Plac Wstydu

Tylko dla osób zarejestrowanych pod imieniem i nazwiskiem.
Torres
Wyjadacz
Posty: 292
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Plac Wstydu

Post autor: Torres » 18:30, 07/lip/2018

Zaliczając pieszy rekonesans po grodzie Siemiona miałem nieodparte odczucie,że staliśmy się miastem skwerów,rond ,pomników,replik tychże pomników, tablic pamiątkowych,ścieżek ,a o placach zabaw nie wspomnę jak i placach jako takich.

Trzeba oswoić się z Laurą,Maciejem,Siemionem,Halorem /śp/ Florianem,Skrzekiem i kimś tam jeszcze.
Nie chce mi się chyba rozpatrywać tego wątku pod względem celowości bo przecież ludziska igrzyska mieć muszą,a skoro muszą to też mają.Tak więc co rusz nasi notable przecinają wstęgi,a miejscowy farosz kropi wodą z Aqua Sprint,błyskają flesze,a nasz rzecznik miejski dumnie pręży klatę w przyciasnej marynarce.

Można rzec,że super bo przecież to z naszych podatków i w ogóle jest na tego typu działania zapotrzebowanie społeczne.
Tak więc władza umiejętnie promuje się przed nadchodzącymi wyborami i to nawet nie za swoje pieniądze.
Cały ten marketingowy twór jednak sypie się w okolicach Sienkiewicza i okolic.Centrum .
Apokaliptyczny obraz po byłej hucie jak straszył tak straszy i sam nie wiem czy nie bardziej jak kiedyś.Miasto miało swoją szansę dwa lata temu by przystąpić do licytacji terenów huty lecz jak pamiętam wymyślano jakieś z sufitu wzięte analizy pseudo ekonomiczne,z których
wynikało,że ten kierunek jest BE.
Jak pamiętamy teren wylicytowała firma dziwna X by po roku odsprzedać nieruchomość firmie Y.
Kwoty i sposób transakcji mnie nie wzrusza w ogóle ale pamiętam jakie och achy nasza władza nawijała i w prasie i z mównic.Jakież to obietnice,perspektywy i wizje kreowano... Wspieramy działania tych,a potem tamtych...razem przywrócimy temu miejscy blask. :lol:
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7, ... rects=true
https://slask.onet.pl/na-gruzach-huty-j ... w1#slajd-5
Blask jest tak ogromny,że aż oczy trzeba zasłaniać by tego syfu nie oglądać i to w centrum miasta :roll:
Mam świadomość tego,że teren /umownie rzecz ujmując/ jest inwestora prywatnego lecz oczekiwałbym oprócz bicia piany konkretnych działań miasta bo tu jest się czym wykazać.
Samo rozczulanie się nad tablicą pamiątkową Braci Hutniczej jak to było kiedyś jak i naprawianie dzidy Floriana Replikanta jest banałem chwytnym dla nielicznych.
Była szansa na kosmiczny interes.Za niespełna 3 mln dziś miasto miało by nieruchomość wartą o wiele,wiele więcej przy minimalnych kosztach własnych.
Widać jednak,że napisano inny scenariusz,który miasto zaakceptowało.W ramach rekompensaty :lol: dostali sto parę cegieł na Steel Obelisk co
dało okazję na och achy lokalnych piewców pierdół i anegdot mijających się z prawdą.

Patrząc na ten iście księżycowy krajobraz mam nieodparte wrażenie,że jest to Plac Wstydu ...taka kumulacja zdystansowania się miasta od problemów tego miejsca wtedy i teraz.

