydenta swoim subtelnym
okiem wychwyciła pęknięcia bo potem będzie tylko gorzej.
Pewne jest tylko to,że nikt nie odważyłby się przeforsować taki pomysł w centrum miasta np w okolicach Urzędu Miasta.
Każdy budowlaniec wie,że w razie draki kostkę można wymienić zaś asfalt będzie się rozłazić i pływać zaś wstawki są dalece nieestetyczne
jak i mało co skuteczne.
Cóż jest jak jest lecz nie ma w tym za krzty estetyki i normalności.
Zrobione na zasadzie "Chcecie to mocie". Wstyd!

.

Ślązaczka
Szef
Miejscowość: Michałkowice

Post autor: Ślązaczka » 08:50, 22/cze/2019

Mnie w Michałkowicach, o czym już niejednokrotnie pisałam, rażą te leżaki. W tym leżakowym rewirze, prawie codziennie się poruszam i prawie codziennie ciśnienie mi się podnosi na ich widok w tym miejscu. Położono leżaki, a nie wyposażono ławki w oparcia. Naprawdę trzeba mieć coś z głową, by coś takiego wymyślić.

Ślązaczka
Szef

Post autor: Ślązaczka » 13:04, 22/cze/2019

Proszę się nie dziwić, że tak ostro reaguję, ale ja ten pomysł z leżakami tak oceniam, i uważam go za stokroć durny. Nigdy nie widziałam tam nikogo leżącego, chyba w nocy bezdomni będą mogli latem na nich się wyspać.

Ślązaczka
Szef

Post autor: Ślązaczka » 17:32, 23/cze/2019

Przed minutą wróciłam z terenu leżakowego, by naocznie przekonać się jak tam michałkowiczanie odpoczywają w święto. Na całych plantach było 7 osób, dwie panie na ławce z oparciem w cieniu i przy nich pan na wózku inwalidzkim- mąż jednej z nich , jedna para młodych ludzi w pergoli, jedna pani w spodniach na leżaku i obok niej siedzący w pergoli pan i obok nich rower. Zaczepiłam panie na ławce, zadając pytanie: co sądzą o tych leżakach ?.... Tego na pewno nie chciałby słyszeć Prezydent Piech. Bezmózg i wiele innych epitetów pod jego adresem padało. Zaczepiłam również przechodzące przez te planty małżeństwo, zadając to samo pytanie. Nikt nie pochwalał tej inwestycji, wręcz sądzą, że komuś znajomemu pan Prezydent dał dobrze zarobić. Jedna z pań prosiła o zadaszenie tych pergoli.
Podobno, o czym nie wiedziałam, wieczorami na tych leżakach uprawiany jest seks i picie na zabicie, przez meneli i im podobnych. Często też interweniuje tam policja. Czy Pan Prezydent o tym nie wie ?

Torres
Szef

Post autor: Torres » 19:47, 23/cze/2019

Przed 5 minutami :lol: opuściłem skwer w okolicach Waryńskiego.Tam też są betonowe prycze :roll: Są bo są gdyż tak jest trendy.OK.
Nieopodal posadowiono kilka stanowisk /betonowych/ do gry w szachy bo to też jest trendy w małej architekturze.
Zapewne jest to przyczynek do tego by wywalić komuś szach mat tylko pytanie z czym do ludu?! Nikt tam nie gra i grać nie będzie natomiast
pseudo szachownice są tak usyfione czarnym markerem,że nawet legendarni szachiści Spassky i Fischer mieli by problem z doborem pól :lol:
No ale jest.Chcecie to mocie :lol: Infrastruktura przyjazna mieszkańcom jest,a reszta to już insza inszoś.
Wychodząc z tego swoistego parku rozrywki ze zdziwienie zauważyłem,że replikant Florek ma dzidę :lol: Nie wiem która to ale jest póki co jest.
Zrobił się z niego taki patron Bulwarów Waryńskiego siłą rzeczy.

Ślązaczka
Szef

Post autor: Ślązaczka » 08:40, 24/cze/2019

Ha, ha, ha, a propos trendów. Temat trendów mnie nie dotyczy, bo ja nie trendami, a własnym rozumem, stylem ,szykiem i gustem się kieruję. Powiedziała mi kiedyś młoda, oceniając mój ubiór, dziewczyna, że największym obciachem jest mieć buty i torebkę w tym samym kolorze. Takie dzisiaj są trendy, podobne do tych, jakie nam w samym sercu miasta zaserwował prezydent.
NIE MOGĘ PATRZEĆ NA KOBIETY W GALOCIORACH. To jest coś niepojętego dla mojego umysłu. Jak można wyzbyć się kobiecości.

Torres
Szef

Post autor: Torres » 09:09, 24/cze/2019

twoje trendowe tezy są w sam raz do tematu .Galociory :roll:
Tym co mają grać w szachy na betonowych obeliskach pod czujnym okiem Replikanta /i nie tylko/ jest bez różnicy co mają na sobie.Szach mat :lol:

