Władza się nagle obudziła

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Władza się nagle obudziła

Post autor: Janusz Ławecki » 17:21, 07/paź/2017

Oto dostałem od znajomej kopię pisma jakie dostała w sprawie zaległej opłaty śmieciowej za garaż. Okazuje się, że nagle ktoś się obudził i postanowił trochę kasy wyciągnąć z kieszeni mieszkańców. Nie są to jakieś porażające kwoty ale liczy się czasem zasada. Nikt nie uprzedził właścicieli garaży o nowej opłacie śmieciowej od garaży, którą wprowadzono 1 lipca 2013r. O ile opłata śmieciowa za nieruchomości zamieszkane istniała zawsze tylko została Ustawą zmieniona 1 lipca 2013r i nikogo to specjalnie nie zaskoczyło choć stawki wzrosły z 7.50 do 11.20 o tyle od garaży nie było takiej opłaty a wprowadzono ją po 1 lipca 2013 ale nie Ustawą tylko lokalną Uchwałą Rady Miasta. Nie poinformowano o tym fakcie właścicieli garaży tak jakby ktoś uznał, że 65 000 mieszkańców ma obowiązek codziennie odwiedzać Urząd Miasta i sprawdzać na tablicy ogłoszeń czy wśród dziesiątek innych ogłoszeń nie pojawiło się przypadkiem ogłoszenie wprowadzające całkowicie nową opłatę i to od garaży. Moim zdaniem ktoś tu zawalił sprawę za poprzedniej kadencji a teraz nowa ekipa musi teraz się z tym zmierzyć.
Oto kopia pisma jakie dostała moja znajoma z UM:
wezwania od Małgosi.jpg
wezwania od Małgosi.jpg (76.69 KiB) Przejrzano 100 razy
Z pisma wynika po pierwsze, że opłata śmieciowa jest podatkiem więc można ją egzekwować 5 lat wstecz. Może kwoty nie są porażające bo od 1 lipca 2013r naliczono około 80 zł ale faktem pozostaje zachowanie władz Gminy. Nie do końca jest ono uczciwe wobec mieszkańców. Aż dziwię się, że nie naliczono jeszcze ustawowych odsetek? Oby po tym wpisie nie wpadli na ten pomysł.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)