.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Posty: 356
Rejestracja: 15:11, 26/mar/2017
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Re: Plac Wstydu

Post autor: Janusz Ławecki » 17:10, 09/lip/2018

Niestety gdy pisałem na ten temat 3 lata temu, gdy wskazywałem celowość interwencji miasta, gdy zachęcałem do przeanalizowania tematu pod kątem opłacalności, nikogo to prawie nie obchodziło. Nam jest potrzebny dobry administrator a nie wieszak na łańcuch.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Wyjadacz
Posty: 292
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Plac Wstydu

Post autor: Torres » 18:31, 09/lip/2018

Kilka fraz z czytadeł lokalnych :roll:
Huta Jedność nadal nie ma nowego właściciela. Wczorajsza licytacja została odwołana. Komornik nie wyznaczył jeszcze nowego terminu. Miasto natomiast nadal jest w fazie rozważania, czy ją kupić.
Huta Jedność: Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Siemianowicach Śląskich miało dojść do licytacji 14 ha terenu będącej w likwidacji Huty Jedność. Licytacja została jednak rano odwołana. Powód? Władze Siemianowic Śląskich złożyły wniosek o ponowny opis nieruchomości, która miała trafić pod młotek.
- Wniosek został złożony, ponieważ chcieliśmy przełożenia licytacji na inny termin, co dałoby miastu czas na rozważenie wszelkich za i przeciw w kwestii wzięcia udziału w licytacji Huty Jedność - wyjaśnia Michał Tabaka z biura rzecznika prasowego i informacji o mieście w siemianowickim magistracie.
:lol:
O tym, czy ktokolwiek był chętny do udziału w licytacji huty, nie przekonaliśmy się. Licytację zastopowało pismo z miasta. Władze od momentu, kiedy komornik sądowy próbuje sprzedać hutę w drodze licytacji, rozważają nabycie rozległego, bo aż 14-hektarowego terenu w centrum Siemianowic.
:lol:
Cały wydział finansowy sprawdza, jakie mamy możliwości i zdolności finansowe oraz czy będziemy w stanie zabezpieczyć takie środki w budżecie, bo to jest główny warunek - musimy zabezpieczyć środki na licytację, zanim do niej przystąpimy. Ponadto rada miastłeś ten temata będzie musiała określić, do jakiej kwoty będziemy licytować - mówi Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.
Pamiętam,że analizowałeś ten temat dogłębnie...chyba nawet jakąś durną analizę Ci podesłano :lol:
Tak czy inaczej przeanalizowano tak,a nie inaczej choć z perspektywy czasu można mieć odczucie,że to były tylko pozorowane analizy,które de facto dały czas innym Gazelom Biznesu :lol: czas do licytacji.
http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/ ... ucie.5682/
No,a potem było już normalnie czyli ble ble ble wicie rozumicie i wszystko na okrągło.Po roku z następnymi ten sam scenariusz i pewnie to nie koniec :lol:

Torres
Wyjadacz
Posty: 292
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Plac Wstydu

Post autor: Torres » 11:36, 16/lip/2018

Szukajcie,a znajdziecie... można by rzec :lol:
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7, ... rects=true
Jak widać ściema nie ma końca ale istotne jest to,że gość w przyciasnawej marynarce ma świadomość tego :lol:
Dziwnym trafem jakże istotny temat dla miasta i jego mieszkańców zwłaszcza dla Braci Hutniczej jest przemilczany na wszelkie sposoby.
– Z naszego punktu widzenia najistotniejsze jest, by na tym terenie wykluczyć jakąkolwiek działalność związaną z przetwórstwem odpadów. W planie będzie ujęta funkcja usługowa i dużych obiektów handlowych. Właściciel terenu dobrze o tym wie - zaznacza Kochanek.
Może dziwić fakt poruszenia tematu przetwórstwa odpadów w sytuacji gdy od początku wszyscy się onanizują mieszkaniami i galeriami :lol:
- Natomiast pod znakiem zapytania pozostaje funkcja mieszkaniowa. Musimy mieć zgodę sanepidu, że mieszkania na tym terenie mogą powstać.
Takie "spostrzeżenie" po czasie to przejaw niekompetencji i ignorancji tematu.
Jeszcze w lipcu, kiedy pisaliśmy o wyburzeniach ostatnich budynków huty, Sandra Wacławczyk mówiła, że firma dysponuje wynikami badań gruntu. Co one mówią o bezpieczeństwie przyszłych mieszkańców?