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 23:27, 03/paź/2019

Torres pisze:
15:15, 17/cze/2019
Trochę z ciekawości jak i by skrócić drogę jadąc do Katowic skręciłem w Lipową , a dalej w Leśną.Oczywiście założyłem,że remont Leśnej jest już
ukończony bo jakoś nie wyobrażam sobie by mnie znowu pokierowano na Orlą Perć /Wierzbowa/. :roll:
Muszę przyznać,że jestem głęboko rozczarowany wykonawstwem.Może trudno czepiać się jakości robót bo przecież wylanie asfaltu na podłożu
to nie jest jakaś dalece skomplikowana czynność zwłaszcza w naszych realiach.
Nie chcę uchodzić za malkontenta lecz niezrozumiały dla mnie jest fakt,że wymieniono pobocze z jednej strony.Rozumiem,że nie odważono się
naruszać podjazdów garażowiczów lecz od strony sklepów na Leśnej jest ta sama sytuacja.
Widać,że inwestor tzn Gmina stwierdziła,że te odcinki są jako takie i można je pozostawić,a efekt cięcia kosztów będzie znaczący.
Wiadomym jest,że tak daleko idący remont wręcz wymusza wymianę i jednego i drugiego pobocza.Widać decyzje zapadły inne i obrano
kierunek trzymania się za kieszeń i bylejakości.
Wyżej wspomniany fakt to tzw pikuś z tym jak wyglądają chodniki!
Po jednej i drugiej stronie zarzygano je asfaltem i szlus!Gotowe!Wypadałoby jeszcze w okolicznych domach wymienić estetyczną blachodachówkę na eternit i mielibyśmy obraz jak z zamierzchłych czasów PRLu.
Nie wiem czy ten pomysł to dbałość o panie chodzące w szpilkach czy też to XVI Etap ścieżki rowerowej,a może jedno i drugie.
Słońce niebawem sponiewiera tą nawierzchnię zaś mróz z czasem zrobi swoje.Tylko prosić by i tym razem pani zca prezydenta swoim subtelnym
okiem wychwyciła pęknięcia bo potem będzie tylko gorzej.
Pewne jest tylko to,że nikt nie odważyłby się przeforsować taki pomysł w centrum miasta np w okolicach Urzędu Miasta.
Każdy budowlaniec wie,że w razie draki kostkę można wymienić zaś asfalt będzie się rozłazić i pływać zaś wstawki są dalece nieestetyczne
jak i mało co skuteczne.
Cóż jest jak jest lecz nie ma w tym za krzty estetyki i normalności.
Zrobione na zasadzie "Chcecie to mocie". Wstyd!
A co jeśli mosz recht?
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Szef

Post autor: Torres » 15:42, 22/maja/2020

"Ponadto informuję,że stan nawierzchni wszystkich ulic /pod kątem uszkodzeń jezdni typu dziury,pęknięcia itp/ kontrolowany jest na bieżąco,a widocznie uszkodzenia jezdni stwarzające zagrożenie w ruchu kołowym likwidowane są w trybie pilnym"
/Nr 92/2019 z dn 7.03.2019/

Odpowiedz na interpelację radnego Móla odnośnie nawierzchni ulicy Grabowej przez I zastępcę prezydenta panią Gładysz :lol:
W związku z tym,że interpelacje radnych na BIPie są moją ulubioną lekturą do co nie co przypominam sobie,że jeszcze była jedna interpelacja radnego Móla i wtedy I zastępca vel specjalista od dróg,jezdni i innych ciągów komunikacyjnym stwierdziła,że pęknięcia na Grabowej wynikają z przyczyn EKSPLOATACYJNYCH. :roll:
Radny widocznie uznał,że to info pani prezydent wyczerpuje jego ciekawość i temat poległ.
Ale do rzeczy...
Hurtownia na Katowickiej jest mi potrzebna kilka razy w roku więc i tym razem ruszyłem w trasę mając na uwadze "lustrację" nowo oddanych nawierzchni.
No i tak.Kasztanowa jak lotnisko z dopieszczonym poboczem,a wcześniej można było zauważyć dokończony chodnik na Leśnej.Tak trochę dziwnie bo część w asfalcie ,z część w kostce .No ale nie czepiajmy się bo zrobione jest.
Po zakupach wjazd z powrotem na Grabową no i tu doznałem szoku!
Zlustrowałem jeszcze w drodze na stację Orlenu Klonową stwierdzając,że jest cacy.Przynajmniej na razie.
Grabowa nie dawała mi jednak spokoju i wróciłem na nią od Katowickiej raz jeszcze by jadąc szybkością 5 km/godz stwierdzić,że od początku do końca na całej szerokości jezdni spękania są cykliczne na całej długości i wzdłuż jak i wszerz jezdni.Widać,że już ktoś grzebał przy studzienkach bo pewnie się zarwały.

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem tym bardziej,że nie jest to trakt o wybitnym natężeniu ruchu!
Gdzieś tam w necie znalazłem,że prace rozpoczęto w lipcu 2011 czyli inwestycja Showmana :roll:
Tak czy inaczej uważam,że już dawno trzeba kogoś było wziąć za dooope!
Takie spękania należy naprawić.
Wykonałem parę telefonów by się dokształcić i autorytatywnie należy stwierdzić,że stan nawierzchni to dziadostwo maksymalne zaś tolerowanie takiego stanu rzeczy jest niedopuszczalne.
Nie ma chyba w City jezdni o tak krótkim stażu a zarazem w tak katastrofalnym stanie!
Gwarancja pewnie 5 letnia już minęła ale jeszcze jest rękojmia.Na tamten czas monopol na wszystko miał Drogopol więc chyba jest z kim gadać :roll:
Wychodzi na to,że są to spękania zmęczeniowe
http://www.nbi.com.pl/assets/NBI-pdf/20 ... cznych.pdf
co może świadczyć o złej podbudowie jezdni lub niewłaściwej mieszance.
http://www.sitkszczecin.org.pl/images/s ... 06un11.pdf
Jeśli Pani I Zastępca raczy przeanalizować powyższy link to szybko uzyska odpowiedz co jest przyczyną obecnego fatalnego stanu jezdni jak i
dostanie info co z tym fantem zrobić bo na ten moment to jest porażka i wstyd i dla miasta jak i wykonawców.

Miło było wjechać na Katowicką...Droga stara jak świat o gigantycznym natężeniu ruch ale bez spękań.Jak to wytłumaczyć?

ODPOWIEDZ