Relacja z XXXI Sesji RM moim subiektywnym okiem

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Relacja z XXXI Sesji RM moim subiektywnym okiem

Post autor: Janusz Ławecki » 01:21, 28/kwie/2017

Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Re: Relacja z XXXI Sesji RM moim subiektywnym okiem

Post autor: Laura M » 01:46, 28/kwie/2017

verba volant, scripta manent...

Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Post autor: Laura M » 02:12, 28/kwie/2017

A jeśli chodzi o Metropolię Górnośląską to chyba Pańskie obawy są nieco na wyrost. Porównanie do UE trochę wyolbrzymione, ale zrozumiałam z czego wynika Pana negatywne nastawienie do tej idei. Niemniej przystąpiło do tego projektu większość miast i z tego, co się deklaruje Metropolia miałaby właściwie za zadanie lepszą organizację pewnych wspólnych przedsięwzięć. Dlaczego to może być dobre? Powiem na przykładzie. Wiele osób z Katowic i nie tylko dojeżdża do pracy do Tychów i Mikołowa. Podobnie w odwrotnym kierunku. Problemem jest to, że na tej trasie funkcjonują dwie różne linie autobusowe - KZK GOP i MZK Tychy, które nie uznają nawzajem swoich biletów. Doprowadza to do sytuacji, w której osoba dojeżdżająca np do Katowic a z Katowic do Mikołowa jest zmuszona do kupna dwóch różnych biletów miesięcznych, co oznacza w praktyce podwójny koszt. Nie wiem czy nadal tak jest, ale było przez szereg lat. Myślę, że powstanie Metropolii pomogłoby rozwiązać ten kuriozalny problem, choć przyznaję również, że utworzenie Metropolii samej w sobie nie jest potrzebne do jego rozwiązania.

Awatar użytkownika
Janusz Ławecki
Moderator
Imię: Janusz
Nazwisko: Ławecki
Miejscowość: Siemianowice Śląskie Hugo

Post autor: Janusz Ławecki » 11:05, 28/kwie/2017

Właśnie to jest sedno sprawy. Wiele problemów można rozwiązać bez konieczności tworzenia nowego "tworu administracyjnego" pod nazwą Metropolia, który obawiam się, że będzie taką przechowalnią dla politycznych ugrupowań coraz bardziej się rozrastający w miarę upływu czasu. Partie polityczne są jak tkanka rakowa, rozrastają się wszędzie gdzie tylko się pojawią takie możliwości i w efekcie końcowym zabijają organizm.
Wszyscy mówią "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
A ja mówię: "czyń drugiemu to, co chciałbyś, żeby on uczynił tobie"
(największy ze wszystkich ludzi)

Awatar użytkownika
Laura M
Wyjadacz

Post autor: Laura M » 22:50, 07/maja/2017

Panie Januszu, musimy myśleć o przyszłości! Ludzi nieudolnych przybywa. Nie da się już ich wszystkich upchnąć w dotychczasowych urzędach. Trzeba tworzyć nowe urzędy, nowe stanowiska, duuuuużo nowych stanowisk :lol: Czy Pan tego nie rozumie?

ODPOWIEDZ