No właśnie! :lol:
Jeśli takie wyniki były to dlaczego równało się wszystko z ziemią?Pewnie rekultywacji jako takiej to nie ułatwi,a wręcz utrudni i to w znacznej mierze.
Temat zaczyna być z lekka co najmniej zagadkowy by nie powiedzieć bulwersujący i to przy wiedzy budowniczych placów wszelkich i skwerów wszelkich.
Wizytówka Centrum powinna przyjąć nazwę inwestycyjną np Moon Square co znacznie zwiększy ilość inwestorów :roll:
Wacławczyk podkreśla, że teren można odpowiednio zrekultywować. – Jesteśmy otwarci na współpracę z sanepidem i na uzyskanie wszystkich potrzebnych opinii – deklaruje.
Jeśli jest tak j/w w cytacie to co jest grane??? Opinie,na które czeka Sanepid ponoć są i nawet Gazela Biznesu otwarta jest na współpracę z nim...
Przypomnę tylko wizje,którymi karmiono nas przez 3 lata :lol:
Na blisko 17 hektarach ma powstać nowe centrum miasta: osiedle mieszkaniowe, centrum handlowe, żłobek, przedszkole i inne usługi.
Póki co mamy z hucianej cegły obelisk dla Braci i Sióstr i duet Florków :lol:

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Posty: 356
Rejestracja: 15:11, 26/mar/2017
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Re: Plac Wstydu

Post autor: Janusz Ławecki » 11:47, 19/lip/2018

Oni nie potrafią dobrze zarządzać tylko uprawiać PR. Zawsze prawda wyjdzie na jaw. Prędzej czy później
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Torres
Wyjadacz
Posty: 292
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Plac Wstydu

Post autor: Torres » 18:10, 20/lip/2018

Kluczowy temat powielony lecz zdecydowanie bardziej merytorycznie :idea:
https://slaskiesiemianowice.pl/co-po-hucie-jednosc/
Okazuje się,że już pierwszy geszeft poległ z wizją budownictwa zaś przyczyna była znana od zawsze
Obecna firma odkupiła teren od poprzedniej, gdyż tamta nie była w stanie uzyskać zezwoleń na budowę mieszkaniową na tym terenie. Istniejąca opinia Sanepidu na temat tego terenu jest negatywna dla budownictwa mieszkaniowego na tym terenie i nakazuje jego rekultywację
Mimo tego sprzedano nam medialny kit
Firma ECDD przekonywała, że ma ambitne plany wobec tego miejsca. – Przede wszystkim chcemy zagospodarować 17 hektarów jako teren użyteczny publicznie. W planach mamy postawienie centrum handlowego, dyskontów spożywczych oraz osiedla mieszkaniowego, którego budowa rozpocznie się w 2018 roku –informowała w połowie 2017 roku Sandra Wacławczyk, dyrektor ds. inwestycji i nieruchomości z firmy ECDPP.
Obecnie nie wiadomo jednak co z inwestycja będzie. W połowie grudnia nie było jednak planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru, urząd Miasta tłumaczy to brakiem wiedzy o stanie gruntu, który może być skażony.

Ta bariera istniała jednak już wcześniej.
Wychodzi na to,że od początku wiadomo było,że teren wymaga wnikliwej analizy gruntu,a mimo tego problem bagatelizowano.
Jeśli po jej wykonaniu opinie będą pozytywne – a mają one wpływ na zgodę dla budownictwa mieszkaniowego – to plan uchwalony może najszybciej w połowie tego roku.
Połowa roku minęła i pewnie niebawem kręcić będą film Mad Max 2018 w Centrum Siemianowic.
Dziś należy zadać sobie pytanie kiedy mrzonki pseudo inwestorów urealnią się bo jak na razie to jest kaszana by nie nazwać tego dosadniej.
Jak widać relacje miasta z inwestorem są poprawne :lol:
Nowy właściciel postanowił upamiętnić ten mający tradycje teren inwestycyjny, przekazując miastu 3 tys. cegieł z rozbiórki. Ma z nich zostać odtworzony fragment muru otaczającego hutę, na którym pojawi się tablica z najważniejszymi informacjami o byłej Hucie Jedność.
Z drugiej strony patrząc na problem należy stwierdzić,że taki koncek muru to byłby duży krok naprzód no chyba,że cegłę zagospodarowano na bezczela
na majowy obelisk
Poniżej przedstawiamy pełną treść wyrytą na płycie marmurowej umiejscowionej na postumencie wykonanym z odzyskanych - blisko dwustuletnich - cegieł, z których kiedyś był zbudowany mur okalający Hutę Laura.
:lol:
Należy mieć tylko nadzieję,że ostało się jeszcze trochę użyczonych cegieł,które posłużą na kolejny przystanek dla miejscowych bajarzy.

Tak na poważnie...Konia z rzędem temu co obczaji to gruzowisko by spełnić formalne wymogi Sanepidu.
Coś mi się wydaje,że Siemianowiczanom przyjdzie jeszcze długo wpatrywać się swoisty Plac Wstydu.

Torres
Wyjadacz
Posty: 292
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Plac Wstydu

Post autor: Torres » 18:52, 26/lip/2018

Untitled - Urząd Miasta Siemianowice Śląskie
eurzad.um.siemianowice.pl/pobierz.seam?zbior=1&plikId=531382&zalId...
Obniżenie wysokości stawki opłaty planistycznej do. 5%. Uwaga nieuwzględniona. 2017-. 07-26. ECDDP Investment. Sp. z o.o. ul. Elektoralna. 12a/94. 00-139 ...


Plik jest w pdf ale jakoś nie daję rady go wkleić :roll:
Jest ogólnie rzecz ujmując Zarządzenie nr 2514/2017 Prez. Miasta z dn.16.08.2017 w sprawie rozpatrzenia uwag /inwestora przypuszczalnie/wniesionych do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w rejonie ulic:H.Sienkiewicza,J.Matejki,B.Głowackiego oraz Fitznerów w Siemianowicach czyli terenu po byłej hucie

.
Sam plan jest wręcz kosmiczny zaś niektóre uwagi wnoszone do planu również kosmiczne.Miasto w planie już widać dawno założyło zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną jak i budynki usługowe bodajże do 5 kondygnacji,a przychylając się do uwag wyraziło również zgodę na salony samochodowe jak i zaplecze serwisowe.
Jednakże w punkcie 16 inwestor w uwadze 2.2 wnosi o dopuszczenie zabudowy jedno i wielorodzinnej gdyż plan /jak zauważa/ obecnie przewiduje
zabudowę usługową...
Uwaga ta wsparta jest informacją o badaniu gruntu w oparciu o obowiązujące przepisy Min.Srodowiska jak i RDOS w Katowicach jak i analizą tychże badań.Deklarują również współpracę z Urzędem Miasta jak i RDOS w Katowicach.
Wnoszona uwaga została jednak przez Gminę nieuwzględniona...gdyż jak czytamy w uzasadnieniu "Procedowany projekt planu zawierał możliwość
lokalizowania zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej w zgodności z ustaleniami :roll: Stadium jednakże na etapie opiniowania :lol: i uzgodnień Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny zaopiniowali przedmiotowy projekt negatywnie z informacją,że nie zaopiniują go pozytywnie do czasu przedstawienia wyników badania gruntów po byłej Hucie Jedność..
.
Nasuwa się spostrzeżenie,że miasto już od dawna chciało siemianowiczanom / i nie tylko/ na tym terenie stworzyć Złote Tarasy 2 i to pewnie był
główny wabik dla potencjalnych inwestorów.Można by powiedzieć OK lecz widać,że chciejstwo nie było poprzedzone żadną diagnozą tego terenu i jak
sprawa nabrała rozpędu i rozgłosu okazało się,że chciejstwo ma się nijak do realiów.
Dziękować Bogu i Państwowemu Powiatowemu Inspektoratowi Sanitarnemu,że ostudził gorące łby.Widać co niektórym marzył się Manhattan ale wyszło byle jak i to jak byle jak!
Uzasadnionym jest fakt,że wokół tak cicho w temacie zaś sam Obelisk dla Braci i Sióstr tematu nie załatwia,a wręcz czyni go nader groteskowym.

Torres
Wyjadacz
Posty: 292
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Plac Wstydu

Post autor: Torres » 13:03, 08/sie/2018

Kolorytu całemu zamieszaniu dodaje fakt,że mimo nieuwzględnienia kluczowych uwag inwestora/ :roll: / przez gminę z przyczyn j/w jak i zdecydowanego stanowiska sanepidu ci pierwsi po kilku miesiącach i tak zawarli umowę przedwstępną na jedną z działek nie z kim innym jak z McDonaldem :lol:

Póki co bracia i siostry muszą się obejść smakiem myśląc o hamburgerach i szejkach no chyba,że zaakceptują smród od strony Hugo /BMC/ plus jakiś
specyficzny smrodek spod ziemi w iście futurystycznej scenerii rodem z planu filmowego "The day after" :lol:

Torres
Wyjadacz
Posty: 292
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Plac Wstydu

Post autor: Torres » 18:55, 09/sie/2018

Prezydent Siemianowic Śląskich: "To Maryja jest menedżerem miasta, ona je prowadzi"
– Każde miasto ma osobę odpowiedzialną. W Siemianowicach Śląskich taką osobą jest Maryja. Ona otrzymała klucze do miasta, jest jego menedżerem i je prowadzi – wyznał w lipcu tego roku Rafał Piech.
Jeśli jest tak jak twierdzi nasz prezydent-apostoł Rafał to może w ramach swoich kompetencji Maryja zajęłaby się też Placem Wstydu :roll: To nie fer
z jej strony przymykać oko na Centrum Miasta i udawać,że nic się nie dzieje.
Należy sądzić ,że za pomyślność i rozwój miasta nie wypada już tylko trzymać kciuki lecz i modlić się trzeba :roll: Całe szczęście,że adresat znany.

PS.Póki co myślałem,,że inwestycje te i tamte powstają w oparciu o podatki mieszkańców jak i środki unijne.Okazuje się jednak,że to przysłowiowa
manna z nieba i to wymienialna :lol: Wszystko to jest tak mistyczne,że aż ciarki podatnika przechodzą.

Torres
Wyjadacz
Posty: 292
Rejestracja: 20:20, 26/mar/2017

Re: Plac Wstydu

Post autor: Torres » 17:21, 13/sie/2018

Tak czy inaczej deal hamburgerowy nie dawał mi spokoju więc należało to sprawdzić.Nie jest to jakiś mega problem bo w obecnych czasach wszystko jest w necie,a większość on line.Tak więc na początek nr księgi wieczystej
https://www.dawro.pl/?module=licytacje&id=85333#
Pykło KW 7372.Potem już pikuś czyli księgi on line.No i fakt! Na wydzielonej działce zawarto umowę przyrzeczenia 20 grudnia ale to nic!!!
Ta nieruchomość o zgrozo objęta jest od sierpnia egzekucją komorniczą :lol: tak więc w zasadzie nie wiem jak to się stało,że umowę zawarto no ale
przeca wszystko się da :roll: Pewnie się dało skoro zawarto.
Największy hicior to jednak Dział IV Hipoteki :lol:
Egzekucję komorniczą prowadzi się na wniosek /UWAGA/ :lol: pierwszego właściciela huty firmy Nexus co ją tak dobrze rekomendowało miasto,a co odpadła w eliminacjach po krótkim kaszlu.Widać coś z nowymi właścicielami poszło finansowo nie tak :lol: no i jaja!
Wszystko to jednak pryszcz bo nie dość,że nieruchomość jest objęta egzekucją to w rozdziale IV widnieją już wierzyciele hipoteczni i to na nie byle jaką kwotę. :lol:
Można by powiedzieć,że jest to istny szał ciał i to przy świadomości,że ober menadżer miasta ma owe miasto w opiece :lol:
Jak widać na nic zdają się spędy pod nowym obeliskiem Braci i Sióstr,a i Florek Replikant cierpliwość stracił jak i kolejny raz patyk z prawej dłoni :lol: No i szczęście,że tylko patyk,a nie np szczenę czy cuś :lol:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości